Jak mluví batole v 16 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Studie
Kecalka 122 příspěvků 03.03.19 11:26
Jak mluví batole v 16 měsících?

Dobrý den maminky, moje holcicka chodí, ukazuje prstem, ale mluví málo. Říká baf, meme (asi má být méďa), ňam ňam a ne. Ne teď říká skoro na všechno. Někdy taky řekla Pepa, to když se dívala na prasátko Pepa. Vzteká se, je moc ráda v kočárku, každý den chce do kočárku a vozík jí po předsíni a jen tak se dívá ven. Co myslíte? Mluví málo? Je normální, že chce být tak moc v kočárku? Vše rozumí, umí ukázat oči, vlásky, pusu, nos. Vyhodí plínku do koše, když se jí rekne.

Reakce:
stinga
Kelišová 5923 příspěvků 3 inzeráty 03.03.19 11:28

vše rozumí, to je základ, a každé dítě mluví jindy, je to normální dítě

Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 03.03.19 11:29

Dejte ji čas, znám i starší děti, co nemluví. Naopak si myslím, že je dost šikovná, když umí ukázat oči, pusu, nos. A dost chapava, když si vyhodí plinku. Hodně na ni mluvte, ona se to naučí ;)

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 03.03.19 11:37

Nase byla sikovna na motoriku, celkove po fyzicky strance nekde uplne jinde, nez stejne stare deti. Mela par slov, zvuky zvirat a vnimala co rikame. Ve 2 letech najednou sama na nocnik, zacala mluvit a pusu od ty doby nezavrela :lol:

Uživatel je onlineAlušáček
Závislačka 3584 příspěvků 03.03.19 11:37

@Studie Moje dcery v tomto věku nemluvil nic, jsou naprosto normalni :D Podstatně je, že rozumí, to že chce být v kočárku může být nějaký momentální rozmar který brzy přejde ;)

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 03.03.19 11:38

Uplně v pohodě. Mě se dcera rozkecala tak nějak najednou kolem 18-20m. Tak nějak to přišlo. Do té doby taky jen něco žvatlala ale hlavní že rozumí, ví co se po ní chce. Je šikulka, umí ukázat oči, nos…super. Neboj ono to naskočí a až se budeš divit co všechno namluví… malá má teď 2,5 a říkala bože můj bože můj…a pak přidala „to jsem se naučila od maminky bože můj“… :lol: :lol: :lol:

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 03.03.19 11:48

Buď ráda,moje děti mluví snad od roku a já mám každý den hlavu jak pátrací balón :lol:
Ne fakt moje sestřenice (8) nemluvila ještě v 3,5 letech rozmluvila se až ve školce a ve škole je teď nejlepší ;)

mayecka
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 03.03.19 11:52

Neboj naše malá začla mluvit až teď a to jí je 3,5 let :kytka: :hug:

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 03.03.19 11:55

Dcera 15 měsíců jediné co řekne je máma, táta, cici ( kočka) a taky mam ( pití), jinak žvatlá baba, nene, ale bez významu. Rozumí velmi dobře. Takže i tvé dítě je v pořádku, všek oni se rozmluví a pak tu pusu nezavřou ;)

Jomimi
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 03.03.19 12:18

Syn se rozpovidal az po 20m. Do te doby zvladal silene moc zvuku zvirat,traktor ze dela drrrr atd. Po tom 20m zacal z niceho nic opakovat slova jak papousek. Ted ma 2 roky a 3 mesice a pusu nezavre ani u jidla. Mam k tomu novorozene,ktere hodne krici,takze hlavu jak patraci balon a kazdej den se tesim,az vsichni zalehnem a nikdo tu nemluvi :lol: :lol:

Hadumi
Extra třída :D 13729 příspěvků 03.03.19 12:22

Dcera v roce mluvila krásně, syn 2 roky a 2 měsíce nemluví - tedy mluví, ale ani já tomu nerozumím.

Aduš8
Závislačka 4127 příspěvků 03.03.19 12:25

Náš stejně starý mluví hodně, ale rozumí tomu asi jen on sám :lol: :lol: :lol:. Říká máma, táta, Papa(německy táta, manžel je Němec), děju(děkuji), pápá a ňami, teď začal svoje jméno, ale bez první slabiky :lol: to opakuje pořád dokola. Mňouká jako kočka a štěká. A to opakuje pořád celý den. Občas žvatlá pořád dokola to samé a není mu rozumět :nevim:

Martina179
Povídálka 17 příspěvků 03.03.19 12:46
Váš příspěvek
Reklama