Jak na dítě s pevnou stravou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  18.11.02 21:14
Jak na dítě s pevnou stravou

Můžete mi prosím někdo poradit s převáděním miminka na pevnou stravu? Mám sedmiměsíční holčičku, kterou stále kojím. Odmítá veškerou pevnou stravu zeleninu, ovoce, mléčné výrobky atd. Vyzkoušela jsem již snad vše, jak skupenství stravy, tak i podávání na lžičce, lahvičkou. Vše zatím zklamalo. Pokud do ní mám dostat alespoň malé množství, vše se odehrává se strašným řevem a hysterickým záchvatem. Už nevím, co mám ještě vyzkoušet. Poradíte prosím někdo? Hanka

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  12.03.04 12:24
:D

Ahoj Hani!
Mela jsem naprosto stejny problem.V sedmi mesicich jsem se pokousela sveho potomka donutit jist i neco jineho nez m.mleko.Probihalo to asi podobne jako u vas.Nedostala jsem do nej vic jak jednu lzicku, nez zjistil jakou zradu jsem na nej zase pripravila. Pak mi nase mila a ochotna pani doktorka poradila vybornou fintu:pridavat do pevne stravy m.mleko.Nejprve to sice bylo mleko do ktereho se pridalo jen trochu nejake zeleniny nebo jogurtu,ale svete div se zacalo to zabirat.Sice jsem se musela obrnit trpelivosti, ale postupne jsem ubirala mleko a pridavala zeleninu a vyslo to dneska je memu drobeckovi jedenact mesicu a snedl by vsechno co se pred nim neschova.Tak doufam,ze to zabere i u tebe a preju hodne trpelivosti a uspechu.Dej mi vedet jestli to klaplo.
PS:a jeste mam jednu fintu.Slo to lip kdyz jsem z jidla udelala hru.Rikacka okolo pece, okolo pece a sup do pece se osvedcila uz moji mamce.A nebo takove pohyblive obrazky drobka zabavi natolik,ze ani nevi na co otevre pusu. Pa Romule :D

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 12.03.04 14:04

Ahoj Hani!

Možná je na příkrm ještě brzo. Kojit i krmit se má podle potřeb dítěte, pokud to odmítá a stačí jí Tvoje mléko, je asi na příkrm brzo. Přestaň se trápit a do jídla nutit. Zkus nabízet, ale nic si nedělej z toho, že si nevezme, jednou to příjde. U plného stolu ještě hlady nikdo neumřel… Když budeš nabízet, jednou si vezme. Každé dítě je jiné, to Tvoje nereaguje podle tabulek…

Je ale dobré vyloučit jiné příčiny - třeba se klubou zoubky nebo se hlásí nemoc, které způsobuje nechutenství. Předpokládám, že jsi to konzultovala s dětskou lékařkou.

Ta finta s mateřským mlékem se mi líbí, škoda, že se maminka neopdepsala…

Kdybys později potřebovala poslet tabulku příkrmů, stačí napsat!

Přeju pevné nervy, vnitřní pohodu a zdravé dítko!

Alice

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 12.03.04 14:42

Ahoj, take chci pochvalit namad s mlickem a pridavanim dalsich „pri:,–(“, dobry napad. Ale chci reagovat na prispevek Alice, nemyslim si, ze na prikrm je v sedmi mesicich brzo, pokud neni dite alergik (to se samozrejme malicko posouva..) Normalni je zacinat v sesti mesicich..Mlicko pozdeji obsahuje vice bilkovin, nez dite potrebuje, proto bych radeji hledala nejake finty..
Mne nekdo radil pridat napr do mrkvove polevky trosku jablicka, aby byla sladsi, ale muj syn je velky jedlik, takze tolik zkusenosti nemam…
Chci ale poprat hodne trpelivosti…
 Theo

Anonymni  12.03.04 21:26
příkrm

I ja mám šestiměsíčního drobečka a také zkouší mou trpělivost a obratnost při nabízení příkrmů. Už 14 dní pravidelně každý den k obídku nabízím mrkvičku, mrkev+brambor a malinký úspěch má mrkev+jablko. (to vše od HIPPu) Můj syn při tom trénuje šklebení, prskání či pevně zavřenou pusinku… a nakonec pláč, když už ho to fakt po 20min štve. A pak je celý šťastný, že se prso neztratilo a mlíčko v něm je:-) Kojit pochopitelně nebudu věčně a zeleninka a ostatní mňamky mu někdy zachutnají.

Alda
Stálice 76 příspěvků 13.03.04 01:57

My jsme zacali prikrmovat od pateho mesice, ale jenom moje odstrikane mleko smichane s ryzovou praskovou kasickou (ta je pry nejmene alergenni a nema temer zadnou chut, takze ji deti ani moc nezaregistruji). Ze zacatku jsem to michala tak ridke, ze to skoro vypadalo jako samotne mleko, ale maly se aspon spratelil s lzickou. Postupne jsem mu to pripravovala hustejsi a asi po mesici pridala zeleninu. Asi prvni dva tydny to byl taky dobry boj, maly nesnasel asi tu strukturu a novou chut, sklebil se a prskal to na me zpatky. Nakonec zabrala cista stava ze syrove mrkve, diky te si navykl na jine chute a postupne zacal jist i ostatni. Hlavne to chce vytrvat, zkusit to stejne dalsi den a pak dalsi…a vetsinou se to srovna. Hodne stesti.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.03.04 09:02

Zdravíme,

přikrmujeme teprve necelé 3 týdny. Dcera má 7 měsíců. Ze začátku asi týden odmítala nebo max. 2-3 lžičky zbaštila. Jediné co od počátku bez problémů přijímá je večerní kaše.

Postupně se to zlepšuje já říkám říkanky a všelijak se na sebe křeníme a tak si ani nevšimne, že jsem do ní dostala lžičku.

No jedlík není, ale výrazně se to zlepšilo.
Samozřejmě, že prso naprosto vede.
Je třeba se obrnit trpělivostí a ono to podle mě všechno příjde samo.
Přeji mnoho úspěchů.
Quatro+Em

Anonymni  13.03.04 23:41

Ahoj, me dceri je 7 a pul mesice a zelenina a ostatni prikrmy ji take neoslovily. Zkousela jsem vsechny mozne kombinace zeleniny i ovoce, ale jedine, co ji oslovilo byl banan. Skoncily jsme tak, ze zeleninu k obedu odmitala do okamziku, kdy jsem do ni rozmixovala banan :-). Banan vyzadovala i do vecerni kase! Postupne se to ale zlepsovalo a dnes uz druhy den snedla zeleninu bez bananu. Tak doufam, ze uz budu banan mixovat jen k svacine… L.

Anonymni  14.03.04 17:06
papkání

Ahojky,
protože se mi nepodařilo sehnat přesnídávčičku mrkev+jablko (je to stále jediné co synovi docela chutná), musela jsem si poradit jinak. Mela jsem doma přesnídávku mrkve. Oloupala a uvařila jsem jablíčko. Pak ho propasírovala a smíchala s mrkví. A náš chlapeček toho snědl nejvíc za celou dobu. Mám velkou radost z úspěchu:-) Ještě pár dní budeme s jablkem pokračovat a pak zkusím přidávat nové chutě.
Hodně trpělivosti nám všem maminkám!

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama