Reklama

Jak často dáváte čisté oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xixi
Povídálka 18 příspěvků 04.05.10 14:50
Jak často dáváte čisté oblečení?

MOc by mě zajímalo, jak často dáváte dětem čisté oblečení?
Moje dcerušky (něco přes 3 roky a 15 měsíců) vydrží být čisté jen do prvního jídla :zed:, tj. do snídaně, pak už na sobě mají fleky. Mladší po sobě navíc plive čaj, takže všechno oblečení má brzy i světle hnědé fleky po čaji. Tak často přemýšlím, jestli je nechat chodit ve špinavém, nebo je pořád převlékat :nevim:. Aby byly v čistém musela bych je převlékat několikrát denně. Tak jim většinou dávám čisté oblečení každé ráno a večer to jde do prádla.
Jak to děláte vy? Hlavně vy, kterým děti také nevydrží dlouho čisté …

Reklama

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 04.05.10 14:55

https://www.emimino.cz/…inave-41466/

Mrkni sem, včera byla založena stejná diskuze :wink:

Za sebe říkám, že pokud mají děti na sobě nějaký flíček, do koupání přežijou, pokud by byly mokré apod., samo převleču :wink: Body nebo tričko dávám čisté každý den, tepláky, pokud přežijou, měním ob den :wink:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 04.05.10 15:09

Mám doma taky dítě, které po sobě s oblibou plive pití. Takže denně točíme několik body a punčocháčů, ale mokré nechávám uschnout a pak zas převleču. Do špíny házím dle stavu, asi tak po třech dnech s tím, že to má na sobě třeba jen dvě hodiny denně. Když jsou tam brutální fleky od jídla, tak hned, jinak to neřeším, jsem se naučila, to bych prala denně. Když jdem na návštěvu, k doktorce, dostane čistý. Malej teda nepije čaj, ale hodně naředěnou šťávu a ta moc fleky nedělá.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 04.05.10 15:38

Když je mokré, měním hned (když jen od vody, po uschnutí použije znovu), když hodně špinavé, hned namočím, když trochu špinavé, nechám do koupání. Pokud náhodou něco přežije čisté do koupání, nechávám na další den, dokud se mi nezdá „jeté“. Venkovní oblečení, zvlášť pokud je na písek, dávám i mírně špinavé několikrát.

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 04.05.10 15:38

Tak já Matyho hned při prvním flíčku převlíkám,proto že už jako mimino to nesnášel,knučel dokud jsem mu to nesvlíkla.Horší je to venku,to se trochu ušpiní a už chce jít domu se převléci :roll:

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 04.05.10 15:59

já vždycky používala u jídla ten plastový bryndák a dávala jsem většinou vodu, takže u nás se převlíkat nemuselo ale pokud bychom nikam nešli tak bych to asi s tím převlíkáním nehrotila, pokud prcek na sobě nemá fakt kypance…

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 04.05.10 16:26

moc neresime, doma chodime vsichni upatlani - od jidla, razitkovy barvy, fixek, barvicek…, Tomikovi jen davam casto novy bodycko, protoze si slinta na bricho, mimo domov se vetsinou zkulturnime, ale taky to moc neprehanime, na ven dam klidne pospineny teplaky z predchoziho dne… :lol:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 04.05.10 17:10

Ahoj, asi tak podle toho, na kolik mohou zmazat tou špínou své okolí. Takže pastu na zuby převlíkám, kečup ne. Mokrý hadry jdou taky dolů. Oblečení na ven většinou je na několik dní, pokud není mokré. Kupodivu Jindrovi vydrží oblečení i přes dva dny (bylo furt čisté, ale přesto jsem nějak neměla nervíky ho nechat v tom „špinavým“), kdežto Járu bych musela převlíkat co dvě hodiny :-)

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18762 příspěvků 04.05.10 17:37

Ahoj Xixi,
pokud se poblinká, pročurá nebo pokaká tak vždycky. Malé flíčky od přesnídávky nebo kaše neřeším a nechávám do druhého dne nebo až když se myje.
Je to tedy 1-2× za den. Určitě tedy nepřevlíkám 5× denně.
 Jitka

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 04.05.10 17:42
Kamča.dalmatinka píše:
Tak já Matyho hned při prvním flíčku převlíkám,proto že už jako mimino to nesnášel,knučel dokud jsem mu to nesvlíkla.Horší je to venku,to se trochu ušpiní a už chce jít domu se převléci :roll:

Adámek je stejná „úzkostlivka“ :zed: Stačí,když mu na tričko kapne šťáva nebo čistá vodička,už se chce jít převléct,chce tričko čisté :mrgreen:

Jinak převlékám podle toho,jak je oblečení špinavé.Když je to malý flíček,jsme doma nebo jdeme na dvůr na písek,nechám.Když jdeme do města mezi lidi,převlékám.

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 04.05.10 17:50

Malý je háklivý na mokré oblečení. Stačí malá kapička a už křičí, že chce přesléct. Tak to je jasné. Ale jakmile uschne dostane jej znovu. Jinak když si nevšimne že se zašpiní od jídla, tak mu to nechávám, záleží jak se do večera ještě zašpiní. Ale abych jej přeslékala kvůli maličkosti, tak to ne.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >