Jak dělá husička?

22.10.06 11:40

Jak dělá husička?

Ahoj lidi, mám dotaz. Učíme Matýska zvuky zvířat a dostali jsme se k problému. Všichni víme, jak dělá kravička, kohoutek, kočička… Ale co husička a kachnička? Kdo dělá ga-ga-ga? A co ten druhý pták? Nebo oba dělají stejně ga-ga? :oops: Kdo ví, ať mi prosím odpoví, díky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

763
22.10.06 11:49

:-D
já naučila, ře husa dělá gaga a kačena kač kač :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
22.10.06 12:17

no kachnička taky může dělat kva…kva… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
22.10.06 12:21

Mame psa Kacenku a tak u nas dela kachnicka (nikdy kacenka, protoze Kacenka je pes) stejne jako husicka ga-ga-ga. :wink:

Ale kdyby se Kacka jmenovala jinak, asi by u nas delala kacenka kac-kac a husicka ga-ga

L.

Spis me zajima jiny problem - jak dela myska? Hroch, jezevec, liska??? A co antilopa, zirafa a zebra? A orel? A nejhorsi otazka - JAK DELA KRTEK? :roll: :roll: :roll:

Holky, tohle jsou krasny problemy, co? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
22.10.06 12:59

Manžel tvrdí že : kachna dělá kač akč a husa ga ga.
Já tvrdím že kachna ga ga a husa syčí tsssss :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.10.06 13:01

tak u nás dělá husa ga, ga a kachny dělají kač, kač. ovšem u kamarádky kachny dělají ga, ga a husy kejhá, kejhá a byla by shcopná za tento názor zemřít :D
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
17026
22.10.06 13:12

ahojky holky,

hezky fakt :D

Tak u nas je to takto-kacena dela gaga(kac kac se na ni vola) a husa syci a kejha,to je fakt(ale kdyz byl prcek mensi,tak delali gaga obe,nemel v tom rozdil,ted uz je rozeznava,tak musim byt presna :lol: :lol: )

Lesino-tak to by me fakt taky zajimaly ty ostani zvuky:) ale krtek je jednoduchy-ten dela:„hele“ nebo „halo“ /ted si momentalne nevzpomenu,jak to to presne prcek definuje./ale skutecny netusim,nejspis nijak)
Napada me zebra-neco mezi konem a oslem :lol: spis k oslovi,tak nak hyka.
Myska pisti.Ale jak dela hroch a jezevec fakt netusim,maximalne ze vrci :lol: :lol:

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9194
22.10.06 13:16

Kačena a husička stejně ga-ga-ga

lesino,krtek krty,krty :lol: .To ze mně kdysi vypadlo a nějak se to chytlo :oops:
Já spíš řeším králíka.Šéf mně kdysi přesvědčoval,že mic-mic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.06 13:17

Lesi,
copak ty nevíš, že krtek dělá KRT KRT???? :lol:

• oblíbený vtip na našich táborech…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
22.10.06 13:25

Dano, u nas kralicek krci nosik, holkam se to libi. A ryba otevira pusu a slon ma chobot z rukou a nosorozec ma dva rohy pred nosem z prstu…

Ale ze krtek dela krt krt jsem fakt nevedela :D:D:D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
22.10.06 13:26
:D :D

Dana26- králík mic-mic doooobréééé :D :D :D :D

Kačena kač kač a husa ga ga, alespoň u nás :D

Co slon??? :roll:

Ahojky I.

• Nahlásit
  • Citovat
9194
22.10.06 13:28

Ivik,slon stejný jak u Lesiny.
k tomu králíkovi.prostě jsem nemohla vymy slet jak dělá králík.Holka z města,která zvířeta viděla z rychlíku :oops: .Tak šéf přišel s tím mic mic :roll: .A ono se to chytlo.Ale ten nos u toho krčím :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.06 13:37

Díky moc za odpovědi- takové neviné téma a tolik reakcí :D
Co se slona týče, ten troubí + ukázka dlouhého chobotu a králík dupe dupy dup a chroupe chrupy chrup..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
22.10.06 13:50

Myška u nás piští íííí. Hlavně proto, že říkačka Běžela myška okolo bříška Evku dycky rozesmála, až pištěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
22.10.06 14:15

Ahojky,

u nás - jako u většiny z vás - husa dělá ga, ga a kačena kač, kač. MONYS - u nás teda kva, kva dělá žába, ne kachna :lol: . U zvířat, u kterých neznáme zvuky, tak aspoň něco ukazujeme (motýl mává křídly apod., myš Anička krásně vyslovuje (prostě „myš“), ze začátku jsem dělala „myš piští pííííííííííííííííííí“, ale to se moc nechytlo. Zato máme raritu králíka - podle říkanky „Dědeček má králíky, ale tákhle veliký“ Anička při slově „králík“ zvedne obě ruce nad hlavu a řekne „ták“.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama