Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Chtěla bych se zeptat,jak často musíte čistit ouška svým dětičkám? Za jak dlouho je v nich vidět ten žlutý mázek? Nevím totiž,jestli Ondříkovi něco není,musím mu je čistit každý den.Ale když mu na ně sáhnu,tak nepláče,tak snad ho nebolí…
A bylo to u nej tak vzdycky? Pokud ano, asi bych si s tim hlavu nelamala. Pokud to je „novinka“, zeptala bych se doktora.
Jinak my jsme dcerce jeste ouska cistit nemuseli (18 mesicu). Boltec tedy omyvyme, ale zvukovod ma proste cisty, bez mazu.
Ahoj Nicki!
Já své Nicolce čistím ouška asi co druhý den. Dělá se jí často ten mázek. Je ho tam ten druhý den opravdu dost, tak myslím, že by se měl očistit. Hlavně musíme dávat pozor, aby jsme nezajely moc hluboko
To by asi bylo bolestivé…Jedna kamarádka mě za to sprdla, ale když viděla, kolik toho mázečku je, tak souhlasila. Ale doktorky jsem se na to neptala.
Ahoj Nicki,
já Martínkovi čistím ouška obden, ale opravdu jen na krajíčku, kde má trochu mázku. Myslím, že je to naprosto norální.
Míša
Já právě nevím,jestli to je normální nebo ne.Jestli mám letět k doktorce…
Vždy jsem mu je čistila tak max.za dva dny,teď za den,tak nevím ![]()
ahoj holky ja teda slysela ze pry ten mazek je tam dobry mit,nevim ale proc a neni pry zdrave cistit usi casto, ale bohuzel mame s manzou takovou uchylku a cistime si usi asi 3× denne,a maly je asi uchylacek
po nas,protoze kdyz mu je cistim vubec nerve a krci ocka jak se mu to libi!cistim mu je az jde videt to hnusny zlutisko,abych mu neco neudelala-tak jednou za tyden, nekdy driv.(v usich) za usima mu to cistim casteji
Čistím asi 2× týdně, mázku se mu dělá taky hodně. Na čištění doporučuji tyčinky se zarážkou např. Babylove z DM drogerie. Mimča se všelijak vrtí, takže je velmi jednoduché zajet do ouška dál než chceme. Uši by se měly čistit jen na krajičku, ta tyčka nás stejně dál nepustí. Se zvýšenou tvorbou mázku si nedělám hlavu, je to normální. Ale jestli tě zneklidňuje, zeptej se doktorky.
Pett
Ahoj.
Radimkovi se také dělalo poměrně hodně mázku. Doktorka mě informovala, že mázek s oušku je normální, čistit máme dle potřeby velmi opatrně několikrát týdně. POkud by se ouško nezdálo, pak k lékaři, který ouško vyčistí. Jednou se stalo, že se Radimkovi vykoulela kulička mazu. Také to prý není až tak neobvyklé.
Beruška
Holky, moc vám děkuju, docela jste mě uklidnily. Pokud by se to nějak zhoršilo,zajdeme k doktorce.
Ještě jednou děkuju a ahoj.
Nicki
Ahoj, ja male usi umeju(uvnitr) kdyz vidim zluty mazek tj. cca 1×/t a tycinkami cistim cca 2×/m. Ale oplachnute usi ma pokazde kdyz se koupe tj. obden. Sany.
Já je čistím podle potřeby asi tak 1-2× týdně, štětičku vždycky nam,očím do olejíčku, abych mu ty ouška nevysušovala.
Je tak my jsme asi taky zvláštní případ ![]()
Ouška čistíme automaticky po koupání každý den,jen na krajíčku a Niki krásně drží,natáčí mi hlavičku pěkně na stranu,no spolupráce paráda.
Andílku,mám taky Nicolku
![]()
určitě nevadí, jen je dobré ouško třeba vysušit plínkou a nebo namotat takovej ten čtvereček (prodávají v lékárně na čistění pupíku apod) a strčit do ouška aby se voda vytáhla ven a nezůstávala uvnitř ouška (s tím čtverečkem nám to říkali v plavání, že hlavně nevysušovat tyčinkama)