Jak dlouho necháváte dítě špinavé?

Anonymní
3.5.10 22:42

Jak dlouho necháváte dítě špinavé?

Mám asi blbý dotaz, ale jak často přeslékáte svoje děti - myslím rok a víc.. Denně i když nemají vyloženě pokapané oblečení,umazané a nebo i několik dní necháte tričko mikinu?? Nedávno jsme se bavily s kamarádkou o tom a řekla mi, že až přeháním čistotu - prostě když se malý ušpiní, zalije něčím, nebo umastí, tak prostě jdu a to tričko mu vyměním. Ona nechá dítě celý den v tom samém ušpiněném. Když vidím ty špinavé tepláky nebo tričko v dopoledne a to samé například ve 16 hodin odpoledne, tak mám nervy. Nemluvě o zablácených botičkách když je léto a bláto neni.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

248
3.5.10 22:49

Ahoj, to je teda dobrá otázka :-) Já malou nenechávám špinavou ani minutu. Ušpiní se, jdu jí okamžitě převléknout. Já to ale asi zase přeháním, protože mi vadí i trošičku špinavý bryndák… Takže měním po každém jídle :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
3.5.10 22:51

U prvního jsem to dělala taky tak. Furt převlíkala a utírala…
U druhého neřeším menší nečistotu.Na převlíkání není tolik času ( apk na to praní, žehlení…) A zjištuji, že v mém okolí to je stejné :lol: .

Mimochodem, nesnesla jsem kdejaký drobek na kočáru. Teď jsem ráda, že dítě cosi pozře za jízdy a já doma ušetřím čas vysedáváním u krmící židle :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
3.5.10 22:55

Tak já spíš podle situace, když jsme doma a trochu se mi zabryndá, tak to jenom utřu a když to neni ani vidět, tak to nechám. když je a prostě je toho víc a nebo mokré tak to převleču. Když jsme někde venku, u lékaře, na návštěvě, tak to ihned, taky nemám ráda zašpiněné děti- na hřišti je něco jiného na písku..Je pravda, že bych zablácené boty asi nesnesla. Když přijdem z venku pokaždé se snažím je očistit na druhý den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
3.5.10 22:57

hmm a mimochodem taky jsem si říkala, každý den nové tričko, pančušky, když nejsou vyloženě umatlané????Nakonec dávám každý den nové oblečení, ale jak které body, trička jo, mikiny, tepláky, podle zamatlání :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23518
3.5.10 23:03

Vzhledem k tomu, že mám abnormálního čuníka, tak převlíkám docela často, 2-3 bodyčka denně není problém. Kaluže, bláto, to je její. Když se náhodou stane, že je čistá, dám oblečení i druhý den, ale obvykle hned po snídani už to není pravda. Snaží se jíst sama, podle toho vypadá. Omlouvá mě, že je už třetí dítě, s každým dalším se to zhoršuje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
3.5.10 23:29

My jak podle situace :) Například když se v zimě poleje vodou tak hned, když se poleje v létě tak to na něm uschne… :lol: Pokud to není něco na co by šly vosy. Jinak poslední dobou měním oběma tak každé 2 dny, cca… Tomu menšímu častěji, protože jaksi expertujeme s tím že v nestřeženém okamžiku chytí misku a pak si ručkama opatlá tepláky. Nebo si začne do té špinavé pusy strkat ponožky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IMI
2766
3.5.10 23:40

Tilko, triko, ponozky - kazdej den cisty, ale misto bryndaku davam kolem krku plinku, takze si pri jidle maximalne obcas zmacha rukavy, navic ho krmim, pac jinak by se asi jidlem ani neobtezoval a hned vsechno nakydal na zem. Mikina, kalhoty, teplaky - podle zakydani, nastesti venku se moc jeste nezasvini, pac i se steblem travy na ruce ke me chodi a chce utrit a na travnik nerad. ja bych potrebovala spis na kazdej den novej koberec :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
3.5.10 23:55

Tak já nechávám - pokud to není vyloženě mokré nebo se něčím nezlije od hlavy až k patě, ale třeba si namočí rukáv do jogurtu, upadne mu na triko kousek něčeho, tak nepřevlékám. To bych taky nedělala nic jiného, než převlékala, prala… :roll: :lol: Mohla bych to dělat i 10× denně :roll: Když se podaří a triko je čisté i další den (např. ho měl ještě pod jiným trikem), klidně dám znovu, jeho čas přijde beztak velmi brzy :lol: :lol: :lol: Co ej špinavé, jde večer do prádla. Když jdeme ven mezi lidi (ne na zahradu), převlékám do čistého, ušpiněné po návratu vracím pouze v případě drobných skvrnek :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
4.5.10 00:55

Teda mám o něco menšího bobka, ale mám to podobně jako Anqua …tj.když při krmení někdeněco ukápne, tak otřu a nechám, pakliže to není hodně a nelepí, aby s tím něco nezamazal. Když jdeme ven, převléknu do čistého, pak ušpiněné už teda nevracím a i když nikam nejdeme, večer ušpiněné letí do prádla. Spodní čistou vrstvu nechávám na další den. Bryndák máme na jeden den :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7887
4.5.10 06:20

Ahoj, tak ja jsem asi enormni exot, převlekam, když je špinavej. Naučila jsem se, že při krmeni přesnídávkou nebo kaší nebo mrkví tak je jen v pleně a nahý takže maximalne to odnese moje triko nebo plena kterou ma místo bryndaku, je to praktičtější než prát všechny oblečky a navíc mrkev z bileho tricka jde hodne spatne… :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35444
4.5.10 06:30

Moje dite asi tak 10× denne blije a behem jidla plive porce kase na stul a rozmatlava rucickama, nozickama zase prolejza svoje blinky, takze pouziju za den asi tak 6 bryndaku a vecer jde vsechno do pradla. Kdybych mela udrzovat cistotu, tak prevlikam nejmin 5× denne. Tolik obleceni nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
4.5.10 06:33

Já myslím, že s jedním děckem to jde, dělala jsem to taky. Jakmile byla někde mini skvrnka, okamžitě jsem oblečení měnila. Když byla starší dcera mimino a jen ležela, převlékala jsem ji denně celou, ačkoliv neměla jak se umazat.

Se dvěma dětmi je to o něčem jiném, aledpoň u nás. Samozřejmě jako čuňata nechodí - ale dvě sněhobélé princezničky prostě udržet nejde, alespoň mě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
4.5.10 07:11

Když byl David miminko, tak jako správná aktivka jsem převlékala kvůli každému drobku a ublinknutí (měla jsem hafo oblečení, takže co tak vzpomínám, tak nebyl problém u každého přebalování) Jak šel čas, tak jsem zvolila systém jednoho oblečení na doma (tričko, tepláčky, ponožky) a jednoho na ven (lepší kalhoty, lepší tričko…), tím se vyhnu skvrnám od jídla na venkovním a na domácím na to peču pokud není vidět, že je to vyloženě zapatlané. Na venkovním zase třeba moc neřeším kolena od písku, protože to bych měnila kalhoty každý den, takže venkovní i vnitřní obléčo měním tak 2× - 3× týdně podle míry špinavosti.
Na druhé mám opět hafo oblečení na miminko, na pozdější věk už nikoliv, ovšem celkově mám o poznání méně energie a motivace k převlékání, takže doufám, že nebudu mít moc blicí dítě, protože jinak bude asi furt obalený plenou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
4.5.10 07:38

TAky stejně jako angua - až tolik to nehrotím, občas je jak čuňátko, ale to bych nedělala nic jiného. Teď leze a chodily jsme ven na písek a do trávy, tak měla jedny tepláky třeba 3 dny vyloženě na tohle.

Jinak bryndák používám igelitovej s „korýtkem“ jak tomu říkám já a je super, jen otřu a jednou za čas vyperu a odmočím. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama