Jak děláte nepečené dorty?

nikol.ondrášovka
5.6.13 12:15

Jak děláte nepečené dorty?

Chtěla jsem se zeptat, jak děláte nepečené dorty? Já mám k disposici piškoty, zakysanou smetanu, konzervované ovoce a puding. Vždycky najdu recept kde je něco co mi chybí. Poraďte jak postupovat s těmito surovinami, díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21857
5.6.13 12:17

Osobně bych uvařila puding, smíchala se smetanou, skládala piškoty, promazávala touhle směsí, nahoru ovoce a zalít želatinou (pokud máš)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24392
5.6.13 12:18

Dolu dej piškoty na to to ovoce a nahoru uvřený pudink

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
5.6.13 12:18

Uvařila bych puding ze šťávy z ovoce, po uvaření smíchala se zakysanou smetanou, podle chuti dosladila, přidala ovoce. kladla bych vrstvu piškotů na střídačku s krémem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ve-ru
5.6.13 12:19

Ahoj, já si recepty vymýšlím :mrgreen: Záleží, kolik máš té zakysané smetany :-) Já bych na tvém místě prokládala piškoty s ovocem a zakysanou smetanou ochucenou vanil. cukrem a nahoru bych dala puding uvařený ve šťávě z ovoce :-) Pokud by bylo š´távy málo, dolila bych trošku vodou, popř. dosladila :-)

• Citovat
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
5.6.13 12:19

@Seizdra A ovoce i doprostřed to by šlo :) A dalo by se to smíchat i s tou šťávou z konzervy? Nepoteče to moc? Aby to ztuhlo…

• Citovat
  • Nahlásit
21857
5.6.13 12:22
@nikol.ondrášovka píše:
@Seizdra A ovoce i doprostřed to by šlo :) A dalo by se to smíchat i s tou šťávou z konzervy? Nepoteče to moc? Aby to ztuhlo…

To bych nedávala tu šťávu… Štávu z ovoce použij na přípravu želatiny :) Bude mít dobrou ovocnou chuť. A osobně bych nedávala ani ovoce mezi miškoty, pak při krájení se to matle a mně se to ani nelíbí, i když spousta lidí to dělá. Já mám radši ty „uhlazený“ dorty s ovocem nahřoe :mrgreen: Ale na chuti to nic nemění :

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
5.6.13 12:23

@prudusinka To normálně místo mlíka vaříš v té šťávě? :think: A je to dobré?

• Citovat
  • Nahlásit
2574
5.6.13 12:24

Dělám to takhle: Do drogové formy pokladu první patro piškoty na to ovoce, to celé zakryji oslazenou zakys. smetanou, další patro opět piškoty, ovoce, zakys. smetana atd. Zakys. smetana by měla vyjít jako poslední nahoru. Pak na ozdobu pokladu piškoty a zaleji, pokud jí máš, dortovou želatinou. Nechávám pres noc ztuhnout v lednici. Je to mňamina :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
5.6.13 12:25

@Seizdra stejně mi to prcek pak rozpatlá na talíři stole a tak :D ale uvidíme :kytka: díky :)

• Citovat
  • Nahlásit
21857
5.6.13 12:25
@nikol.ondrášovka píše:
@Seizdra stejně mi to prcek pak rozpatlá na talíři stole a tak :D ale uvidíme :kytka: díky :)

No, v téhle fázi já ještěnejsem, já zatím „můžu“ koukat i na tu estetičnost :mrgreen: Ale asi chápu a za pár měsíců pochopím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
5.6.13 12:29

@Gábííí to zní taky zajímavě ale drogová forma je super :D
@Seizdra jojo myslím že tohle snad všechny děti musí milovat, protože i dospěláci se potom můžou utlouct, teda aspoň já :D ale sama to dělám poprvé

• Citovat
  • Nahlásit
2574
5.6.13 12:34

@nikol.ondrášovka :lol: ježiši omlouvám se, no to jsou ty již předepsaná slova. Samozřejmě dortová forma :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
5.6.13 12:35

@Gábííí jj v pohodě, došlo mi to ale zasmála jsem se :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
2041
5.6.13 12:40

Piškoty, ovoce, zakysaná smetana s jedním vanilkovým cukrem a takhle skládat na sebe, nahoru zakysanou smetanu a granko. Pokud chceš udělat českou tiramisu, namáčej piškoty do uvařenýho rozpustnýho kafe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat