Kojení + další tekutiny

Anonymni
22.5.07 16:23

Kojení + další tekutiny

Milé kojící maminky,obracím se na Vás s prosbou o Vaše zkušenosti s doplněním tekutin dítěti ke kojení. Mám 10 měsíční dcerku a kromě mého mléka nechce nic jiného přes den pít. Prosím o radu, zda jste měli také takový problém a jak jste jej „vyřešili“ a také bych se chtěla zeptat, jaký jste zvolili hrníček. My máme Tomee Teepee a „hubičku“ na láhvi od Canpol Babies, ale úspěchy s nimi neslavíme:( Děkuji moc za odpověďi! Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

532
22.5.07 16:37

Adélka má rok, stále kojím a když do ní dostanu 100ml čaje denně tak si fakt hróóóózně moc gratuluju. Taky mi nechce moc pít a teď když jsou ty horka tak mě to docela trápí,ale prý je to v pohodě, když je kojená. Dr. říkala, že kdyby měla opravdu žízeň tak vypije cokoli a z čehokoli. :roll: tak nevím.
Jinak máme učící hrneček od Aventu na něm tu bílou hubičku která je snad pouze do 6-ti měsíců,ale líp se jí z toho pije. Docela se napije když jí dám normální hrneček ( ze kterého piju i já ) to je změna a to jí baví. Jinak stále hledáme nějaký hrneček, který nám bude vyhovovat,ale zatím nic. Máme i od Baby Direktu ten má úplně měkoučké silikonové pítko z toho taky sem tam cucne,ale většinou jí vše dávám do toho Aventu. Myslím, že jim je to stejně jedno jaký mají hrneček. V hrnečku to rozhodně není, protože ti malý špagátci ví, že to není prso, takže je z toho naučit pít je docela mazec.
Tak ti přeju hodně síly a píle. :lol: :lol: :lol:
PS|: taky jí docla chutná můj čaj pro kojící maminky už jsem se ptala kamarádky, která je laktační poradkyně, jestli jí to nemůže nějak uškodit,prý ne,ale přece nebude pít můj čaj na kojení!!! 8O 8O 8O
Takže stále zkoušíme.................

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3073
22.5.07 17:47

ahoj,
tak já taky pořád kojím zvlášť ve vedrech :lol: jelikož je podezření že bude alregický po mně i na bylinky,tak čaje nedávám ale zkouším normal kojeneckou vodu - v dětském kouzelném hrnečku od aventu vůbec,z normální sklenky tak 6 loků za den…
ale toho kojča :lol: :lol: :lol:
já myslím že je to v pohodě,mlíku zdar :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
22.5.07 17:48

Taky teď řeším podobný problém. Syn je stále kojený, má 9.5 měsíce. Vypije denně tak 20 ml vody. Čaj vůbec nechce, nic sladkého jsem nezkoušela, protože je alergik a taky se mi příčí cpát do něj sladké šťávičky, když je takhle malej. Hrneček máme od Aventu s bílou hubičkou. Pít z něj umí, ale fakt mám pocit, že jiné tekutiny nepotřebuje. Když je vedro, vypije totiž víc. Většinou má hrnek jen na experimentování - zkouší do něj foukat, ohlodávat ho zespoda, atd. :-)
Když do něj chci dostat tekutin víc, vyndavám ventilek a dávám mu pít sama, aby to všude nerozbryndal. Ale stejně je to bída. Nedělám z toho ale žádnou tragédii, taky nevěřím, že by dítě umřelo žízní nad plným hrnkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3073
22.5.07 19:52

jo,ještě jsem si vzpomněla že mi doktorka řekla že můžeme zkusit i meloun,ten je přeci super na zavodnění - klidně s peckama,pak je … :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
22.5.07 19:55
kackakocka píše:
jo,ještě jsem si vzpomněla že mi doktorka řekla že můžeme zkusit i meloun,ten je přeci super na zavodnění - klidně s peckama,pak je … :lol:

Taky dávám malé meloun a má 100% úspěch a hlavně Adélce chutná! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
22.5.07 21:28

Ahojk

tak já řeším úplně to samé,já vyzkoušela asi milion lahviček,různé druhy hrníčků, i ten kouzelný od Aventu, ale prostě ona do těch pítek jen kouše,a když se napije,tak půlku jí toho stejně vyteče na bradu.tak už jsem z toho neštastná, taky mám strach, aby nebyla dehytratovaná v těhlech vedrech.no ale kojím ještě tak 4×denně,tak snad v pohodě. ale kojit nemůžu do 18 že? :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.5.07 22:40

Ahoj ! Moc Vám všem děkuji za odpovědi a názory :)! Trošku jste mě uklidnili. Taky jsem to začala řešit nejvíce právě teď, když začala vedra. Byla jsem už pomalu rozhodnutá, že půjdu ještě koupit ten kouzelný hrneček od Aventu, ale jak od Vás čtu, tak asi ani ten nepomůže. Lepší bude ten meloun:).Je pravda, že malá ten hrneček prostě používá spíše jako kousátko a nejlepší je praštit s ním o zem :)). Mějte se moc pěkně a přeji Vám, ať kojíte tak dlouho jak chcete :)!Eva

• Nahlásit
  • Citovat
1010
23.5.07 08:54

Ahoj,
tak stejný „problém“ jsme měli loni v létě. Malý měl 13měsíců, byl stále kojený a ikdyž byla ta největší vedra, tak prostě nepil :? Maximálně jednou týdně mi vypil třeba jen 30 ml :! Dehydrovaný nebyl, prostě si všechno vytáhl ode mne :)

Pořádně pít začal až na podzim, kdy se sám začal odstavovat přes den (v létě bych na to neměla odvahu). A stal se z něj pijan :D , který vypije cca 1-1,5l denně :wink:

Tak buď v klidu a neboj, malá bude v pohodě 8)
Petta

PS: Vyzkoušeli jsme všechna možná pítka, ale nechce z nich pít dodnes. Nejvíc mi vypije přes savičku od Aventu :oops: Na milost občas vezme pítko od Rajce nebo obyčejný hrnek :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
23.5.07 09:42

Ahoj

moje zkušenost je - jakmile přestanete kojit, začně dítko rozumně pít… prostě když ví že dostane prso,, tak proč by pilo něco jiného… na lahvičkách fakt nezáleží.. nebo jen velmi málo… my měli avent …4 měsíce dělal že fakt nechápe o co jde… během 2 dnů se mi sám odstavil a od té doby zázrakem začal sosat vodu… a najednou moc dobře věděl co dělat s lahvičkou.. (neměli jsme dludlík ale rovnou ten nekapací ventilek)

co jsem to konzultovala s ostatníma maminkama, tak je to fakt většinouá tak že co přestaly kojit, začlo dítko daleko víc pít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
23.5.07 11:34

U nás má úspěch pití z hrnku, kelímku, skleničky atd a taky z těch pítek od Jupíků. Jeto jen o okoukávání toho z čeho pijeme my a hlavně starší bráška, myslím, že kdyby pil s kbelíku tak to malá zkusí taky!!! Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama