Jak je to teda s botičkama?

Anonymní
3.12.20 23:27

Jak je to teda s botičkama

Ahoj. Nekdo rika boty davat a nekdo zas, ze ne. Syn za chvili rok pred par dny udelal prvni kroky a ted prakticky chodi, kdyz se nekam presouvá, uz se i otoci, stabilita jeste neni takova, ale uz moc nepada a nosi pri chuzi i predmety.
V botech chodit ale nechce jak neni zvykli, tak jsem mu je jeste nedala.
Doktor zas tvrdi, ze ma backory mit kvuli prevenci ploche nohy. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
564
3.12.20 23:31

Dcera má jen punčochy a protiskluzové ponožky. Nebo jsou dobré ty kožené capáčky. Jsou zároveň protiskluzové a pohodlné. Za mě dítě tak brzo, co se naučí chodit by bačkory nemělo mít. Je to blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
3.12.20 23:32

Jinak doporučuji stránku www.capacky.cz tam mají krásné, tak určitě koukni. Těma nic nezkazíš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11451
3.12.20 23:40

Žádné boty! Doma, ja teda kvůli mimino zavedla koberec.
Je důležitý kontakt s podložkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11451
3.12.20 23:42

A s tou plochou nohou, to ještě někdo rika? Pokud bude právě mít vilna chodidla, klenba se bude tvarovat.
Někdy se podívej, co dite s těmi chodidly dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 23:44

Ja si teda myslela do dnesni poradny, selskym rozumem, ze nejdrive se musi naucit drzet stabilitu, rovnovahu, proste poznat sve chodilo, nez mu ho jakoby zablokovat podrazkou. A ze doma to nemusi byt pohodlne, sama doma papuče moc nemusím, natož připevněnou obuv.
Ale zase doktor tvrdil opak.

• Citovat
  • Nahlásit
11451
3.12.20 23:47
@Anonymní píše:
Ja si teda myslela do dnesni poradny, selskym rozumem, ze nejdrive se musi naucit drzet stabilitu, rovnovahu, proste poznat sve chodilo, nez mu ho jakoby zablokovat podrazkou. A ze doma to nemusi byt pohodlne, sama doma papuče moc nemusím, natož připevněnou obuv.
Ale zase doktor tvrdil opak.

No doma bych nedala.
Neurolog ti řekne, že chodidlo potřebuje kontakt. Necgapu, ze pediatři tvrdí tyhle zastaralý blbosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13541
3.12.20 23:50

Dcera NIKDY neměla backory, na doma v zime jsem davala teplé ponožky, nosi jen barefoot obuv. Chápu ze jsou dve strany, nekdo je priznivcem, nekdo ne.
Ja kupuji od prvních bot a vyplatilo se. Dcera mela opravdu brzo krásnou klenbu :srdce:
Ale ona i v létě casto chodí bosa i venku. Nebydlíme ve městě tak mi to nevadí a na zahradě to naopak podporuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6027
3.12.20 23:53
@Anonymní píše:

My doma bačkory nenosíme, nikdo. Nohy máme zdravé. Byla jsem u dvou fyzio a ortopeda a ani jeden mi na to nic neřekl, jen babička by nejraději koupila pořádně tvrdé bačkory a boty, aby měla noha oporu. Ale když jen tak dítě pozoruju, jak chodí, tak se mu daleko lépe chodí na boso (v ponožkách, capkách apod.) a přesně, jak tu někdo psal, podívej se co dítě při chůzi i hře s prsty na nohou dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
3.12.20 23:53

Já měla vždy za to, že na tvrdou podlahu (beton, asfalt) botky patří, aby se předešlo tlaku kosti na tu podlahu. Naopak na površích, které nějakým způsobem tu nohu stimulují, bychom měli chodit bosí (typicky venku na trávě, koberec, kamínky atd.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13541
3.12.20 23:54
@Anonymní píše:

Bohužel lékaři se v mnoha oblastech nevzdelavaji a je potřeba si najít informace jinde. Př. Boty, kojení atd
(at nevznikne prostor pro dohady, k lekarum mam respekt ale bohužel jejich rady je často potřeba si ověřit z více zdrojů a použít i sve intuice a selsky rozum :nevim: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 00:01

Nohy mame vsichni zdravé, doma mame lino a malemu se chodi dobre, v loznici zase koberec. Do kocaru davam plysove backurky, aby hřáli, venku jsme zatim chozeni nezkouseli, to boty koupit musime, aspon ze otevreli obchody :)

• Citovat
  • Nahlásit
51917
4.12.20 00:23

Já a velké dítě chodíme celý život bez bačkor (ve školce a škole je teda mít musí) a nohy máme zcela v pořádku. muž je od útlého vku tepán, že bz bačkor se chodit nesmí, takže doma chodí bez výjimky v nich, a nohy má ukázkově ploché :nevim: Ale on teda tvrdí, že nemůže chodit bos, protože má ploché nohy, nikoliv že má ploché nohy, protože nikdy nechodí bos :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5185
4.12.20 06:59

Moje dítě všechno serve, takže je bosé. Chodí perfektně. Ven teda boty, ten mráz, to už chce, no :mrgreen: Ale doma ani fusekle :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
4.12.20 07:19

Doma máme buď protiskluzove ponožky nebo kožené capacky a to už malá chodí dobrých 6 týdnu. Venku chodit nechce, takže boty zatím nemáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat