Jak dlouho jste brali Utrogestan?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
agy
Neúnavná pisatelka 15360 příspěvků 22.02.10 11:55
Jak dlouho jste brali Utrogestan?

Ahoj holky,prosím Vás o radu: Jsem 11+2 při minulé prohlídce jsem od gyndr.dostala 2 balení utrogestan(2-0-2 zavádět) Dnes jsem jí zapoměla říct,že už ho mám jen na 2 dny,jestli mi ho bude ještě předepisovat, teď už se jí nedovolám a zítra má operační den :-? Tak se chci zeptat,jak dlouho jste v začátku těhu brali utroš nebo duphaston vy?
Děkjuji za odpovědi :kytka:

Reakce:
petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 22.02.10 11:56

já až do 16 tt

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.10 12:00

Do 12 nebo 13. Dva dny sem, dva dny tam je vcelku fuk.

vincka
Kecalka 159 příspěvků 22.02.10 12:01

Ahoj, já jsem brala stejně jako ty 2-0-2 (po IVF) a brala jsem ho do 12. týdne.
Co jsem vyčetla na netu, tak utrouš obsahuje hormon žlutého tělíska, které „drží“ plod do doby, než se vytvoří placenta. Po vytvoření placenty tedy už není nutný. No a placenta začíná fungovat zhruba 12 - 14 týden (jestli si to dobře pamatuju).
Takže myslím, že už ho můžeš klidně začít vysazovat - ale pozor, ne najednou, ale postupně ubírat.

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 22.02.10 12:04

vimci tak já sem to tenkrát utla a vubec ne postupne to me dost překvapilo že se má postupne, ješte že to u me dopadlo

KaculkaK
Kecalka 106 příspěvků 22.02.10 12:17

Já ho měla do konce 14. týdne, nejdřív jsme měla 2-2-2 a teď ke konci poslední týden po jedné.

Kateřina33
Hvězda diskuse 35923 příspěvků 22.02.10 12:18

Ahojda, takže utrogestan se má postupně vysazovat jo? Já právě začínám s vysazováním. Mám strašně vysoké HCG, byla jsem u jiné doktorky než je moje gynekoložka a tak právě říkala, že bych ten utrogestan už mohla přestat brát, protože mám právě vysoké HCG. Co by se stalo, kdybych vysadila naráz? A když postupně, tak jak? Beru 1-0-2

agy
Neúnavná pisatelka 15360 příspěvků 22.02.10 12:55

Holky,tak jsem se přeci jen dovolala a gyndr.mi řekla,že už to není potřeba,že už to brát nebudu o postupném vysazování ani zmínka :nevim:

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 22.02.10 13:13

Beru 2tob.vnitřně na noc každý den a prý to tak bude do cca 32tt :nevim:

vincka
Kecalka 159 příspěvků 22.02.10 14:17

Holky, o postupném vysazování mi řekl můj doktor. Brala jsem 2-0-2 a měla jsem to po jedné tobolce ubírat a taky jsem to tak dělala. Ale proč se to má dělat takto a co by se stalo při vysazení naráz, nevím, nějak jsem to po něm nechtěla zdůvodnit, věřím mu a když mi řekl postupně, vysazovala jsem postupně. :nevim:
Agy, tak buď ti to doktorka zapomněla říct, nebo to není tak důležité, když tu i jiné holky píšou, že o tom neslyšely… :think:

agy
Neúnavná pisatelka 15360 příspěvků 22.02.10 14:22

Vincko, přemýšlela jsem,že když už mám jen 4 tablety,tak si snížím dávku na 1-0-1 na dva dny to tedy snížim a pak vysadim a bude to :nevim:

vincka
Kecalka 159 příspěvků 22.02.10 14:30

Agy, asi jo, se 4 tabletkama to asi líp nevymyslíš. :-)
Já jsem z toho postupného vysazovaní měla i lepší pocit, říkala jsem si, že to je snad pro tělo menší šok, když mu určitou dobu pravidelně dodávám dávky hormonů a pak mu jen neutnu najednou, ale odebírám postupně.
Už se řítíš do druhého trimestru koukám, tak gratuluju. :palec:

Marci1982
Kecalka 491 příspěvků 23.02.10 19:01

Ahojky Agy :-)

já jsem brala Ultrogestan do 12 - 13.týdne, to mi pak pan doktor řekl, že ho mám dobrat, co mi ještě doma zůstalo.
Brala jsem ho 1-1-2 a na ty zbývající tabletky jsem si sama
snižovala dávku, aby to pro tělo nebyl takový šok a dopadlo to dobře… :-)

Takže žádný strach a držím pěstičky :-)

agy
Neúnavná pisatelka 15360 příspěvků 23.02.10 23:07

ahoj Marci :mavam: Děkuji všem za odpověď,nechala jsem si to na poslední dva dny na jeden ráno a jeden večer a snad se svět nezboří :wink: Člověk je z toho všeho pořád vykulenej :wink: :oops:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >