Reklama

jak na dokrm UM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Háááňa
Nováček 6 příspěvků 27.06.09 13:59
jak na dokrm UM?

Ahoj, mám 4 měsíčního syna a za poslední měsíc přibral jen 150g a tak musím dokrmovat UM, problém je v tom kolik vlastně mám dokrmit.Psala jsem laktační poradkyni a ta mi napsala, že by mělo stačit 4krát 50ml denně, ale to tedy zdaleka nestačí, malej mi pak řve a chce ještě.Kojím z obou prsů, někdy je i několikrát vystřídám, ale malej je mi schopnej po kojení vytáhnout i 120ml a kdyby bylo víc tak si myslím, že by tahal dál.
A to mi stěží vydrží ty 3 hodiny co se doporučují po UM.Nejdýl mi vydrží od 20 do 24 hod. a to pak po kojení usne a nechce UM.Jinak většinou přes den po kojení pláče a chce dokrmit.Poradí mi prosím někdo, děkuji.

Reklama

Reakce:

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 27.06.09 14:08

Nejdřív jsem dávala, kolik si vezme sám (větší dávka, ať si vytáhne, kolik chce). Přebytek vyblinkal …
Pak jsem si koupila váhu a vážila, co vypije při kojení a zbytek už podle zkušeností dokrmila.
Po jídle by měl být spokojený, neměl by se kroutit, ošívat, žužlat ručičky.
3 hodiny bez jídla taky nevydrželi ani jeden z kluků, kojila jsem dříve, netrvala jsem na 3 hodinách … Většinou jsem to střídala kojení + dokrm, pak jenom kojení, pak kojení + dokrm.

Martina

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.09 15:00

Ahoj, s tříhodinovými intervaly bych si nedělala hlavu. Moje malá má půl roku a stále jí po 2 hodinách ať kojím nebo dám UM. Prostě už je tak zvyklá a i když jí nabídnu dostatek UM, tak si vypije trochu a přihlásí se zas za 2 hoďky.. :-) Ze začátku jsem vážila, ale to mě po několika měsících už strašně otravovalo, takže jí dávám prostě tolik, kolik sama chce, neodměřuju jí dávku UM, kterou by MĚLA vypít dle tabulek.

Být tebou, tak nakojím, nechám odříhnout a dám UM klidně pokaždé těch 120ml a uvidíš, kolik vypije, jak dlouho vydrží do dalšího krmení, jestli bude blinkat z přejedení atd… Já měla jednu dobu i deníček, do kterého jsem si všechno zapisovala, abych vypozorovala pravidelnosti :-)

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 28.06.09 11:58

Ahoj, tak mi teď bojujeme podobně, už od porodnice máme dokrm. Doma jsem nejdřív dávala ob kojení dokrm ale na kontrole jsme moc nepřibírali - malá byla spavá a nehlásila se. Teď už se hlásí a dokrmujeme téměř pokaždé někdy UM někdy odstříkaným mlíkem. Nejdřív jsem jí nechala ať si vypije kolik chce, ale hrozně blindila. Tak jsem si půjčila váhu a asi týden vážila abych zjistila kolik si vypije a kolik zhruba dokrmit. teď už mě to otravuje,a le mám vypozorované její chování kdy má ještě hlad - takže už to dělám od „oka“. Držím palce.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 29.06.09 14:50

Ahojky,já to dělala tal, že když jsem nakojila malého a ještě třeba plakal,nebo se všelijak kroutil rozčiloval,tak jsem mu udělala tu plnou dávku co je uvedená v tabulkách a postupně jsem ho sledovala kolik asi tak ještě vypije,asi po pár dnesch už jsem to měla vychytaný a věděla jsem kolik přidělat UM.Jo a tim krmením po 3 hodinách bych si nelámala hlavu,myslim si že mimčo samo ví co potřebuje,jsou dětičky které potřebují častěji baštit a zase jsou děti které vydrží dýl.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >