Jak na nácvik oblékání ?

28414
29.2.08 22:30

Jak na nácvik oblékání ?

Ahoj :wink:
Potřebovala bych poradit od zkušenějších. Nevím jak na syna, co se oblékání týká. Sabotuje mé snahy ho to učit, asi dělám něco špatně :?
I učitelka ve školce mi dneska řekla, že by se mohl naučit natáhnout trenýrky a obout bačkůrky :oops:
Dám před něj trenýrky, ukážu mu, že je má vzít do rukou za gumu (v pase) a vytáhnout nahoru. On ale začne fňukat a pak až brečet, že to neumí, až bude velkej a trenky drží jako nic, takže mu hnedka vyklouznou a on se rozzlobí. O botkách ani nemluvě. Ví, která noha ( ruka) je levá a pravá (někdy se splete, to je asi normální).
O jiném oblečení nemůže být ani řeč, prostě nic :cry: Svlíká si skoro všechno sám (u něčeho dopomůžu), boty jen s pomocí, ale máme jen na tkaničky. Prý jsou sucháče lepší, ale jsou i tak kvalitní (?), neolepí se brzy?

Předem moc děkuju za tipy a rady :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24896
29.2.08 22:51

Tak zase já :lol:

koukám že naše děti jsou skoro stejně staré, jen ten náš ještě nechodí do školky, až od září.

Na oblékání jsem šla jednoduše. Věci mu nachystám na postel, a když ustýlám a uklízím tak se Libča obléká. Jasně občas si dá slipy naopak, tak mu je svlíknu, řeknu obrázkem na piňďase a pokračuji v úklidu. Je jedno jestli mu to trvá půl hodiny. Ale vždycky s malou pomocí se obleče sám. I boty si nazuje. Taky je někdy prohodí, řeknu máš to špatně a nechám ho ať si to sám opraví. Libča si chce ale dělat všechno sám, možná je to v tom.
Asi to malýho nenaučíš ze dne na den, ale nachystej mu to a nech to na něm. A nestůj nad ním. Jako něco dělej a sleduj po očku. Mě malej vždycky říkal, běž uklízet do kuchyně :lol:

A suchý zipy. Asi jsou pro mrňata nejlepší a jestli vydržej. My máme boty na suchý zip od loni. Kupovali jsme je začátkem léta. Teď jsem je vytáhla, malýmu stále jsou a zipy fungují. A to v nich chodí na písek, zmáchá je a jdou pořád.

Tak toliko od nás.
Bože jsem se rozepsala.
mava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.2.08 23:04

Mavo, koukám, že závislost na pc je fakt silná :lol: A máš pravdu, kluci jsou skoro stejně staří :D

Právě, že on zájem nemá, na blbosti, to ho užije, ale oblékání ne. Dnes mi bylo až do breku, když mi to učitelka řekla, přitom to řekla normálně, ale bylo mi to líto :cry:
Ty botky v krámě okouknu a bačkůrky máme doma. Od zítřa se na to dám pořádně. A ráno zkusím dělat mrtvýho brouka až se bude mít oblíkat. Jsem zvědavá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
29.2.08 23:08

Hele nedělej si z toho těžkou hlavu, ti naši malí vyčůránci většinou jen předstírají, že to neumí. Mi malá minulý týden seděla půl hodiny nahatá bez kalhotek, protože ji nešly obléct, to víš, že to ve mě hrálo, ale vydržela jsem a odešla do druhé místnosti, za chvilku byla za mnou a měla oblečené kalhotky tepláky i ponožky :twisted: . Jinak technika - dokonalý debilek už je propracovaná na 100 %. Někdy mám pocit, že mám doma retardované dítě, neví jak se obléct, nejdou obléct ponožky, nejdou obout papučky… :twisted: :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.2.08 23:15

Já si ale myslím, že to vážně neumí. Třeba je fakt vyčůránek a přede mnou dělá že nic, ale to by se snad alespoň snažil ve školce mezi dětma. Nebo ne? Jinak se mi stane, že mu dám jídlo, a on řekne, já to neumím, pomož mi (umí jíst sám). Musím na něj něco vymyslet, přece mě nepřečůrá tříletej prcek? 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
29.2.08 23:22

Přečůrá a jak :roll: . Bavila jsem se s učitelkou ve školce a ta říkala, že jít s nima ven je fakt horor, všechny děcka obléct, obout jim boty a zašněrovat. Říkala, že i ti co to umějí tak sedí a čekají až je obslouží :evil: . Naše mladá taky sní půlku a pak už chce krmit :? a pokud nechceme obědvat 3 hodiny tak to do ní natlačím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.2.08 23:25

Teda pardon, ale oni jsou fak „hajzlíci“. No, jsem zvědavá, co s malým provedu, jak ho to naučím. Neexistuje vojenská akademie od tří let? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
29.2.08 23:32

Že by tam Petruša od dubna nastoupila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.2.08 23:36

Taky bych mu začala vyplňovat přihlášku :D Ale můžu být benevolentní a počkat na vás, aby šli spolu, ve dvou se to líp táhne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.2.08 23:39

No to je zase hodin. Jdu spát, dobrou noc :-)
A těším se na další nápady jak to malýho naučit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
1.3.08 08:40

Ahoj, tak v metříku si prosím povšimni kolik je synovi.
Sám se obleče až ted cca měsíc!!! a to tak, že z 80% má tričko, boty slipy i kalhoty naopak. A to jen proto, že se vůbec neotěžuje podívat se jak do toho leze. Když mu chci pomoct…nachystat mu to správně do ruky rozplácne se a chce se nechat oblíct! :roll: Když si má znovu obout boty, které si dal opačně, řve jak pitomec, že to neumí a dělá u toho zoufalé ksichty. Pozor! Tři měsíce vydržel hrát divadýlko i ve školce! Ta ostuda!!!! :oops: . To nemluvím o jídle, vydrží jíst klidně hodinu!

Ovšem já bezpečně vím, že se umí parádně oblíct i najíst. Ovšem to musí mít milost pán motivaci! Např. že mu utíkají kamarádi, když jdeme ze školky, nebo po jídle může pohádku… Ovšem přece ho nebudu uplácet za takovou samozřejmou věc.

Takže co s tím děláme? Dám mu věci a nekoukám - obleče se, když ví, že mu nepomůžu. A jinak prostě po něm řveme :oops: :roll: , nebo 10× opakuju obleč se… no blázinec.

Učitelka ve školce říká, že je to takový bohém a hloubavý typ, že takové bývají inteligentní a talentované děti( víte ona memůže říct, že je to hajzlík :D ). No já říkám, že je to mimoň, vyčůránek a hajzlík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
1.3.08 08:48

ježííš napsala jsem román a rada nikde :oops:

Boty jsem ho naučila oblíkat takto: nachystala jsem mu je řekla at se obuje a šla jsem do kuchyně. Přesně 14 minut seděl na zemi v ruce botu a ječel, brečel a řval, že to neumí…Sousedi asi měli radost. Pak jsem mu řekla, že když si je obleče dostane za každou jeden bombon a odešla. do minuty volal, že už to má a měl. Tím se prozradil a od té doby se obouvá sám(bez bombonu).

Takže nechat vyřvat!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
1.3.08 09:31

závislačka už je tu :lol: , ale jen na skok

Tak co jste oblečení nebo nahatí a ty stále mrtví brouk? :-P

mava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
1.3.08 10:15

Ahoj holky :D
Tak ráno opět řev, že to neumí. No ale s mou (řekla bych dost lehkou) pomocí se oblíknul, ale trochu jsem mu pomohla. Nejvíc mě vytáčí, že místo dolů na trenky, aby věděl jak si to obléká, čumí na mě dopředu a dělá ty prosebný ksichty jak psala Leea :o Nejhoší je, že já jsem cholerik a hned vybouchnu. Jo a i bačkůrky jsme obouvali, ale prudí u toho. Leeo, trochu jsi mě povzbudila s tou školkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
1.3.08 12:51

Ahoj holky.
Tak jsem se pobavila. :lol: A prosím o 2 přihlášky do akademie. :wink: :lol: :lol: Teda,zaím 2. :wink:
No Kuba se bez problémů sám obleče už od 2 let.Jen jsme mu občas pomáhali,s tím,co mu nešlo.A byl náležitě pyšný,že to umí sám.Teď za náma pořád chodí,ať mu třeba triko převrátíme. :roll: A umí to!
A o víkendu oba donutit,aby se převlíkli do domácího?To je často nadlidský výkon. :roll: Nakonec to udělají a sami,ale 10× to opakovat,popřípadě křičet se mi nechce. :? Zrovna dneska…Oni ne,že to neumí,ale pořád mají důležitější věci na práci. :twisted:

Moje rada je…nechej ho v tom samotného.Nachystej mu oblečení a jdi někam jinam.A potom nezapomeň chválit,chválit,chválit. :wink: Pak se to naučí a začne tě točit něčím jiným. :wink: :lol: Jako je to u nás. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama