Dětské boty Keen

2398
11.11.20 10:16

Dětské boty Keen

Ahoj, prosím, máte zkušenost se zimními botkami Keen u těch nejmenších děti? Potřebovala bych poradit s velikostí, jsem v tom úplně bezradna. V obchodě mě odkazují na jejich tabulku, podle všeho (hlavně podle velikosti bot mých starších dětí je ta tabulka úplně mimo a se skutečnými velikosti nesouhlasí). Troje boty najednou objednávat nemůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33
11.11.20 10:34

Kenny kupuji pravidelně, ta tabulka velikostí odpovídá. Pokud kupuješ jejich značku prvně, je vždy lepší vzít dvě velikosti, pořádně vyzkoušet a jedny potom vrátit. I při sebelepším měření se totiž kolikrát člověk sekne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
11.11.20 10:53

@tamadasi mě teda přijde, že je úplně mimo. Alespoň ta tabulka pro děti větší. Podle ní by dcera měla mít velikost pro délku nohy 23,5 cm US 5 (vel. 37), kupovali jsme o 2 velikosti větší, to co vyšlo podle tabulky, ani pořádně nenazula. Dítě, pro které je ted potřebuju koupit, má délku nohy 16,2. Měřeno několika různými způsoby a různými lidmi. 🙂 Dle tabulky je to velikost 9, ale podle bot pro starší, bych raději vzala az velikost 11. Už teď mám v nepadnoucich botách 10 tisíc, které mi někdy někdo má vrátit na účet a dalších 500 jsem prošustrovala za poštu. A fakt mě to se.re.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
11.11.20 11:00

@modravlocka Ano, je to tak. Keeny mají velikosti posunuté. Kupujeme jen zn. Keen a Viking a Keeny bereme vždy o 2 čísla větší velikost. Ale parametry a vlastnosti jsou super, za ty prachy to stojí ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
11.11.20 11:09

O dvě čísla větší? Proti čemu to berete? :nevim: Já teda změřím nohy, připočítám optim, nadměrek a tomu odpovídající číslo Keenu. Syn mel v létě velikost delší nohy i s nadměrkem cca! 165mm, objednala jsem velikost US 9 a US 10. Nakonec jsem po vyzkoušení nechala tu 9, byly to sandálky, které nosil naboso, tak velký nadměrek nepotřeboval a větší bota mu zatím plandala. Teď jsem objednala o číslo větší tzn. tu 10.
Prostě nesrovnávat velikostně s jinýma botama a brát velikost odpovídající Keenům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
11.11.20 11:13

@tamadasi Tu 10 už jste zkoušeli a sedí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
11.11.20 11:13

Nezapomněla jsi u té velikosti 23,5 připočítat nadměrek? to by tak odpovídalo :nevim: Někdo snese pro komfort nošení menší a někdo větší nadměrek. :nevim: Hloupě se ptám, vím, ale problém, že by Keeny vůbec nesedly jsem neřešila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
11.11.20 11:20

Zatím ne, čekám je příští týden. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
11.11.20 11:23

Odměřila jsem si stélku co nosí v teď v padnoucích celoročních botách se stélkou v sandálcích a je o ten 1cm větší. Takže jsem tu 10 brala na jistotu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
11.11.20 11:34

Ale jak říkám, pokud je nožka dobře změřená ve stoji u stěny, ideálně třeba ještě s obtiskem a obkresem chodidla, nestalo se mi, že by to v tabulkách neodpovídalo :nevim: Problém opravdu většinou bývá ve velikosti správného nadměrku a v tom, že nikdy to měření jak nohy, tak obuvi není úplně přesné. Je třeba počítat s nějakým rozmezím +/- 2mm. Leda, že by nesedly na šířku, ale to je u Keenu méně pravděpodobné. Syn má hodně širokou nohu, ale pravdou je, že jsem neměla v rukách všechny jejich modely, možná jsou nějaké užší. Pokud kupuju na na netu, vždy beru dvě velikosti na odzkoušení. Teď jsem brala jednu, protože už ty Keeny mám u syna v oku a odzkoušené a vím, že i na šířku mu ty co jsem vybrala sednou.

Teď nevím, jestli jsem ti pomohla :nevim: Kdyžtak ještě po vyzkoušení můžu napsat, jestli doopravdy sedí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
11.11.20 11:55

V té tabulce to není délka nohy, ale délka stélky. To znamená, že ta velikost 9 má maximální délku 160mm. Při velikosti nohy 16,2 cm=162mm to bude opravdu male. Ve velikosti 10 by to mohlo sedet, ale bude to zrejme tak tak, nadmerek bude jen 0,8cm. Velikost 11 ji bude zrejme velka protoze nadmerek bude cca 1,8cm! Coz mi i u zimnich bot s teplou ponozkou prijde docela moc… Vzala bych 10 a 11 a zkusila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
11.11.20 13:24

@tamadasi Díky za vyčerpávající odpovědi. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
11.11.20 14:19

Není zač, snad jsem trochu pomohla :mavam: