Jáhlová kaše

30.5.07 12:15

jáhlová kaše

holky,mám tu balíček bio jahel,chci malému udělat kaši,ale nevím jak. vaří se v mléce /používáme UM/nebo ve vodě.poraďte prosím. a odkdy jste ji dávali? malému bude šest měsíců,už jí zeleninové příkrmy a kašičky os sunarku nebo od hami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25311
30.5.07 12:17

Dej jáhly do hrnce a 2× je spař horkou vodou (zalít chvilku počkat, vylít). Pak je znovu zalej a dej je vařit. Až změknou a pak to raději pomixuj, přikápni trochu olivového oleje, můžeš přidat i nějaké ovoce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1084
30.5.07 12:33

Je fakt důležité to dobře propláchnout a spařit, aby kaše nebyla nahořklá! Jinak vaříme podobně, mám už starší děti, tak tam dáváme třeba med, strouhané ořechy…
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.07 12:41

tinuvien: takže se to vaří bez mléka? ani se tam nepřidává? a kolik tak těch jahel? ptám se jak debil, ale fakt nevím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zu
4347
30.5.07 13:24

Smallfish,
v um to rozhodně nevař, to tam přidej když tak pak.Dá se vařit ve vodě.
A kolik neporadím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
26.5.12 13:57

Holky, zkoušela jste některá dát jáhlovou kaši jako první příkrm? Resp. jestli jste někdo při zavádění kaší použil nejdřív jáhly a až pak rýži? Rýžovou kaši jsem nemohla sehnat (bez cukru, nemléčnou, aromat) a koupila Alknaturu jáhlovou, je také od 4+, ale často se doporučuje rýžová..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
26.5.12 14:12

Nestle dela ryzovou krupicku, a ta je neslazena, bez aromat. Ja ji kupuju a malemu chutna.
Jinak je sileny, jak Hami kase a Sunarka jsou sladke. Je to dost i na me.

http://www.pharmacyplus.cz/shop.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
26.5.12 14:57

Ty jo, nemléčnou rýžovou krupici dělá snad kdekdo, Hami, Nutrilon, Nestlé… Jinak jáhlovou začít jde, možná je to i lepší jak ta rejže, protože sama o sobě je kaše ucpávací, rýžová dokáže mimino během jednoho dne spolehlivě zabetonovat tak, že začne kadit kozí bobky a může ho to pěkně bolet :|
Takže s kašemi opatrně, začínat pozvolna a pokud nedáváš, tak přidat nějakého laktobacila, aby se předešlo betonáži.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
26.5.12 15:04

@Gladys no, možná jsem měla špatnou ruku, ale ve většině byl přidaný nějáký cukr, aroma, nebo byly už mléčné - já chci nemléčnou, abych jí mohla dát do UM na které je zvyklý. Dávám BioGaia, hodně trpěl na prdíky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
26.5.12 15:16

@jowana no však, všechny vyjmenované značky dělají neméčné kaše ;) Byla jsi v DM? Tam mají tu rýžovou krupičku 100% od Nestlé, ve žlutém lesklém pytlíku, stojí do 30,–, mají tam i kukuřičnou.
V lékárně většinou mají alespoň jednu nemléčnou rýžovku bez čehokoliv jiného, dá se při průjmech použít i jako rýžový odvar, když se změní poměr ředění a dá se do vody kaše jen trochu.
Jáhlovou si samozřejmě člověk může udělat sám, jinak ji dělá například tuším babylove (dm značka), nebo možná i alnatura, ale tam si nejsem jistá
Zrovna od té babylove tu mám nemléčnou třízrnou (to už je teda s lepkem) a ve složení je jen celozrnná ovesná, špaldová a ječmená mouka a vitamín B1, takže si myslím, že i ta jejich jáhlovka bude určitě „čistá“ 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
26.5.12 16:55

@Gladys jojo, byla a koupila tam tu Alnaturu. Příště tam budu muset teda koukat líp :lol: ale asi jí zkusím-tu jáhlovou, přece jen rýže kolikrát staví, tak aby neměl zácpu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
26.5.12 17:02

já dávala oběma dětem jako první kaši tu jáhlovou z DM. dělá jí jak Alnatura, tak Babylove. je na tom veliký nápis HIRSE :mrgreen: je fakt bezmléčná, takže jsem jí zalévala UM, na který byly zvyklý.

pak jsem koupila tu třízrnnou, když měly průjem, dávala jsem rýžovou bezmléčnou od Nestle, jak píše Gladys.

a teprve nedávno jsem začala kupovat mléčnou od Babylove, normální krupicovou s vanilkou, teda bio.
a nechystám se kupovat jinou kaši, dokud mi tuhle bude jíst. přidávám jí do ní i lžíci té jáhlové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.14 14:05

Ahoj maminky, obnovuji tema. predem se omlouvam za chybejici diakritiku, ale pisu z mob..a ted k tomu s cim bych potrebovala poradit..chci dat svemu 5,5mesicnimu synovi jako prvni prikrm jahlovou nemlecnou kasi..v noci se zacal hodne budit a pokazde by chtel prso, tak bych prave rada zkusila, co udela jahlova kase :think: ale nevim kolik by ji mel dostat? chtela bych ho pak uspat jeste u prsa..mam predstavu, ze pred koupanim dostane par lzicek, vykoupu a dam prso :think:?ale bojim, ze treba zabetonuju..jak jste to delaly vy s prvni kasickou? dekuji za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
8.10.14 14:47

Já ji dávala po koupání(taky zhruba od toho 5,5 měsíce), cca 120ml (co snědl, to snědl) a pak jsem dokojila. Nikdy nebyl problém. Dělala jsem to tak s různýma obilnýma kašema až do roka, kdy jsem je začala dělat s normálním kravským mlíkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
8.10.14 15:06

@DiváBára jahlovou kasi, ho urcite nezabetonujes..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama