Musím mít režim

Anonymní
3.3.21 05:57

Musím mít režim

Posledni dobou, uz nejake ty mesice na sobe pocituji, ze kdyz nemam pravidelny rezim nejsem pak schopna niceho. Nevim, zda to souvisi s moji uzkostnou poruchou OCD. Jakmile rano nevstanu a nezacnu neco delat, jako treba ukliztlet, varit, jit na prochazku apod. jsem pak cely den bez energie, nemam naladu. Do toho jsem schopna spat i 14 hodin, coz je pro me konecna, to pak bloudim po byte a pripadam si jak kdybych mela depresi. Nekdy je ale tezky si ten rezim drzet, nekdy proste sklouznu do ty depky. Ma s tim nekdo zkusenosti? Lecim se u dr. Beru AD, Argofan 225mg.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.3.21 06:21

Ano, nejdůležitější mít režim, kdyz jsem chodila na terapie, nejdůležitější bylo, abych se naucila mit režim. Aktivizace jak rika moje pani dr je atrasne důležitá. Zo znamena, i kdyz mi neni dobře, nezustavat v posteli a jit neco delat! Mit i zájmy, které nas baví. Prochazka na vzduchu udělá mnoho. Meditace /neboli zustat třeba pul hodinku v klidu je take aktivizace.

• Citovat
  • Nahlásit
4759
3.3.21 07:05

Určitě je to potřeba, i když se člověku nechce, ta naplánovaná činnost je taková jistota. S dětmi to funguje stejně. Jsou na online výuce, tudíž je potřeba vstát, nasnídat, vyčistit zuby, obléknout, připravit se…
dopoledne jít i ven, oběd, znovu ven + úkoly…
Když ví, co bude, snáze se plánuje den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 07:24

Ja to vim, ale nekdy je to hrozne tezke. Odvedu dceru do skoly, lehnu si zpet, dam si budik treba na 9 jenze ten me kolikrat nevzbudi a vzbudim se klidne ve 3 odpoledne. Bez nalady, bolesti hlavy, nastvana ze jsem uplne blba. Kolikrat si musim neco zaridit a uz se mi stalo ze jsem se na to vykaslala protoze jsem to,,zaspala" :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 07:48

To byvaval i muj problém, ja kdyz byla prespana, tak se mi uzkosti jeste zhorsovali. Psychoterapeutka no rikala nelezt do postele pres den! Maximálně na gauči po obědě a den predtim si napsat rezim dne i s konicky a necim, na co sw tesis. Ja potom mela depky, ze jsem tak dlouho spala, takze tě chápu, ale opravdu to chce byt „aktivní“

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16147
3.3.21 07:52

1. drž režim a prostě postel ustel hned jak vstanete.
2. ozvi se ošetřujícímu psychiatrovi, to co popisuješ zní jako že ti debilní situace naší reality zhoršuje psychický stav a jdeš do deprese a hodilo by se upravit léky, aby se neurobiologie nerozjela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
3.3.21 13:00
@Anonymní píše:
Posledni dobou, uz nejake ty mesice na sobe pocituji, ze kdyz nemam pravidelny rezim nejsem pak schopna niceho. Nevim, zda to souvisi s moji uzkostnou poruchou OCD. Jakmile rano nevstanu a nezacnu neco delat, jako treba ukliztlet, varit, jit na prochazku apod. jsem pak cely den bez energie, nemam naladu. Do toho jsem schopna spat i 14 hodin, coz je pro me konecna, to pak bloudim po byte a pripadam si jak kdybych mela depresi. Nekdy je ale tezky si ten rezim drzet, nekdy proste sklouznu do ty depky. Ma s tim nekdo zkusenosti? Lecim se u dr. Beru AD, Argofan 225mg.

Ahoj, mám podobný problém, taky spím klidně 14 h, o víkendu jsem spala 20 h. Zakládala jsem tu téma nadměrná denní spavost nedávno. Léčím se mimo jiné také s OCD. Hrozně mi ta spavost vadí, ale nejsem schopná se moc dokopat k činnosti. Psycholožka mi doporučovala denní stacionář, abych měla režim, ale teď asi moc nefungují. Jinak mi pomáhají procházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 16:19

Ja na sobe vidim, ze kdyz spim naaahodou 5 hodin tak jsem na 200% fuknci. Mam lepsi naladu, zvladnu toho hodne za ten den. Jenze takovych dni je hrozne malo. Vzdycky si reknu ze co budu delat (treba rano) ze si na chvilku lehnu. No a je to v pytli. Dalsi muj problem je, ze mam hrozne intenzivni sny. Kdyz se mi neco zda, vzbudim se uplne spocena. Propotim i dve pyzama za noc. Ale asi to ma.co delat s.moji psychykou. Musim se poradit s dr.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat