Jak dlouho necháte prádlo v pračce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 23.10.10 15:44
jak dlouho necháte prádlo v pračce

ahoj, mám jeden potrefenej dotaz, když zapnete pračku a ona dopere, jak dlouho tam to prádlo necháte ležet, já jsem na to úchyl a mám pocit, že jak to do minuty nevydělám tak že mě to prádlo zatuchne :mrgreen: dneska v noci by jsem chtěla zapnout pračku až nám půjde levný proud a teď mě jde o to, jestli tam to prádlo můžu nechat třeba 4 hodiny ležet než se ráno probudím a zajdu ho pověsit, vadí to něčemu? nechci nějak přetěžovat ten buben a ani aby mě to prádlo zatuchlo :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Mia82
Neúnavná pisatelka 17297 příspěvků 23.10.10 15:47

Ahoj

Já to tam nechám klidně přes noc,když už jsem večer(22h a výš) líná to pověsit.Nikdy nezatuchlo.Nebo dám prát ráno a jdu spát po noční.Takže neboj,mít levný proud tak peru zásadně v noci :palec:

Angeli
Nováček 5 příspěvků 23.10.10 15:48

tak barevné bych tam raději nenechávala a 4hodiny se mi zdá dost teda.. já vyndávám hned, peru vždycky tak at ho můžu hned pověsit

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 23.10.10 15:48

Určitě nezatuchne, snad jedině u čisté vlny bych byla opatrná, jinak to tak je u mě na denním pořádku. Nastavím si odložený start, až půjde v noci levný proud, a ráno vyndávám. Prádlo mi vždy krásně voní. Přijde mi, že víc by zatuchlo, kdybych vyndala a nechala ve škopku a třeba pověsila za 6 hodin, kdy už jakoby osychá. Do pračky ale na něj moc vzduchu nemůže, takže neosychá, vyndám a pověsím.
Ve Vrchlabí jsem četla dokonce ČEZ plánuje nějaký projekt, aby se lidi učili používat levný proud, tj. nastavovat drahé spotřebiče na dobu, kdy jde /tj. hlavně v noci ve všední dny, o vík. ráno a odpoledne/. My to tak děláme už roky i bez ČEZu, např. mrazák namražuje jen když sepne „noční“ proud /zásuvka je tak nastavená/.

Mia82
Neúnavná pisatelka 17297 příspěvků 23.10.10 15:49
Angeli píše:
tak barevné bych tam raději nenechávala a 4hodiny se mi zdá dost teda.. já vyndávám hned, peru vždycky tak at ho můžu hned pověsit

A proč ne barvené? 8-o

Angeli
Nováček 5 příspěvků 23.10.10 15:49

mě teda přijde že to jde po delší době cítít, taky se mi už stalo že jsem zapomněla..

Sunnyside
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 23.10.10 15:49

Přes noc taky v klidu nechám a když mám ráno špatnej pocit, tak zapnu ještě jednou máchání. :mrgreen:

Angeli
Nováček 5 příspěvků 23.10.10 15:50
verenika píše:
Angeli píše:
A proč ne barvené? 8-o

protože už se mi stalo že mi tam něco pustilo a šlo to pak cítit, záměrně to tam nenechávám ale třeba ségra zas nechává skoro vždycky a nečuchne jí to, tak nevím :nevim:

dzarunka
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 4 inzeráty 23.10.10 15:53

zrovna včera se mi zaseklo otevírání pračky takže jsem šla věšet prádlo až když dorazil domů děda po 2hodinách a už mi to prádlo přišlo divně načmuchlý,ale vyvětralo se to

Mia82
Neúnavná pisatelka 17297 příspěvků 23.10.10 15:55
dzarunka píše:
zrovna včera se mi zaseklo otevírání pračky takže jsem šla věšet prádlo až když dorazil domů děda po 2hodinách a už mi to prádlo přišlo divně načmuchlý,ale vyvětralo se to

A používáš aviváž?

Petra8a
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 23.10.10 15:56

Já jsem taky „úchyl“ a vyndavám hned. I pověsit jdu hned.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 23.10.10 15:57

U nás záleží na aviváži, u některých (a je úplně jedno, jestli levná nebo drahá) můžu vyndat prádlo až ráno a voní pořád stejně, u jiných ta aviváž začne spíš už smrdět, i když to prádlo jako takový je pořád ok.

dzarunka
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 4 inzeráty 23.10.10 16:02
verenika píše:
dzarunka píše:
zrovna včera se mi zaseklo otevírání pračky takže jsem šla věšet prádlo až když dorazil domů děda po 2hodinách a už mi to prádlo přišlo divně načmuchlý,ale vyvětralo se to
A používáš aviváž?

ano používám

Integra
Kelišová 7479 příspěvků 23.10.10 16:04

Ty jo holky já to tay věším až jak mám čas a kdy sbírám prádlo, kolikrát i po 14 dnech jak se mi nechce. Ale to že necháte prádlo chvíli, tedy pár hodin v pračce nijak nemůže vadit :nevim: Mě to nikdy nijak nevadilo, ani mé mamce… :nevim:
Možná záleží kde je pračka? Zda v kuchyni kde máte teplo?? Nebo někde v chladnu, fakt nevím z čeho to můžete mít, ale mě se to nikdy nestalo :wink:

BohunkaP
Neúnavná pisatelka 15010 příspěvků 23.10.10 16:05

4 hodiny mokrou hromadu v pračce, to bych asi neskousla… Co je mokré, to patří okamžitě pověsit a sušit, ne zmuchlané někde ležet, byť v pračce… Jsem na to taky úchyl, uznávám :oops: :mrgreen: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama