IVF po 35 dárce

Anonymní
21.7.20 17:05

IVF po 35 dárce

Zoušela jsem oživit téma, které jsem zakládala, ale nikdo se neozval, tak zkouším ještě takto.
Manžel má určité zdravotní problémy, kvůli kterým budeme muset mít dárce.
Objednala jsem se do reprodukčního centra.
A mám pár otázek, než tam půjdeme. Mně je 36, takže rozhodně nejsem nejmaldší. O IVF vím asi jen základ. Kromě jiného i to, že to není zrovna nejzdravější. Proto bych se ráda zeptala, co je vhodné mít v mém věku otestované, aby ta reáloná šance na zdravé dítě byla co největší na co nejméně pokusů. Samozřejmě lze testovat vše, ale mě jde spíš o to, co je vzhledem k věku vhodné.
Co u mě a co eventuelně pokud jde vyloučit ohledně nějakého zdravotního problému u dítěte.
Děkuji za respektování anonymu. Chodí sem několik známých a nechci, aby se to rozkřiklo.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

589
21.7.20 17:11

Hormonální testy, průchodnost vejcovodu, dle toho pak buď inseminace nebo ivf.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
21.7.20 17:26

S tím „není to nejzdravější“ se netrap, hladiny estrogenů jsou v těhotenství ještě vyšší a 8 měsíců, ne dva týdny jako u IVF.

Inseminace s dárcem je nesmysl.

Co je vzhledem k věku zásadní, je preimplantační diagnostika, tj. vyšetření 5denních embryí, aby se odhalily případné chromozomální odchylky. Od 35 let je cca polovina vajíček aneuploidních (s chybnou DNA). Takže běžte do CARu, kde věk nad 35 let berou jako indikaci k tomu, aby to vyšetření zaplatila pojišťovna, protože stojí desítky tisíc. Jsou takové, je potřeba se ptát. To je ten nejzásadnější krok, který můžeš pro zdravé dítě udělat.

Základní vyšetření jako hormonální profil, příp. ovariální rezervu (AMH) budou dělat všude, aby věděli, jak dávkovat stimulační léky. Plus bude, když vám udělají ještě před IVF aspoň základní reprodukční imunologii, aby sis neplýtvala pokusy a neměla třeba protilátky proti embryu nebo něco takovýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
21.7.20 17:38
@Arnoštice píše:
S tím „není to nejzdravější“ se netrap, hladiny estrogenů jsou v těhotenství ještě vyšší a 8 měsíců, ne dva týdny jako u IVF.

Inseminace s dárcem je nesmysl.

Co je vzhledem k věku zásadní, je preimplantační diagnostika, tj. vyšetření 5denních embryí, aby se odhalily případné chromozomální odchylky. Od 35 let je cca polovina vajíček aneuploidních (s chybnou DNA). Takže běžte do CARu, kde věk nad 35 let berou jako indikaci k tomu, aby to vyšetření zaplatila pojišťovna, protože stojí desítky tisíc. Jsou takové, je potřeba se ptát. To je ten nejzásadnější krok, který můžeš pro zdravé dítě udělat.

Základní vyšetření jako hormonální profil, příp. ovariální rezervu (AMH) budou dělat všude, aby věděli, jak dávkovat stimulační léky. Plus bude, když vám udělají ještě před IVF aspoň základní reprodukční imunologii, aby sis neplýtvala pokusy a neměla třeba protilátky proti embryu nebo něco takovýho.

Proč myslíš že inseminace s dárcem je blbost? Kolikrát to holkam vychází, je to levnejsi, nehuntujes si tělo hormony. Mě je 31 a první pokus s darcem nevyšel, ale nemám vyšetření vejcovodu takže je třeba chyba v nich. Myslím že za pokus to stojí a když to nevyjde tak potom až přistoupit k ivf.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
21.7.20 17:54

@quanavera Kvůli nízké úspěšnosti v 36 letech (max. 10 %). Takže aby se člověk dostal na kumulativní úspěšnost jednoho IVF (kolem 50–70 % v závislosti na zdravotním stavu ženy), přijde ho to při ceně průměrně nějakých 4000 Kč za jednu dávku dráž než IVF, nemluvě o měsících sledování, nervů, neúspěchů atd. A nemožnosti té preimplantační diagnostiky. Plus jsou kliniky, které i u inseminace trvají na hormonální přípravě, takže bez hormonů to taky ne vždycky jde.

Samozřejmě záleží, kolik za to klinika chce. Jestli 2000 a paní bude naprosto zdravá a má ovulaci, může to párkrát zkusit, ale jestli chtějí 10000, nemá to moc cenu..
Ovšem dělat to bez vyšetření průchodnosti vejcovodů, což je zákrok na čtvrt hodiny a poměrně levný nebo hrazený pojišťovnou, mně připadá jako házení peněz do kanálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
21.7.20 18:14

Já to řeknu úplně jednoduše. Nic ti nezaruci úspěch ani zdraví. Je to o štěstí. Jedinou věc ti mužů doporučit když bude možnost tak prodlouženou kultivaci a vyšetření embryí, ale ani to není úspěch i to samotný vyšetření embrya dost oslabuje a jestli je dále životaschopné ti taky nikdo neřekne jen jestli je geneticky OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
21.7.20 18:16
@Arnoštice píše:
@quanavera Kvůli nízké úspěšnosti v 36 letech (max. 10 %). Takže aby se člověk dostal na kumulativní úspěšnost jednoho IVF (kolem 50–70 % v závislosti na zdravotním stavu ženy), přijde ho to při ceně průměrně nějakých 4000 Kč za jednu dávku dráž než IVF, nemluvě o měsících sledování, nervů, neúspěchů atd. A nemožnosti té preimplantační diagnostiky. Plus jsou kliniky, které i u inseminace trvají na hormonální přípravě, takže bez hormonů to taky ne vždycky jde.Samozřejmě záleží, kolik za to klinika chce. Jestli 2000 a paní bude naprosto zdravá a má ovulaci, může to párkrát zkusit, ale jestli chtějí 10000, nemá to moc cenu..
Ovšem dělat to bez vyšetření průchodnosti vejcovodů, což je zákrok na čtvrt hodiny a poměrně levný nebo hrazený pojišťovnou, mně připadá jako házení peněz do kanálu.

Souhlasim byla chyba na to jít bez testu průchodnosti, ale už se mi nechtělo čekat tak jsem to riskla, před dalším iui už plánuji tu průchodnost tak uvidíme. Platila jsem 7 tisíc a ivf + spermie z mesa/tese by nás vyšlo na 60,protoze jsem si řekla když už ivf tak se sperma přítele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama