Angína po covidu

Anonymní
2.3.21 17:28

angína po covidu

Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s proděláním angíny brzy po covidu? Mám necelé tři týdny po pozitivním testu, bez příznaků jsem byla poslední asi dva týdny, dnes se mi udělal lehký bílý povlak na mandlích. Nijak extra to nebolí, při důraznějším polknutí to ale cítím. Zatím bez teploty. Může to být ještě dozvuk covidu? Nebo opravdu angína? Či snad obojí…?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78
2.3.21 17:45

Ahoj, s tím bych asi zašla raději k lékaři, přecejenom to teď není žádná srnda. Nebo ti můžu doporučit phytoxan. Přírodním antibiotikem nic nezhoršíš a třeba to přejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
2.3.21 17:59

Angíny jsou i virového původu. Pokud jste bez teploty, dala bych si Priesnitz a klid. Pokud se do tří dnů nezlepší, tak na výtěr a CRP test, případně streptest k obvodnímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
2.3.21 19:51
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s proděláním angíny brzy po covidu? Mám necelé tři týdny po pozitivním testu, bez příznaků jsem byla poslední asi dva týdny, dnes se mi udělal lehký bílý povlak na mandlích. Nijak extra to nebolí, při důraznějším polknutí to ale cítím. Zatím bez teploty. Může to být ještě dozvuk covidu? Nebo opravdu angína? Či snad obojí…?

jestli k tomu nemáš horečku a tak bych vyčkala. Já měla pár dní povleklé mandle i u toho covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
2.3.21 21:03

Já bych nečekala a hned zítra doktorovi aspoň zavolala. Nevidím důvod zbytečně čekat s případnou angínou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21100
2.3.21 21:12
@sediza píše:
Angíny jsou i virového původu. Pokud jste bez teploty, dala bych si Priesnitz a klid. Pokud se do tří dnů nezlepší, tak na výtěr a CRP test, případně streptest k obvodnímu.

má 3 týdny po pozitivním PCR, na co by měla jít na další test?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
2.3.21 21:23
@stinga píše:
má 3 týdny po pozitivním PCR, na co by měla jít na další test?

Streptest je na potvrzení původce bakteriální angíny, CRP na rozlišení bakteriální/virové infekce. Nic co by se týkalo covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21100
2.3.21 21:47

@Sue2008 á jo, máš pravdu, já už vidím všude PCR - přečetla jsem to špatně :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5272
2.3.21 22:19
@Sue2008 píše:
Streptest je na potvrzení původce bakteriální angíny, CRP na rozlišení bakteriální/virové infekce. Nic co by se týkalo covidu.

Streptest má svá omezení, může se jednat o virovou angínu, ale dotyčný je chronickým nosičem streptokoka, strep-test vyjde pozitivní.

CRP není u angín příliš užitečné a nedokáže spolehlivě rozlišit bakteriální či virový původ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
2.3.21 23:22
@stinga píše:
má 3 týdny po pozitivním PCR, na co by měla jít na další test?

Po virové infekci často nasedá infekce bakteriální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
2.3.21 23:25

@Doctus Třeba ve Švédsku vás s podezřením na angínu bez CRP testu a streptestu ani nepustí sestra k lékaři..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5272
3.3.21 06:41
@sediza píše:
@Doctus Třeba ve Švédsku vás s podezřením na angínu bez CRP testu a streptestu ani nepustí sestra k lékaři..

Tak ve Švédsku je docela problém se dostat přes sestru k doktorovi, za mě léčí doktor, ne sestra. Kdyby si ve Švédsku odpustili vyšetření CRP u angín, hodně by ušetřili, neřekne totiž vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
3.3.21 07:16

@Doctus zajimave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
16.3.21 17:00
@Emma.Veh píše:
Ahoj, s tím bych asi zašla raději k lékaři, přecejenom to teď není žádná srnda. Nebo ti můžu doporučit phytoxan. Přírodním antibiotikem nic nezhoršíš a třeba to přejde ;)

Jo ten je fajn, také mi pomohl, když jsem se necítila dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
17.3.21 15:42

Měla jsem angínu souběžně s covidem, začala cca 4 dny po propuknutí nákazy a byla to regulérní streptokoková angína s čepy na mandlích. Dostala jsem azitromycin a byl klid, a celkově odchazely obě nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat