Jak a kdy zařadit do stravy lepek?

228
12.3.13 11:01

Jak a kdy zařadit do stravy lepek?

Dobrý den, maminky.
Mám dotaz, mám 6 měsíčního prcka a chtěla bych mu už do příkrmů zařadit lepek, už téměř 2 měsíce má k obědu zeleninové příkrmy (např. mrkev + brambory). Tedy stačí přidat trochu mladké mouky do příkrmu? Měla bych ho poté nějak sledovat - reakce a možné alergie? A ještě se chci zeptat od kdy se může začít dávat vařený žloutek? Vím že se může dávat 1× týdně, ale nevím odkdy. Děkuji za odpovědi. K.

Příspěvek upraven 12.03.13 v 11:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

261
12.3.13 11:16
@korunkaa píše:
Dobrý den, maminky.
Mám dotaz, mám 6 měsíčního prcka a chtěla bych mu už do příkrmů zařadit lepek, už téměř 2 měsíce má k obědu zeleninové příkrmy. Tedy stačí přidat trochu mladké mouky do příkrmu? Měla bych ho poté nějak sledovat - reakce a možné alergie? Děkuji předem za odpovědi. K.

první naší jídlo s lepkem bylo v 7 měsíců, byli to hvězdičky(těstovina) s klasickou rajskou omáčkou, reakce žadna nebyla. A od té doby papal přilohu s omáčkou a s kouskem masa(do roku bez soli a pepře)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2037
12.3.13 11:17

Ahoj..já ani nevěděla která potravina lepek obsahuje, takže u mě jedli lepek asi už ranného mládí.. Pokud nemáte v rodině nějaké genetické dispozice, tak bych se nebála nějakých účinků…vlastně ani nevím jaká je reakce na lepek?!
moc sem ti asi nepomohla, ale zase takovou hlavu si s tim nedělej..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29428
12.3.13 11:38

Příspěvek upraven 15.06.16 v 12:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.13 11:39

Ahoj, já sama mám celiakii(alergii na lepek) a synovi jsem začala dávat sušenky s lepkem. Pokud má alergii, tak většinou mívají průjem a bolení bříška. Takže pokud mu dáváš třeba zeleninovou polívku, ze které víš že nemá průjem, skuz mu do ní dát těstoviny jak radí kotěna a uvidíš jaké budou hovínka :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
12.3.13 11:49

Já mu právě polévky ani těstoviny nedávám, kupuji mu příkrmy od Hami, tak jsem si myslela, nějak zamíchat do příkrmu. A v rodině žádná alergie na lepek není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lamicka
12.3.13 12:43

Příspěvek upraven 18.09.15 v 17:36

• Nahlásit
  • Citovat
Lamicka
12.3.13 12:46

Příspěvek upraven 13.10.15 v 13:32

• Nahlásit
  • Citovat
12.3.13 12:48

Mě malý kupované plive a nechce je :poblion: Takže musíme vařit doma a celkem mi pomohly tabulky na kojení. net jak píše @Lamicka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
12.3.13 12:50

Podle novych vyzkumu je potreba lepek zaradit do 7.mesice. Davala jsem nejprve ve forme jisky, ted jsem pro druhe podani koupila nemlecnou obilnou kasi s lepkem (dam male lzicku). Vajicko se nyni doporucuje podavat taky brzo, nejen zloutek, ale i bilek. Minuly tyden jsem dceri (6,5M) dala ctvrtku vajicka, tento tyden dostane pulku celeho vejce. Co kdy jak podat je pekne podle aktualnich vyzkumu popsano na babyonline.cz. Myslim ale, ze vse je potreba brat s rezervou, pokazde jsou rady jine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2283
12.3.13 12:52

Kolem 5. mesice jsem dala ocucavat rohlik, od cca. 6 pravidelne testoviny bezvajecne nebo kuskus do prikrmu.
Nijak zvlast jsem reakci nesledovala, dcera nezvracela, neosypala se a i stolice byla normalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2037
12.3.13 12:56

..tak, abych se přiznala..můj druhorozený dlabal svíčkovou už v půl roce a nemůžu si stěžova..teď nemá problémy jíst..za to ten první co „vyrostl“ na skleničkách tak nechce jíst skoro nic (a z toho sem na pilule) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.13 13:19
@Ditu1 píše:
Podle novych vyzkumu je potreba lepek zaradit do 7.mesice. Davala jsem nejprve ve forme jisky, ted jsem pro druhe podani koupila nemlecnou obilnou kasi s lepkem (dam male lzicku). Vajicko se nyni doporucuje podavat taky brzo, nejen zloutek, ale i bilek. Minuly tyden jsem dceri (6,5M) dala ctvrtku vajicka, tento tyden dostane pulku celeho vejce. Co kdy jak podat je pekne podle aktualnich vyzkumu popsano na babyonline.cz. Myslim ale, ze vse je potreba brat s rezervou, pokazde jsou rady jine

Jo pokaždé jsou rady jiné, ale já jsem četla že bílek děti nesmí do roka.Tak babo raď :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
790
5.11.13 19:08
@kotěna píše:
první naší jídlo s lepkem bylo v 7 měsíců, byli to hvězdičky(těstovina) s klasickou rajskou omáčkou, reakce žadna nebyla. A od té doby papal přilohu s omáčkou a s kouskem masa(do roku bez soli a pepře)

Dobry den mohla by jste mi dát recept na tu rajskou. :think: Dávate tam i cibuli?
Chci začít vařit prckovi omačky, zítra se chystám na koprovku.

Příspěvek upraven 05.11.13 v 19:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.13 19:12

Já zaváděla lepek v 6. měsíci, rozdrobila jsem trošku piškotu do MM a dala na lžičce, zhruba 3-4× týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama