Jak na pomluvy?

Anonymní
20.3.16 14:12

jak na pomluvy

Milé mamky po mateřské jsem nastoupila do práce. Práce mě nevadí dá se zvládnout. Mnohem víc s tím jsem se docela prala a nevěděla co si o tom mám myslet bylo že se lidé vzájemně v práci pomlouvají stylem ty udělali málo ta nebyla v práci co s ní je ten je propuštěný nebo pracuje na jiné hale nebo ta dlouho marodí a podobně léta jsem byla doma tak si na takové jednání musím zvykat. Lidé tam nejsou zlí ani jsem se s nikým nesetkala kdo by byl proti mě nějakým způsobem zaujatý. žádné konflikty nemám jen nevím jak se mám zachovat už jsem zkoušela to jedním uchem vyslechnout a druhým postit ven úplně se s nimi také nemohu nebavit protože spolu pracujeme. Jaký postoj by jste zaujaly? a jinak mě mí přátelé říkají že ty pomluvy jsou všude ne jen u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1451
20.3.16 14:17

A počkej až jednou zůstaneš doma marodit ty a nebo si vezmeš paragraf na dítě.. to tě pak budou pomlouvat! obzlášť v ženském kolektivu! Pomluvy jsou snad VŠUDE. Já si pomluv nevšímám. Nemám tyhle kecy ráda.. ba naopak umím říct i něco proti když je někdo zlej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.16 14:19

Asi je to viceméně všude, ale chápu, jak Tě to ubíjí…sama jsem z toho byla dost vyšťavená a to svou práci jinak miluju.
Expertka na to byla zejména jedna kolegyně - na její pomluvy jsem většinou reagovala buď neutrálním „hmmm“, případně jsem zkusila o dotyčném říct něco pozitivního, třeba „Jéé a víš, že mi zrovna minulý týden hodně pomohl…?“…to druhé ji většinou umlčelo.
Horší bylo, když jsem zjistila, že nás pomlouvá u vedoucí a ta tyto pomluvy brala velmi vážně…tj větší oříšek a v tom případě je řešení těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
20.3.16 14:25

.

Příspěvek upraven 21.03.19 v 16:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
20.3.16 14:52

Jak tady už napsali jiní, je to všude. Hlavně tam, kde pracují ženské. Mohla bych vyprávět… Je nás v práci 6, z toho jen jeden chlap. A to se tam v poslední době děje, je na odstřel… Jediné řešení snad je, povznést se nad tím vším a nenechat se do toho zatáhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
20.3.16 16:17

No, je to zřejmě všude stejné. Mám v práci výjimku (zkrácený úvazek), mám postižené dítě, byla jsem rok na neplaceném volnu a v lednu jsem se do práce vrátila. Nechtěj vědět co jsem si užila a jak mne to ubíjí.
Musela jsem bohužel řešit, jakmile se to začalo dotýkat mé práce, jedna z kolegyň psala lživé emaily na vedení podniku (předtím došlo ke dvěma „konfliktům“ mezi jinými dvěmi kolegy a mnou). Došlo ke konfrontační schůzce mezi mnou, vedením a těmi třemi. Naštěstí já jsem ve firmě 10 rokem - oni tři každý necelé 2 roky - nikdy jsem žádné problémy s nikým neměla, tudíž naše vedení velice rychle pochopilo o co jde. Stojí za mnou, jsem za to ráda, zvedlo mi to sebevědomí a hlavně jsem opět dostala chuť do práce.
A víš co? Boží mlýny melou, dostalo se jim to pěkně zpátky. Od té doby, kdy na sebe tímto stylem upozornili, tak jsou pod větším „dozorem“ vedení a každý z nich už má minimálně jedno napomenutí za porušování pracovních povinností.
Chci tě tím malinko nakopnout, nepleť se mezi pomluvy, jakmile se dozvíš o pomluvách na Tvou osobu, nedej se. Nicméně, proti pomluvám se bránit nedá, jedině když to přesáhne únosnou mez, tak je potřeba se bránit třebas za cenu konfrontace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
20.3.16 16:59

trestný čin pomluvy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.16 18:01

@nonina tak u nás to tak horké není většinou si to poví mezi sebou v podstatě nějaký námět k hovoru musí být a kdo je nejblíž nějak si ta to zvykám ale přiznám se že to není můj šálek kávy v sobotu jsem v práci nebyla chtěla bych vědět jak mě rozebírali i když třeba na mě toho moc nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.17 03:35

Proč lidi pomlouvají? Proč si mě pořád berou do huby? Co z toho mají? Proč z toho mají radost, z toho, že mi ublíží? Nikomu jsem nic neudělala, o nikoho se nestarám, nepomlouvam a přesto. Nejradši bych se odstěhovala nekam na samotu. Vím o jednom člověku, který mě pomlouvá, kde může a kdy může. Jaký k tomu má důvod? Ještě mi to řekne do očí, že to navykladal všem a všichni to ví a pritom je to lež. Kdyby vykládal pravdu, ale lež a s výsměchem se mi podívá do tváře? Proc, když musím řešit jiné důležité věci ohledně zdraví svých blízkých, jsem ze všeho a dost na dne, se musim dozvídat tohle? Co je to za lidi?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymka89
20.5.17 08:32

Vzdycky je lepsi pracovat v kolektivu kde je idealne vyvazenej pomer muzu a zen. Tam je vic testosteronu, se nejaky tyhle reci vic rozprasi. Tam kde je vic zenskejch to je fakt na palici.
Nerict nikomu nic moc duvernyho ani osobniho, jestli tak az fakt po delsi dobe co se znate.
Proc to delaj? tak treba u nas ty co to delaji nejvic jsou jednoduse sami nejvic nespokojeni se svym osobnim zivotem. Druha ma zase mindrak ze na tu praci neni dost dobra a dostala se tam nahodou, tak se snazi na kazdyho vytahat kdejakej bordel.
Mne se treba stalo ze donesly sefovi nejakej kec co sem na ni placla. Ty lidi ktery o ni sami rikali bordel neli mnohem horsi.. moje sefova je nastesti docela rozumna a casem ji doslo odkud vitr muze vat.. ale radsi sam nikdy nic nerikat takovyho, odkejvat a pa.
Taky nebrat si to osobne, u nas to jede po takovejch vlnach, v lednu to je ten, v unoru je to ten. Ja se takle vystridala dvarat a uz mam zase pokoj :-D
Ja se snazim tvarit kdyz na to dojde ze me to moc nezajima a ze mam jiny veci na reseni, skolu atd. A taky jim davat co nejmene podnetu na diskuzi… prpste talovy neutral… :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.17 09:40

@Anonymka89 Není to v práci, ale v místě bydliště. Takže poměr žen a mužů je vyvážený. Nejsem spokojená se svým životem. I tak se o ostatní nezajimam. Ti, co mě pomlouvají, mají mnohem lepší život a ten, co pomlouvá nejvíc, je chlap! A má radost, když ublíží. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymka89
20.5.17 10:15
@Anonymní píše:
@Anonymka89 Není to v práci, ale v místě bydliště. Takže poměr žen a mužů je vyvážený. Nejsem spokojená se svým životem. I tak se o ostatní nezajimam. Ti, co mě pomlouvají, mají mnohem lepší život a ten, co pomlouvá nejvíc, je chlap! A má radost, když ublíží. :(

A proc te trapi kdyz to neni zadna parta kterou bys musela nejak pravidelne snaset? at si rikaj sousedi co chteji ne? A jak muzes vedet ze se maj lip?
myslis ze doopravdy spokojeni a inteligentni lidi maji potrebu travit cas pomlouvanim druhych? Pomlouvacnej chlap je snad i horsi nez zam. zenska, ja takovejma pohrdam, nejsou to pro me chlapi. Nesmis davat najevo ze ti to ublizuje, musis se tvarit ze je ti to uplne sumafuk pak nebudou mit z ceho od tebe brat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.17 14:33
@Anonymka89 píše:
A proc te trapi kdyz to neni zadna parta kterou bys musela nejak pravidelne snaset? at si rikaj sousedi co chteji ne? A jak muzes vedet ze se maj lip?
myslis ze doopravdy spokojeni a inteligentni lidi maji potrebu travit cas pomlouvanim druhych? Pomlouvacnej chlap je snad i horsi nez zam. zenska, ja takovejma pohrdam, nejsou to pro me chlapi. Nesmis davat najevo ze ti to ublizuje, musis se tvarit ze je ti to uplne sumafuk pak nebudou mit z ceho od tebe brat.

Bohužel je vidím často. To, co říká, a kde všude to říká, to je jasný, že mi to vadí. To by totiž nebylo normální, aby mi to bylo jedno. Až mě pak překvapí, kde všude je to rozneseno. Mám teď špatnou pověst a jelikož on zná dost lidí, tak budu mít i problém najít práci. Mrzí mě, že jsem se dostala blízko takového člověka. Má se dobře finančně, věčne se chlubi, užívá si spokojenosti, má spoustu volného času. Vím o jeho životě dost a o svem a tak vím, že se má mnohem lépe. Já se mám totiž dost špatně a nevypadá to, že by to bylo v dohledné době lepší. Asi má pomlouvání jako koníček. Na některé lidi si netroufne. Na mě ano. Už jsem s ním o tom i mluvila, proč vyklada lži. Uznal, že to tedy lez je, ale nakonec se tomu smál. Vím, že je to debil, ale já pak. musim čelit různým situacím, kdy se dozvídáme o sobě lži a nevím, jak se bránit. Každý si řekne, že na tom třeba něco bude, i kdybych vysvětlila, jak je to ve skutečnosti.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama