Protetika boty s klenbou pro 1,5 let staré dítě?

64
20.10.20 12:35

Protetika boty s klenbou pro 1,5 let staré dítě?

Dobrý den. Synovi už byli letní botičky malé a tak už jsem koupila teď zimní. Měli zrovna ve slevě u nás v obchodě Protetika a tak jsme je vzala, ale mají uvnitř tu klenbu. Někde jsem četla že do 3 let by ji mít neměli. Je to pravda? Když vložku vyndam tak je botka uvnitř tvrdá a nekluzka nebo jak to mám napsat :lol: :lol: na internetu jsem nenašla nějaké jiné vložky, které bych do té boty mohla koupit. Poradíte mi někdo prosím? Přidávám i fotku jak je kleba v botě velká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2479
20.10.20 13:05

Kup dospele vlozky a podle tvaru te detske je vystrihni. Pokud jsi tedy s tvrdou botou pro 1,5 lete dite spokojena :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
20.10.20 13:09
@luci.no píše:
Kup dospele vlozky a podle tvaru te detske je vystrihni. Pokud jsi tedy s tvrdou botou pro 1,5 lete dite spokojena :nevim:

Jak tvrdou? Když jsem tu četla diskuze hodně lidí tu psalo, že koupit protetika. Že je to skvělá a vhodná bota. Tak už nevím teda čemu věřít a co koupit za boty. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
20.10.20 13:15
@Happy1911 píše:
Jak tvrdou? Když jsem tu četla diskuze hodně lidí tu psalo, že koupit protetika. Že je to skvělá a vhodná bota. Tak už nevím teda čemu věřít a co koupit za boty. :roll:

Protetika jsou buď klasické tvrdé boty starší modely, pak dělají novější měkčí a ted už dokonce i barefoot. Takže záleží které…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
20.10.20 13:21
@Happy1911 píše:
Jak tvrdou? Když jsem tu četla diskuze hodně lidí tu psalo, že koupit protetika. Že je to skvělá a vhodná bota. Tak už nevím teda čemu věřít a co koupit za boty. :roll:

Ano, skvela a vhodna bota to byt muze pro X deti, ale pro to tvoje treba zrovna ne. Proto je vhodne konzultovat v prodejne obuvi (tam, kde tomu vazne rozumi). Ja nosim vystrizeny obkres nohy (ano, neni to uplne presne) a ten vkladam do bot, abych vedela, zda detem nejsou male na delku nebo sirku. A nerikej, ze te vlozky sis vsimla az doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
20.10.20 13:25
@Veru1987 píše:
Protetika jsou buď klasické tvrdé boty starší modely, pak dělají novější měkčí a ted už dokonce i barefoot. Takže záleží které…

Aha. A jak poznám že je to starší model? Jako myslela jsem že uvnitř když vyndam vložku tak je to tam prostě takový nepříjemný pod ní. Což je asi každá bota bez vložky. Krabici jsme tam zapomněli :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
20.10.20 13:28
@luci.no píše:
Ano, skvela a vhodna bota to byt muze pro X deti, ale pro to tvoje treba zrovna ne. Proto je vhodne konzultovat v prodejne obuvi (tam, kde tomu vazne rozumi). Ja nosim vystrizeny obkres nohy (ano, neni to uplne presne) a ten vkladam do bot, abych vedela, zda detem nejsou male na delku nebo sirku. A nerikej, ze te vlozky sis vsimla az doma.

Vložku jsme tam normálně vyndali a postavili na ni syna a seděla mu dobře. Jen o té klenbe jsem četla až teď. To jsem předtím nevěděla. A měli ji tam ve všech těch protetikach co jsem koukala. A paní mi nic neřekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
20.10.20 13:33

@Happy1911 prodavac je od toho, aby prodal :nevim: Je to strasne tezke vybrat diteti spravne boty, znam to taky. Pokud jsi s botama spokojena (tedy hlavne dite, ktere v nich bez problemu chodi) a chces rovnou vlozku, tak skoc treba do DM a kup dospele, ze kterych je vystrihnes. Ja osobne bych takovemu malemu diteti nekoupila takto vysoke boty na bezne noseni. Na dovadeni ve snehu jeste mozna. Neni mu v nich v tomto pocasi vedro?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
20.10.20 13:36
@luci.no píše:
@Happy1911 prodavac je od toho, aby prodal :nevim: Je to strasne tezke vybrat diteti spravne boty, znam to taky. Pokud jsi s botama spokojena (tedy hlavne dite, ktere v nich bez problemu chodi) a chces rovnou vlozku, tak skoc treba do DM a kup dospele, ze kterych je vystrihnes. Ja osobne bych takovemu malemu diteti nekoupila takto vysoke boty na bezne noseni. Na dovadeni ve snehu jeste mozna. Neni mu v nich v tomto pocasi vedro?

Proč ne na běžné nošení takto vysoké boty? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
20.10.20 13:39
@luci.no píše:
@Happy1911 prodavac je od toho, aby prodal :nevim: Je to strasne tezke vybrat diteti spravne boty, znam to taky. Pokud jsi s botama spokojena (tedy hlavne dite, ktere v nich bez problemu chodi) a chces rovnou vlozku, tak skoc treba do DM a kup dospele, ze kterych je vystrihnes. Ja osobne bych takovemu malemu diteti nekoupila takto vysoke boty na bezne noseni. Na dovadeni ve snehu jeste mozna. Neni mu v nich v tomto pocasi vedro?

Venku už je pěkná zima a v těch co měl, měl vždy studené nožky. I mě už je v botaskach zima. Do kočárku mu je dávat nebudu, tam máme koupené zimní capáčky. Ujde fakt jen kousek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1016
20.10.20 13:40

Já mám protetiku ráda, zrovna dcera nosí kožené celoročky, jsou měkké, ohebné, s kulatou špicí a dobré na širší nožku. Zimní boty vytáhneme až do sněnu nebo mrazu asi bych ti doporučila koupit celoroční a tyto dávat na sáňkování a když bude fakt zima. Doporučuji najít obchod kde ti dobře poradí, zhodnotí nožku dítka a dle toho vyberou typ botky. Zimní boty už taky máme a vybrali jsme Primigi, mám tu značku ráda, dceři sedí a mi se líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24268
20.10.20 13:46

@Happy1911 prosím tě takové boty nejsou pro začínajícího chodce vůbec vhodné. Mému budou v lednu 2 roky, tohle by neuslapl, zbytečně vysoké, tvrdé. Na zimu máme botky Beda Barefoot. Teplé, s kožíškem, měkká podrážka, ohebné.
Protetika má i Barefoot řadu, super pohodlné botky ( můj má širší nohu a vyšší nárt, tak je mít nemůžeme), dále bf řady Jonap, Fare bare, Baby bare, DD step řada 070.
Tyhlety boty vhodné nejsou, tvarovaná stélka je ten nejmenší problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
20.10.20 13:46
@Happy1911 píše:
Aha. A jak poznám že je to starší model? Jako myslela jsem že uvnitř když vyndam vložku tak je to tam prostě takový nepříjemný pod ní. Což je asi každá bota bez vložky. Krabici jsme tam zapomněli :roll:

Za mě jsou to klasické pevné tvrdé boty. Já vždy kupovala kompromis anebo přímo barefoot. A pro rok a půl staré dítko takovéto vysoké myslím nebudou vůbec pohodlné. A jak píše někdo níže že jsou protetiky na širší nohu tak to vůbec nevím…I barefoot protetiky má dcera úzké. Jsou širší botky. Je třeba když se dítě postaví na vložku aby mělo nadměrek ne jen do délky ale taky do šíře. A klenba dokonce nemá být tak do 7mi let co jsem četla, to se noha tvoří, roste a posiluje. Dcera klenbu botě nikdy neměla a tvaruje se ji krásně. Jsou ji čtyři roky. My kupovali primigi, ale ani ty už nechci ta šíře byla hraniční. Tenisky a sandalé keen cnx, jsou měkké ohebné, široké. Celoročky měla d. d.stepy, ted máme froddo přímo barefoot. Na zimu chci farebare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
20.10.20 13:47
@andelka83 píše:
@Happy1911 prosím tě takové boty nejsou pro začínajícího chodce vůbec vhodné. Mému budou v lednu 2 roky, tohle by neuslapl, zbytečně vysoké, tvrdé. Na zimu máme botky Beda Barefoot. Teplé, s kožíškem, měkká podrážka, ohebné.
Protetika má i Barefoot řadu, super pohodlné botky ( můj má širší nohu a vyšší nárt, tak je mít nemůžeme), dále bf řady Jonap, Fare bare, Baby bare, DD step řada 070.
Tyhlety boty vhodné nejsou, tvarovaná stélka je ten nejmenší problém.

Naprostý souhlas!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24268
20.10.20 13:48
@Happy1911 píše:
Proč ne na běžné nošení takto vysoké boty? :)

Protože to zatěžuje nohy, zbytečně fixuje kotníky, a pokud nejsou ohebné všemi směry, tak malé dítě v tom je jako v lyzacich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama