Jak balit látkové pleny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaminaL
Stálice 83 příspěvků 29.07.10 15:37
Jak balit látkové pleny

Holky, poraďte. Jak balíte látkovky? Prošla jsem spoustu stránek, mám 4.měsíční dítě. Když použiju jen 1 plenu, tak mi vždy proteče, ať ji dám „na draka“ nebo jen mezi nožičky. Když dám jednu mezi nožičky a tu zpevním ještě jednou, prcek má šílenej zadeček v tom. Jak to děláte, poraďte. Mám kalhotky kikko a nějak se mi to pořád nedaří vychytat. Díky moc.

Reakce:
Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 29.07.10 15:54

MaminoL, jak často přebaluješ?
Předpokládám, že těmi Kikko klahotkami jsi myslela svrchňáčky od Kikka - s těmi nemám zkušenost.. :-?

Taky občas dám jen mezi nožky čtverec složený na 12tiny a na to svrchní klahotky, ale nehody tedy nemíváme.
Přebaluji kdykoliv je mokro, klidně i po 30minutách, většinou je to ale tak jednou za hodinu až hodinu a půl.

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 29.07.10 16:04

Já jsem měla všechny děti v látkovách (u prvních tří jiná možnost nebyla) a dávala jsem malou na ni velkou a do té velké jsem strčila gumu (průhledný igelit jako je ubrus),ale tak, že to nebylo u těla, ale v poslední vrstvě velké plíny (nevím, jestli to píšu srozumitelně). Děti nikdy opruzeny nebyly a malou plínu jsem měnila, tak 2–x někdy 3× za den, protože většinou byla suchá.

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 16:29

Mamino, 1 plenka asi bude malo. Zkus pridat dalsi plinku na vycpani. Ja doma balim vetsinou do ctvercovek, jedna na novorozenecky sklad a dalsi ctvercovka slozena na osminy nebo dvanactiny. Nebo zkus pouzivat savejsi plinky na vycpani, napriklad ja pouzivam vicevrstve, nebo bambusove vkladacky, ty nasajou nejvic.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 17:18

Pokud dávám obyčejné čtverce, tak skoro vždycky 2. Teď už na rovno, nebo jeden na sklad a druhý na dvanáctiny do toho.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 29.07.10 18:01

Z me zkusenosti, dite zivene jen tekutou stravou, ale zaroven uz ji zkonzumuje hodne, to je to obdobi mezi cca 4 a 8m, tak toho nacura hodne.
Pridala bych nejakou vkladacku, napriklad od baby idea bambusovou kratkou. Pomer vykon/velikost je vynikajici, cena je vyssi, ale vyuzijes ji po cele latkovaci obdobi.

KláraC
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 18:40

Já už u třetího dítěte dávám jeden čtverec složený na novorozenecký sklad a na to pul kalhotky nebo vlňáky. Malé je aktuálně skoro rok. Nehody máme vyjímečně. Přebaluji zhruba po dvou hoďkách. Na delší dobu nebo na noc musím více vycpat.

Klára + 3 apači

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 22:29
KláraC píše:
Já už u třetího dítěte dávám jeden čtverec složený na novorozenecký sklad a na to pul kalhotky nebo vlňáky. Malé je aktuálně skoro rok. Nehody máme vyjímečně. Přebaluji zhruba po dvou hoďkách. Na delší dobu nebo na noc musím více vycpat.Klára + 3 apači

Ono u pulek je dobrý, že náhlý nápor moči zachytí, neprotečou a ono se to pak postupně někam vsákne do celé pleny. U vlňáků je to problém, zvlášť u dětí ležících na bříšku, plazících nebo v šátku. 2 hodiny v jednom čtverci by mi ale kluk nevydržel ani omylem i kdyby byl v PULkách. To bych skoro neriskla ani se 2ma. :nevim:

Katy2
Hvězda diskuse 50779 příspěvků 30.07.10 11:26
MaminaL píše:
Holky, poraďte. Jak balíte látkovky? Prošla jsem spoustu stránek, mám 4.měsíční dítě. Když použiju jen 1 plenu, tak mi vždy proteče, ať ji dám „na draka“ nebo jen mezi nožičky. Když dám jednu mezi nožičky a tu zpevním ještě jednou, prcek má šílenej zadeček v tom. Jak to děláte, poraďte. Mám kalhotky kikko a nějak se mi to pořád nedaří vychytat. Díky moc.

Ahojky, nenapsala jsi co proteče a kde proteče. Zda protíká kakání a nebo čůrání. Doma mám taky jedno kikko svrchní kalhotky a ty mi protíkaji téměř pokaždé, dle mě to nejsou dobré svrchní kalhotky, podívala bych se po jiných a to buď nějaké popoliny, imse vimse, bambinex, bummis (nebo jak se to jmenujou), dobré jsou prý i Baby LUcy a spoustu jiných. Když tak projdeď MMB a určitě na nějaké z druhé ruky narazíš. :wink:

MaminaL
Stálice 83 příspěvků 30.07.10 12:04

Ahoj,
promiň. Myslela jsem, protíká hlavně čůrání, někdy i kakání, hlavně kolem nožiček, úplně dole, nevím jestli to píšu trošku srozumitelně. Nevím, ty kikko mi doporučili, ale je to na nic, když je nemůžu dávat..

MaminaL
Stálice 83 příspěvků 30.07.10 12:06

Přebaluju každou hodinu a půl, nebo dvě. Jasně, myslela jsem svrchní kalhotky. Nevím, jestli jiné drží lépe, ale tyto mi byly doporučeny, že jsou dobrý.

Katy2
Hvězda diskuse 50779 příspěvků 30.07.10 12:37
MaminaL píše:
Ahoj,
promiň. Myslela jsem, protíká hlavně čůrání, někdy i kakání, hlavně kolem nožiček, úplně dole, nevím jestli to píšu trošku srozumitelně. Nevím, ty kikko mi doporučili, ale je to na nic, když je nemůžu dávat..

no hele povím tí, že kikko doma mám jen jako záložní kdyby všechny ostatní došly a opravdu když dám kikko tak proteče čůrání hned, tak že za mě to dobré svrchní kalhotky fakt nejsou.

Vydřice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.10 13:49

my jedeme na čtvercovkách a dávám 1 na novorozenecký sklad a přebaluju tak co hodinu. Když jsem dávala ještě jednu složenou jako vycpávku, tak se mladej na břiše děsně vztekal. A mám http://moderni-latkove-pleny.cz/…ikostni.html tyhle kalhotky a http://moderni-latkove-pleny.cz/…ikostni.html tyhle a jsem spokojená a prcek taky.

Amys
Generální žvanilka 20817 příspěvků 04.08.10 12:45
MaminaL píše:
Ahoj,

Ahoj! Je možné, že máš podobný problém jako moje kamarádka - příliš precizně skládáš :lol: Zkus novorozenecký vklad, na to plenku a nijak to nezakládej po stranách. Jak ti to, vyjde, tak to nech. Bude to trošku čouhat z těch kalhotek, ale nepropustí kakání a než by se tam dostalo čůrání, tak už budeš mít přebaleno - na ta místa se to dostává později.
Já teda se hlásím k těm, co přebalovali velmi často. Po hodině maximálně. teď tak po dvou a to je tím, že už čůrá přeci jen v dávkách a neučůrává, jako když byl malinkej :nevim:

MaminaL
Stálice 83 příspěvků 07.08.10 13:09

Ahoj, díky za radu. Jsi mě i rozesmála :lol: Tak já to budu skládat „hala,bala“ :lol: Nee, všem za rady samozřejmě děkuju. Koupím jiné kalhotky a změním způsob balení.

Váš příspěvek
Reklama