Stažené pánevní dno?

Anonymní
3.3.21 14:43

stažené pánevní dno?

Zdravím,
nějakou dobu mě trápí boleti u kostrče, v pánvi… Snažím se odhalit příčinu, chodím na fyzio (a poctivě cvičím), ale že by se to nějak lepšilo, to se bohužel říct nedá. Minule mi na fyziu paní říkala, že by to mohlo být stažené pánevní dno..Přijde mi to celkem reálné, vzhledem k dlouhodobým nepříjemným tlakům v podbřišku (lítala jsem hodně po uru i gyndě a nijak mi nedokázali pomoct..), bolestivé menstruaci a také neschopnosti otěhotně.. Jenže, jak si teda to pánevní dno uvolnit? Vyzkoušela jsem venušiny kuličky.. Nicméně ty by měly asi fungovat na tom principu, že jako padají ven a člověk se je snaží svalama udržet. Mě teda rozhodně nepadají, naopak mám problém je tam nasoukat a následně vyndat.. Má tedy cvičení s nimi smysl, když sami drží? Nějké jiné rady a tipy na uvolnění pánevního dna? Bolest má dlouhodobý charakter, a už mě to začíná psychicky vyčerpávat. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
213
3.3.21 14:52

Zkusila bych najít fyzio co umí manuální uvolnění pánevního dna dle metody Mojzisove. Udajne je to neprijemny zakrok, ktery za to ale stoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15996
3.3.21 14:55

Hele venušiny kuličky jsou spíš na zpevňování, než uvolňování.

Najdi si fyzioterapeutku, co dělá mojžíšové metodu včetně odblokovávání + teda potřebuješ aby ti vymysleli cviky na protažení a kompenzaci zatuhlin v oblasti pánve a zad.

Spíš než venušiny kuličky by měly mít smysl nějaké vaginální/tantrické masáže, ale teda.. no… blbé je že pokud máš reálné zdravotní problémy, tak nechceš aby si tě vzali doslova do rukou lidi co mají jen ezo zkušenost, ne tu medicínskou. Čistě z bezpečnostního hlediska.

Případně používat vaginální vibrátor - ne k dosažení orgasmu, ale na uvolnění - tedy slabší vibrace a delší dobu + při tom relaxovat.

letmým googlením - tahle má jak vzdělání, mojžíšovou tak se o tantru zajímá - to my mohla být zajímavá možnost, přpíapdně se podívej jestli takových lidí není po republice víc či blíže tvému bydlišti.

https://www.lenkazarahchuchutova.com/

Možná bys mohla mít nárok na lázně, alespoň příspěvkové - poptej se na gynekologii. Pak určitě do Františkových lázní - ti se na podobné potíže speciaizují včetně fyzioterapie. A právě na uvolnění zatuhlin je dobré vypadnout někam, alespoň na dva týdny, kde se o tebe budou starat a nebudeš muset řešit opruz všedního dne a jediiné co bude potřeba je cvičit, procházet se, nechat se masírovat a procházet dalšími procedurami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 15:06

@Ou díky za vyčerpávající odpověď plnou inspirace :)

• Citovat
  • Nahlásit
5960
3.3.21 15:20

Jen tak mimochodem… řešila nějak tvoje fyzio i m. piriformis?
Já jsem shodou okolností zrovna včera na fyzio dostala o něm přednášku, jak umí potrápit, způsobuje chronické potíže a jak špatně se uvolňuje (povídala ta fyzioterapeutka ze své nedávné zkušenosti, kdy si myslela, jak už skoro všechno zná a zaskočily ji vleklé potíže a bolesti po námaze a až jiná kolegyně ji navedla tímto směrem a vyřešila…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 15:27

@vulpes to zní zajímavě! Díky, slyším to poprvé, s fyzioterapeutkou jsme neřešily :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat