Jaké lino do obýváku

1844
21.10.10 21:48

jaké lino do obýváku

ahoj, potřebuji poradit, v obýváku budeme strhávat tapety (bydlíme v paneláku) a tak bych při jednom vyměnila koberec za lino. pod kobercem je sice staré lino, ale nevím jestli ho tam nechat nebo na něho položit nové. nevím jak moc má být zátěžové, jakou barvu a jakou cenovou katagorii, atd. cena nějaká rozumná. barva sedačky je oranžová s ornamenty, obývací stěna je černo červená. do obýváku se chodí třemi vchody. máme tříletou dceru tak nevíme co vybrat. určitě chceme lino jen si nevíme rady. vím že v obchodě by poradili, ale příjde mi že každý vychvaluje svoje zboží. kdyby měl někdo foto pro inspiraci budu moc ráda. díky renča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1718
21.10.10 21:52

Moje známá si chválí marmoleum http://www.marmoleum.cz/ …zvolili design plovoucí podlahy, ale je teplejší než plovoučka ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
21.10.10 21:53

Taky máme marmoleum, ne tedy v obýváku a jsem moc spokojená a nabídka je veliká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24320
21.10.10 21:55

My máme v kuchyni Novilon. Ale to je PVC, myslíš lino jako přírodní, třeba to marmoleum, nebo PVC?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
21.10.10 21:55

a můžu se zeptat na cenu, kolik se to tam pohybuje ať mám představu.
díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35111
21.10.10 22:21

Hele zatez je oznacena, tak cca ta znacka s trema lidickama, to jsou bezne byty
lino si osmatej na vzorkovne, mekka jsou prijemna, ale snaz se do nich delaji diry
doporucuji nejaky flekatejsi vzor . my mame imitaci drobne skladane podlahy (tmave) a spina na tom skoro neni videt - nedavno tu byla diskuse „smouhy na linu po vitirani“ - tak tohle resit nemusim.

me osobne se marmoleum nelibi, ale je to takove moderni - trebas by se vam hodilo.

jo lino nas stalo asi 500/m, kolem 300 je ale spousta hezkych „drevenych“ podlah v dobre kvalite (novilon). za 150 koupis takove ty svetle smouhy, co bejvaly za nas ve skole

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
22.10.10 08:08

Ahoj, tak já šla do obyčejného PVC (cenu už si pořádně nepamatuji, ale určitš se vešla do rozmezí, které udávala Pudla). Také jsem přemýšlela o Marmoleu a Lineleu, ale ty byly cenově o dost výš. Prý mají jepší tepelné vlastnosti, že teplo „líp drží“, ale extémě studené podlahy neřeším a dávala jsem ho do dvou místností a v té větší jsem plánovala i koberec. Takže PVC. Mám ho s filcovou vrstvou, která má tedy ty tepelné vlastnosti zlepšovat, ale zase by se nemělo lepit na podlahu (i když podlahář tvrdil, že teď už se lina vůbec nelepí, ale to si myslím, že kecal). Jo a když jsem to řešila já, tak výhoda (alespoň pro mě) byla, že PVC se prodávalo v rolích v různých čířích (takže mám podlahu z jednoho kusu) a Marmoleum ve čtvercích, ale to je jen osobní náhled, někomu by to třeba vyhovovalo.

• Citovat
  • Upravit
xzuzkax
22.10.10 08:40

Ahoj! Tak já mám něco jak Donaga, lino s nějakou vrstvnou. :mrgreen: Je to imitace plovoučky. Máme ho v obýváku a kuchyni, ale do obýváku jsme zas dali koberec, kvůli dětem. Pořád jsou na zemi…

• Nahlásit
  • Citovat
1861
22.10.10 08:52

Ahoj, taky jsem měla lino v kuchyni v paneláku a jsem ráda, že jsem ho odstranila!!!! Lino jsem měla položené na lině, které bylo původní a přilepené na panel!
Měla jsem krásné lino, které stálo víc než plovoucí podlaha. Vypadalo jako dřevo a mělo i drážky jako dřevo! To byla největší chyba! Lezla jsem doma po čtyřech s kartáčkem a lino drhla. Standardní vytření nestačilo, protože se špína zanášela do drážek a já drbala a drbala!!! :cert: :cert: :cert:
Po určité době bylo vidět kde se chodí a kde ne. Dala jsem dlažbu a jsem nad míru spokojená!!!! Prý to bude studené - vůbec není a to pod sebou nemám byt!
Jen připojuji názor. Určitě přeji hodně úspěchů při rozhodování! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1859
22.10.10 10:10

Myslím že první na rozhodnutí je kolik chceš do podlahy investovat. Pak rozhodují i ty tepelné vlastnosti. My máme v obývacích pokojích marmoleum (jinak dělá se i v rolích ne jen v deskách, to máme my a máme tak v pokojích jen jednu spáru která ale v podsatě skoro nejde vidět - jen pak vychází dráž protože se s tím složitěj pracuje) a v chodbě a koupelně máme dlažbu a teplotní rozdíl na nožky je docela znát, podotýkám že bydlíme v paneláku a teplota je v celém bytě stejná :mrgreen: Jinak rozhodně doporučuji nějaký strakatější vzor není na tom vidět toli borčus. Hodila bych fotku, ale žádnou v práci nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
22.10.10 17:09

Ahoj, od jara máme Marmoleum v dětském pokoji, vypadá skvěle, ale čekala jsem, že bude teplejší. :think: Máme ho položené z rolí, ty čtverce se používají, když chceš udělat nějaké vícebarevné geometrické obrazce. Cena 18 000,– za 12 m2 :roll: Barvu máme světle béžovou morouhovanou a vůbec na něm není vidět nepořádek, za to v obýváku máme PVC imitace třešňového dřeva, takže tmavá a je na tom vidět každý drobek :cert: Ale aspoň mě to nutí denně vysávat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama