Nejlepší separační plenky do látkovky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 26.07.10 10:05
Nejlepší separační plenky do látkovky

Ahoj, jsem totál nezkušená a taky jsem už trochu zaspala (mám půlročáka), ale ráda bych částečně látkovala (doma, když je teplo a paříme se …) - investovat do sady „profi“-látkovek se mi už nechce, a tak na to jdu nějakým svým instinktem: že radši koupím prodyšné (ne PUL) svrchňáčky a kvalitní separačky a k tomu pojedu na klasických čtvercovkách (mám dobré, asi 20 let staré, krásně „seprané“=savé, měkké) … no pro porovnání zakoupím asi 1-2 kusy moderních látkovek (bambus, froté ???).
No a teď tedy k dotazu … říkám si, že je hodně důležitá i ta separačka, protože ta dělá mimču bezprostředně „ten pocit“.
Nevím ale, které jsou dobré - vím, že asi existuje víc materiálů. Chci jednorázové separačky (tj. do koše nebo do WC - drobek je ještě kojenej plus zeleninka, takže tuhý bobky zatim nemáme, takže bych se s tím nechtěla půlhoďky máchat s tou lepkavou superkejdou :mrgreen: )
Jaké máte zkušenosti s kterými materiály případně rovnou značkami?

Díky moc!

Reakce:
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 10:42

Mám Popoliny viskozové. Doporučili mi je holky tady. Začala jsem s nimi ještě jako s plně kojeným dítětem. Jsem s nimi spokojená. Na zachycení tekuté stolice jsou prý lepší celulozové, ale ty jsou zase horší z hlediska pocitévého - odvedení vlhkosti. Nicméně viskozové mi nijak nevadily - pevnou část stolice chytí, to tekuté pustí do plíny, ale ničemu to nevadí - vypere to pračka. :wink: Maximálně můžeš kvuli tomu přidat na začátek máchání, nebo skladovat v kýbli s vodou, aby se to „naředilo“
Jinak neboj, nic si nezaspala, já taky začala v 5m - se čtvercema. U kojeného dítěte je ale lepší čtverce skládat. čč na rovno tekutého kakoše neudrží. Sadu určitě nekupuj. je mnohem lepší a zábavnější zkoušet různé plíny - materiály, druhy… podle situace. Mě třeba kalhotkové plíny zas tak moc nevyhovují. Na doma šetřím a jedu v čtvercích, na ven mi přijdou lepší kapsovky - je s nimi snažší manipulace, doma vycpu a venku jen nasadím jako jednorázovku.
POZOR Je to ale hodně návykové. Myslím, že u látkovek na doma nezůstaneš.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 26.07.10 10:49

Taky viskozový separačky od popolini :) A začali jsme před dvěmi týdny, takže neboj, zas tak pozdě nezačínáš :lol:

Amy Wong
Stálice 81 příspěvků 26.07.10 11:54

Malá má 7 měsíců a zatím látkujeme bez separačky (z fleecových separaček se opruzovala). No a s tou „kejdou“ se nemáchám, ale přepnu sprchu na tenký silný proud a všechno vysprchuju (zůstane jenom žlutý flek) a pak dám vyprat.

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 26.07.10 14:19

popolini viskozovy - ty mame ted a spokojenost nejvetsi, meli jsme i jiny znacky a tyhle vedou, hlavne jsem rada, ze jsou veliky, mela jsem naky polovicni a ty byly dost neprakticky :-?
Do pul roku jsem nedavala vkladacky vubec…
A snad nedopadnes jako ja. Chtela jsem pouzivat ctvercovky a vyjimecne neco luxusnejsiho. Ovsem kolem 7. mesice se zacal Tomik u prebalovani tak kroutit a vztekat (a uz neprestal), ze jsem chte nechte musela koupit tvarovany plinky na patentky, protoze ve stoje (ci v behu) ctvercovky nebo pliny na suchac nandavat nejdou… :roll:

Váš příspěvek
Reklama