Jak na dceru, která odmlouvá?

Anonymní
29.11.19 23:39

Jak na dceru?

Předem se omlouvám za anonym.
Nevím jak mám řešit situaci, která trvá více jak čtvrt roku. S mým bývalým mužem mám dceru, vztah mezi sebou a bývalým máme přátelský a i po rozchodu jsme měli komunikaci v přátelském duchu. Dcera nezná důvod rozchodu a tak to zůstane. Oba žijeme v manželství. Dceru si otec bere jednou za 14 dní na víkend, pak volné školní dny. Máme to dané domluvou mezi sebou, bez soudu. Je to zhruba tak čtvrt roku co dcera k otci odmítá jezdit. Má úplný hysterický záchvat než má odjet. Poté se uklidní a dle táty je v pohodě. Pláče, že tam nechce a chce zůstat doma. Já vím, že jí táta nikdy neublížil a ani nikdo v jeho nové rodině. Dceru nakonec vždycky přemluvit, ale odchází z pláčem a mě to užírá.
Dcera je v lehké pubertě a je tedy pravda, že v poslední době se jí nesmí nic říct. Pořád odmlouvá, nechce spolupracovat, podílet se na domácích prací, začala flákat školu. Hrozně se jí všechno dotýká, za všechno hned pláče a vidím na ní jak je plná vzteku. Sem tam si zanadavá neurčitě do vzduchu. Vše řeším zatím domluvou a promlouvaním do duše. Vůbec nechápu ten obrat, vždy byla tvrdohlavá, ale co teď předvádí je teda dost velký kino. Není taková vždy, ale denně tedy výstup má, vlastně několik vzteklých výstupů. Ve škole je hodná, bezproblémová.
Objednala jsem nás do poradny, na to mi tedy řekla, že ať nepočítám s tím, že si s někým bude povídat. Že prostě bude mlčet, nicméně do poradny jdeme i tak. Poradíte co s ní dělat? Otec jí má rád a nechci aby zpřetrhala pouto otec - dcera. S tou její pubertou příšernou se nějak poperu a pomůžu jí to zvládnout, ale ta stopka z její strany k tátovi mě mrzí, tím spíš otce. Většinou mají hezky program na který by se za jiných okolností strašně těšila, v tomhle případě ale nepomáhá rozmluva, motivace. Prostě nic a že jsem toho už zkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29.11.19 23:47

Ptala bych se ji, co se celkove zmenilo, jestli nema zdravotni problem, jestli ji nekdo neublizil, jestli je vse s kamaradkama ok, jestli nema milostne trápení atd. To vse se muze demonstrovat treba ve vztahu k tatovi. Pak me fantazijne napada, jestli treba nema plny zuby toho, ze si nemuze delat, co chce, ze ma nalinkovany program zvenci. A to nemusi souviset s otcem, spousta pubertaku treba zacne nenavidet sve rodice za to, ze s nimi musi jet na chatu. Takze bych zkusila (je skvely, ze se s tatou da mluvit(, jestli by ji pomohlo se s tatou domluvit jinak, po svem, ze by si to zkusila vyjednat tak, aby o toho tatu neprisla a zaroven mela kontrolu nad svym casem a programem. Drzim palce, at to zvladnete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 23:51

Jeste doplnuji, uz bych ji nepresvedcovala, nedomlouvala, stejne je to kolovratek a ona to uz „tisicrat“ slysela. Proste budto pujde nebo to zkusi vyjednat sama. Ja bych ji i rekla, ze ty mas take nejake povinnosti a tata taky a nejaka prava a musi se to dat dohromady tak, aby to dalo smysl. Jestli se zacnete vsichni soudit, tak spokojeny nebude nikdo. Takze je to dost na ni. Je a chce byt dospela, takze se muzeme bavit jako dospělí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
29.11.19 23:52

Lehká puberta znamená kolik let? Jak je stará? Určitě ses jí už zeptala, proč k tátovi nechce. Co ti na to odpověděla? Já bych jí tam teď jezdit nenutila. Puberta je složitá věc a chápu, že zpretrhat vazby s tátou nechceš, ale fakt bych ji nenutila. Ono to určitě povolí a jestli ji táta nebo někdo z jeho rodiny neublížili a má ho ráda, tak tam taky ráda jezdit určitě zase bude…

Příspěvek upraven 29.11.19 v 23:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 23:54

@PaníKadrnožková děkuji za odpověď. Otázky jsem dávala, hledala odpovědi. Probírala to s otcem i s dcerou. Já právě myslím, že je to tím, že jde do puberty. Ale nechápu proč nechce k tomu tátovi, když právě u něj nemá žádné povinnosti, zatímco tady nějaké má. A k tomu škola a učení, což tam odpadá. A že by táta jezdil na otočku za dcerou není v jeho silách. Pracuje dlouho do večera a prakticky má volně pouze víkendy. Časově by to nezvládl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.11.19 23:56

@VVVZ je v polovině školní docházky, nechci úplně uvádět věk.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.11.19 23:58

@PaníKadrnožková ona tě bude přesvědčovat o tom proč má zůstat doma a k tátovi nejezdit. Má několik verzí proč tam nechce. Když bych to nechala čistě na ní, tak k tátovi prostě jezdit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
217
30.11.19 00:00
@Anonymní píše:
@VVVZ je v polovině školní docházky, nechci úplně uvádět věk.

Chápu. Doplnila jsem co jsem psala předtím. Mrkni na to… Omylem jsem svůj prispevek zveřejnila dřív než jsem chtela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 00:01

@VVVZ já si právě myslím, že by nejezdila. Ráda ho má, ale nezeptá se na něj, sama mu nezavolá a ani telefon mu nezvedne, když ji volá. Ona je taková povaha, že kdy něco nechce, tak s ní nehneš prostě. To můžeš hlavou tlouct do zdi a stejně nic.

• Nahlásit
  • Citovat
217
30.11.19 00:04
@Anonymní píše:
@VVVZ já si právě myslím, že by nejezdila. Ráda ho má, ale nezeptá se na něj, sama mu nezavolá a ani telefon mu nezvedne, když ji volá. Ona je taková povaha, že kdy něco nechce, tak s ní nehneš prostě. To můžeš hlavou tlouct do zdi a stejně nic.

A jaký důvod ti uvedla proč tam tedanechce? Třeba je tam něco co Ti nechce říct… U mne se vždycky vyplatilo nenutit a čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 00:07
@Anonymní píše:
@PaníKadrnožková ona tě bude přesvědčovat o tom proč má zůstat doma a k tátovi nejezdit. Má několik verzí proč tam nechce. Když bych to nechala čistě na ní, tak k tátovi prostě jezdit nebude.

A tatovi to taky rekla a vysvetlila? Ja jako chapu, o co jde, pravda, mam mladsiho kluka a konfliktni stridavku. Takze on si nektere veci zarizuje sam a nedy mu to tata proste nedovoli.
Ja mam pocit, ze jsi hrozne hodna (coz je v poradku) a aktivni a snazis se ji to ulehcit a vysvetlit a premlouvas ji a ona rebeluje a je naprosto komfortni. S tatou si to tak zevne nedovoli, tam jaksi brecet prestane. A kdyby si nedejboze ted tata vysoudil stridavku? To nemyslim jako vyhruzku, ale ty by ses musela podridit rozhodnuti, jinak bys o ni mohla prijit. Takze holka je dost velka na to, aby brala ohled i na tebe.

Nevim, trochu bych to hodila na ni. Ona chce byt velka holka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 00:08

@VVVZ tak třeba, že se boji, že mě se něco stane, když tady nebude. Nebo, že se jí stýská. Nebo, že se bojí tátovo ženy ( ale podle mě není důvod, jsou spolu už hodně let a tohle je až teď). Nebo třeba ti řekne, že se jí prostě nechce, že se tam nudí ( ač pro ni otec tedy dělá dost bohatý program)… A spoustu dalších argumentů.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.11.19 00:12

@PaníKadrnožková já vím, že to na mě zkouší, ale nevím právě jak z toho ven. A tam jí nic jiného nezbyde než přestat brečet, protože domů ji nikdo neodveze. Můj muž si taky myslí, že na mě něco hraje, ale ani jeden nevíme co. Ale i tak je mi jí hrozně líto.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.11.19 00:13

@PaníKadrnožková a tátovi rekne, že se jí tam nechce a ať ji nechá doma a přemlouvá

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.11.19 00:17

A já jsem z toho pak celý ten víkend vydeptaná a nedokážu na ní přestat myslet. Taky mě trápí, aby si třeba nemyslela, že ji tam nutím jezdit, abych měla třeba od ní klid :nevim: to jako někdy potřebuju, protože poslední dobou mě vysává, ale ona to neví. Nedávám ji to nijak najevo, jen jsou mezi námi takový slovní tahanice právě k vůli škole třeba nebo povinnostem.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama