Jak miminko odnaučit z postele ?

13.1.20 21:46

Jak miminko odnaučit z postele ?

Ahoj holky mám docela problém. Dnes je nám měsíc a tři dny a večer jsme naučený usinat v manželské posteli u prsu (plně kojíme). Bez problému u mě usne. Ale jakmile jí dám do postýlky řve jako by ji řezali. Jak malou naučím na svoji postýlku? Nechat vyřvat? Nějaký ukolébavky pustit? Nebo takhle maličkou nechat u nás a až bude větší ve svém pokoji se naučí? Nebo ji mám u nás uspat v hnízdečku a pak přenést?

Příspěvek upraven 13.01.20 v 21:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2585
13.1.20 21:50

Každé mládě se cítí nejlépe u matky. Záleží jak se k tomu stavíš. Za mě nechat u sebe… Je to i pohodlnější než pořád v noci odbihat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2402
13.1.20 21:51

Taky bych si ji tam nechala. Někdy je to nepraktický, ale zase večer si přitulit miminečko a usnout je úžasný :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
13.1.20 21:55

Sednu si na prsty a nebudu komentovat tvůj plurál…

Netrpí treba na bolest bříška? Jinak postylku k posteli nebo prostě miminko nechat spinkat s vámi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7751
13.1.20 21:56

Nech si ji u sebe, jednou budeš vzpomínat jak to bylo krásný :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
13.1.20 22:00

Syn má už 2 roky a střídá se to u něj. Faktem je, že měl vždy svoji postýlku ve svém pokojíčku, ale bývalý holt období, kdy tam spát nechtěl za nic. Já na to nikdy netlačila, zároveň jsem to pořád sem tam zkoušela. A ono pak někdy přišlo období, kdy v té své postýlce spal úplně klidně nebo přes usnutím jen na protest minutu dvě zaplakal. U měsíčního miminka je to takové jiné, to si něco vědomě nevyřvává, prostě pláče, protože se necítí. Já bych sem tam zkusila třeba právě hnizdecko, zavinovacku, nějakou usínání hračku, počkat na hlubší spánek atd, ale pokud vám to vyloženě nevadí si ji v posteli nechat, nešla bych přes nějaké velké protesty. A ano, každé dítě se časem naučí spát ve vlastní posteli, začne to dokonce vyžadovat :lol: A pokud vyloženě nechceš, aby s vámi spala v posteli (ne každému to musí být pohodlné a příjemné), zkusila bych si pocist něco na téma sleep training, chce to trpělivost, ale prý to opravdu funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
13.1.20 22:01

Řešila jsem toto u dr, je to už dýl pravda, a ta mi řekla: Jsme jedinný živočišný druh co odkládá na spaní své mladé pryč… takže to záleží na mámě. Mně došlo že čas moc letí a za pár let bude ‚trapné‘ dát mámě i pusu. Ze začátku v hnízdečku. A ušetřila jsem si spousty nervů se vstáváním, kojím v polospánku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
13.1.20 22:01

No, ten plural taky nemusím..
U nás spí miminko s námi od narození, už má přes 2 R, občas - tak jednou za 3 měsíce se rozhodne spát u sebe ve své postýlce, ale k ránu je zase u nás, nevadí nám to, naopak když tam není, tak nějak nemohu spát a je mi smutno.. Ale nechávám to na ni, ať spí tam, kde jí to více vyhovuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15032
13.1.20 22:08

Já děti stěhuji z postele až po prvních narozeninách. Třetí jsou dva a stále je s námi. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
13.1.20 22:11
@welovefashion píše:
Sednu si na prsty a nebudu komentovat tvůj plurál…Netrpí treba na bolest bříška? Jinak postylku k posteli nebo prostě miminko nechat spinkat s vámi…

tak nekomentuj. Tahle buzerace lidi, kterym se matersky plural libi a vidi v nem smysl, mi vcelku leze na nervy. Co takhle nechat lidi se vyjadrovat, jak uznaji za vhodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
13.1.20 22:12
@Karolbassetto píše:
Ahoj holky mám docela problém. Dnes je nám měsíc a tři dny a večer jsme naučený usinat v manželské posteli u prsu (plně kojíme). Bez problému u mě usne. Ale jakmile jí dám do postýlky řve jako by ji řezali. Jak malou naučím na svoji postýlku? Nechat vyřvat? Nějaký ukolébavky pustit? Nebo takhle maličkou nechat u nás a až bude větší ve svém pokoji se naučí? Nebo ji mám u nás uspat v hnízdečku a pak přenést?

Odelej bocnu stanu postýlky zasun k posteli madraci dej do stejný výšky s Vaší posteli a můžeš kojit v leze a i spát. Miminko bude u Tebe i se možná víc vyspite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
13.1.20 22:15

Zakladatelko, pokud je miminku mesic, tak je jeste fakt malicka. Delej, co ji vyhovuje. Nase mala spala od porodnice ve sve postylce, ale ji to nevadilo. Ja bych treba s miminem v posteli neusnula.

My jsme si koupili pristavnou postylku, co se prirazi k manzelske posteli. Mozna by to bylo neco pro vas? Je to takovy kompromis mezi vlastni postylkou a spanim v manzelske posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
13.1.20 22:19
@warita píše:
Zakladatelko, pokud je miminku mesic, tak je jeste fakt malicka. Delej, co ji vyhovuje. Nase mala spala od porodnice ve sve postylce, ale ji to nevadilo. Ja bych treba s miminem v posteli neusnula.My jsme si koupili pristavnou postylku, co se prirazi k manzelske posteli. Mozna by to bylo neco pro vas? Je to takovy kompromis mezi vlastni postylkou a spanim v manzelske posteli.
:palec: :palec: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
13.1.20 22:19
@warita píše:
tak nekomentuj. Tahle buzerace lidi, kterym se matersky plural libi a vidi v nem smysl, mi vcelku leze na nervy. Co takhle nechat lidi se vyjadrovat, jak uznaji za vhodne.

Sorry, klidně se tak vyjadřuj doma, ale v psaném projevu je to prostě hrozný a nekomentuju, kdybych komentovala, napíšu, že jestli jí je měsíc a 3 dny, tak jí to odpustim 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7612
13.1.20 22:22

Dávala jsem malou od miminka do postýlky co mám vedle postele, někdy tam chtěla být a stačilo ji držet za ruku než usnula, někdy chtěla k nám do postele tak spala s námi. V dubnu ji budou 3 roky a usina u nás v posteli a pak ji dáme do její postele. Máme to jako večerní rituál. Většinou tam spí, ale někdy si k nám stejně vleze. U takto malýho miminka se změní spánek ještě xkrat. Některý spí hned sami, některý potřebuji kontakt. Hlavně ho nenechavej řvát. Byl 9 měsíců v bezpečí v bříšku u mámy a najednou je jinde, tobě by netrvalo si na to zvyknout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat