Jak často máte průjem?

Anonymní
3.3.21 16:55

Jak často máte průjem?

Asi hloupá otázka, ale tak by mě zajímalo, co ještě je normální a co už ne, protože google mi odpověď nedal. Mám průjem 2-3× za měsíc trvající 1-2 dny. Nehubnu, ani nepřibírám, jím normálně (žádné nezdravé šílenosti, ani „zdravé“ diety). Nesleduji žádnou konkrétní potravinu, která by to způsobovala. Trvá to takto 5 let. U průjmu mám i pocity na zvracení a hodně velké křeče, které musím prodýchávat a fakt to bolí, bolest podobná, jako kontrakce. Když si tu epizodu odbudu, cítím se zase zdravá a normálně několik dnů a pak to přijde znovu. Vázanost na nějaký stres taky nepozoruju. Myslíte, že to může být prostě vždy náhodnou dietní chybou? Průjem má občas skoro každý, to je jasné, tak nechci být za hypochondra. Žádná krev, hlen a jiné divnosti nebyly, snad nikoho nepohorším. U dr jsem s tím byla 2×, udělal testy na parazity, krev ve stolici, KO, alergie, zánětlivé parametry a všecko v pohodě. Netrpím ani nadýmáním. Jen ten průjem a hrozné křeče. Anonym - zdravotní stav a intimní téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.3.21 16:57

Mám průjem jenom, když chytnu střevní virózu, jinak ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 17:09

Žlučník?
Já mívám průjem jen když to prezenu s rizikovým jídlem. Aktuálně když vím, že to hrozí, tak si dám Febichol.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 17:10
@Anonymní píše: Žlučník?
Já mívám průjem jen když to prezenu s rizikovým jídlem. Aktuálně když vím, že to hrozí, tak si dám Febichol.

Nebyl by poznat v krevním obraze?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16063
3.3.21 17:12

To co popisuješ není zdravé trávení. Pokud máš vyloučené fyzioogické příiny zbývá dráždivý tračník.

Jinak ne - pokud mám průjem, nebo dokonce křeče, tak to má svoje důvody. Občas jsem mívala průjem v prvním dnu menstruace, ale to pak přešlo.

Zkus najet na lowFODMAP dietu, vydrž tak měsíc, jesti se to zlepší. https://lowfodmapdieta.cz/…odmap-dieta/

Pokud jo, tak k tomu ještě přidej nějaké cílené učení se zvládání stresu/úzksotí, protože dráždivý tračník je psychosomatická věc - nerochemie a hormony spojené se stresem a úzksotí ničí trávicí protředí a mizerné trávení pak zpětně zhoršuje psychiku. Ale pokud srovnáš jen jednu část - tedy trávení dietou, a nenaučíš se krotit úzksoti/stres tak, aby sis tím neničila trávení, budeš po chvíli zpět tam kde jsi teď.

Nejlepší cesta jak se naučit pracovat s psychikou je psychoterapie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12497
3.3.21 17:17

Nejaka konzumace pro Tva streva nevhodne potraviny? :nevim: Ani to asi nemusi byt alergie, mne staci vic cukru a hned me to prozene. No, posledni rok si moc pozor nedavam, prasim, nebot obaluju nervy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 17:25

@Ou dráždivý tračník to podle doktora není, příznaky tomu neodpovídají říkal, myslí si, že jím nějakou potravinu, která mi vadí. Pravda je, že naprosto vždycky je to tak, že se najím a do 20 minut průjem a křeče, pak to odezní a zase jsem fit. Někdy je období „klidu“ i 3 měsíce a z toho mám průjem i 18× za měsíc (18 dní z 30).

• Citovat
  • Nahlásit
1206
3.3.21 17:45

Mám průjem, nevolnosti a bolesti břicha pokaždé, když si dám nějaký mléčný výrobek. :mrgreen: Takže zhruba tak 1-2× týdně. Laktozova intolerance. Zbožňuju bramborovou kaši, tak mě to strašně štve. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3317
3.3.21 17:54

Mně to dělá pizza a některá další jídla. Držím dietu, ale občas se neudržím :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
3.3.21 18:01

Jo, mému muži třeba vadí salámy. Takové ty hnusy levné, namleté. A párky. Kvalitní šunka nad 90% problémy nedělá. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 19:19

Já mám průjmy vždycky těsně před menstruací nebo když se rozjedu a sním toho za den hodně a navíc ne moc zdravé jídlo. :D :D Někdy ho mám i jen tak ale to vždycky přisuzuju nějaké dietní chybě. Myslím si že by bylo horší kdyby ti takhle blbě bylo déle než 3 dny. Ale pokud máš vyšetření v pořádku tak to třeba bude vázáno na stres apod a ani si to nemusíš uvědomovat :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1489
3.3.21 19:34
@Hotaru píše:
Mám průjem, nevolnosti a bolesti břicha pokaždé, když si dám nějaký mléčný výrobek. :mrgreen: Takže zhruba tak 1-2× týdně. Laktozova intolerance. Zbožňuju bramborovou kaši, tak mě to strašně štve. :roll:

Bramborovou kaši dělám tak, že místo mléka nechávám vodu z brambor, jen trochu odleji, ať jí není moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25125
3.3.21 19:38
@Evkad píše:
Bramborovou kaši dělám tak, že místo mléka nechávám vodu z brambor, jen trochu odleji, ať jí není moc.

Já přidám sušené sojové mléko. Tahle kaše mi chutná víc, než normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 19:57

Taky se přidám…

Zažívání mě celkem dost zlobí…
Někdy jdu na WC 3-4× za den, někdy i 5×. Střídá se mi zácpa s průjmem, ale ne úplně vodovým. Po probuzení chodím celkem pavidelně. Pak musím po příjezdu do práce. Během dopoledne klidně ještě jednou. Po obědě kolikrát musím běžet hned, protože se mi to už pere v břiše…Daší problém mám s tím :oops: :oops: :oops:, že se po velké dobře utřu, ale za nějakou dobu cítím, že se musím jít jěště otřít :oops: :oops: :oops: (prostě jsem trochu špinavá mezi půlkama :oops: ). Nepřišla jsem na to proč, je mi to strašně trapné :oops: :oops: :oops: Někdy při vyprazdňování cítím takovou bodavou? řezavou? bolest, ale ne vždy. Krev ve stolici jsem neviděla.
Mívám hlasitější zažívání v horní části břicha. Horní část břicha (ten oblouk pod žebry) mívám vzedmutý?? takový tlak nebo jak to popsat.
Na hadici jsem byla, ale celkem nic dr. nenašel :think:.
Máte někdo podobnou zkušenost? Co to může být? Už jsem přemýšlela i o crohn. nemoci nebo něčem podobnm, ale to by snad dr. zjistil.

Prosím anonym nebo smazat-zdravotní stav a stydím se :oops: :oops: :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
1489
3.3.21 20:00
@laducha píše:
Já přidám sušené sojové mléko. Tahle kaše mi chutná víc, než normální.

Na začátku jsem také dávala sušené alternativní, po letech už ne. Voda z brambor je dobrá i tak na další pokrmy, ale zatím ji neumím (čti jsem líná) využívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat