Jak dlouho trvá neschopnost při vyhřezlé ploténce

Anonymní
15.12.19 21:14

Jak dlouho neschopnost pri vyhrezle plotence

Ahoj všem, chci se zeptat těch co to potkalo jak dlouho ste byli v neschopnosti s plotynkou a jestli vám pomohla léčba doma. Jsem necelé dva týdny doma, beru léky na vyhrezlou bederní plotenku, bolest v noze je lepší, už se neplazim po čtyřech na záchod a už si na ten záchod i sednu. Větší problém mám v noci, už třetí den bolestí nespím, přes den to v celku jde i když ležím tak to tolik nebolí jak v noci. Jak dlouho trvá bolest než odezní? A jak dlouho ste byli vy, co ste byli v domácím léčení na neschopence? Ještě mě čekají rehabilitace, mám je nejprve dobrat a pak jít do práce?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9599
15.12.19 21:36

No…to je opravdu hodně individuální, záleží, kde ten výhřez je, jak je velký, jestli jsou utlačené nervy, jestli se to pokusíš zvládnout konzervativně léky a cvičením, nebo dojde k operaci…každopádně je to běh na dlouhou trať, tak či tak. Mně se to stalo v srpnu, vůbec jsem netušila, co vše mě čeká a co léčení obnáší…dva týdny na neurologii, tři týdny na rehabilitačním oddělení, pak po propuštění domů pokusy to rozcvičit, rehabilitace, zlepšení, zhoršení a tak pořád dokola. Nakonec mě v lednu čeká operace a po ní dlouhá rekonvalescence. Takže je to v řádech měsíců… :( Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4570
15.12.19 21:55

Sama zkušenost nemám, ale tchán je s tímto marodí už téměř rok a půl :oops: Vyzkoušel všechno možné - napřed nějaké laparo, pak fizioterapie, masáže, lázně, léčitele, rehabilitace atd… Přes toto všechno se stav zhoršil a musel stejně na operaci, kde mu nějak ty plotýnky dávali do kupy.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 22:00
@lenajs píše:
No…to je opravdu hodně individuální, záleží, kde ten výhřez je, jak je velký, jestli jsou utlačené nervy, jestli se to pokusíš zvládnout konzervativně léky a cvičením, nebo dojde k operaci…každopádně je to běh na dlouhou trať, tak či tak. Mně se to stalo v srpnu, vůbec jsem netušila, co vše mě čeká a co léčení obnáší…dva týdny na neurologii, tři týdny na rehabilitačním oddělení, pak po propuštění domů pokusy to rozcvičit, rehabilitace, zlepšení, zhoršení a tak pořád dokola. Nakonec mě v lednu čeká operace a po ní dlouhá rekonvalescence. Takže je to v řádech měsíců… :( Držím palce.

Moc děkuji za odpověď, jen se zeptám jak dlouho ste měla bolesti v noze, kdy se vám to začalo zlepšovat, nebo vás to bolí i nadále, to bych nevydržela :(. Mám bolesti druhý týden a v noci nemůžu vůbec spát to je snad nejhorší. Je pravda to, že bolesti zad jsem měla dlouhodobě, nikdy jsem je nelečila, vždy sem si říkala koho záda nebolí. I já vám držím palce ať ste co nejdříve v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
9599
15.12.19 23:27
@Anonymní píše:
Moc děkuji za odpověď, jen se zeptám jak dlouho ste měla bolesti v noze, kdy se vám to začalo zlepšovat, nebo vás to bolí i nadále, to bych nevydržela :(. Mám bolesti druhý týden a v noci nemůžu vůbec spát to je snad nejhorší. Je pravda to, že bolesti zad jsem měla dlouhodobě, nikdy jsem je nelečila, vždy sem si říkala koho záda nebolí. I já vám držím palce ať ste co nejdříve v pořádku.

Bolesti mám neustále, protože mám utlačené nervy, brala jsem téměř čtyři měsíce opiáty, když došlo ke zlepšení a léky jsem zkusila vysadit, zase se to zhoršilo…teď jsem sice bez opiátů, ale stav se opět zhoršil a je to celkem peklo, tak počítám dny do operace…když tak napište SZ, je to na delší povídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.19 08:33

@lenajs moc děkuji za odpověď. Dnes opět probděla noc, vůbec sem nespala, asi budu potřebovat silnější léky. Neuroložka mi dala gordius na uvolnění svalstva a na bolesti diclofenac duo a algifenoví kapky. Ve středu jdu na neurologii tak jí řeknu a uvidím co a jak dále :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama