Jak na pročůranou postel

51
1.12.06 22:34

Jak na pročůranou postel

Ahoj mamči!
Prosím, nevíte některá, jak vyčistit pročůranou postýlku - jde mi hlavně o zápach. Zkoušela jsem už vanish na koberce, ale bez výrazného úspěchu. Nepomohlo ani „větrání postele“. Jde o klasickou válendu s úložným prostorem. Už při koupi jsme počítali s tím, že budeme pořizovat novou, protože ji malý určitě pročůrá, ale zatím se mi to zdá brzy, protože stále nemáme vyhráno a asi tak 1× týdně to malý v noci nezvládne.
Zkoušela jsem pod prostěradlo dát igelit, ale tím, že pomočování není každý den a malý se dost potí a vrtí, tak mi to přišlo dost nepohodlné. Prohlížela jsem i nepropustná prstěradla a zjistila jsem, že se jedná jen o tenké froté a pod tím igelit :-( Mám strach, aby pak malý neměl problémy s pokožkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11525
1.12.06 22:48

Ikea má takové nepropustné něco, co se tváří jako látka. Taky si to chci pořídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
1.12.06 22:56

Ahoj, v DM drogerii jsem kdysi koupila ve spreji pohlcovač pachů na textilie (všeho druhu). Jinak vím, že mít igelit ( a i to šustění není asi to nejlepší), ale já jsem u všech dětí igelit měla a na něm silnější např. flanelové prostěradlo a pak teprve normální, pokud se mi zdálo jedno málo dala jsem na igelit i dvě a bylo po problému. Vím, že je to dost na práci, ale uchrání to jak postel, tak i pokožku děťátka. Stejně jsem to měla i v postýlce a i dnes je matrace jako nová bez jediného flíčku. Asi jsem ti moc neporadila, ale než každý týden máčet a čistit postel, tak je to mnohem lepší. A mimochodem teď mě napadlo, že ve zdrav. potřebách prodávají podložky pod prostěradlo (obdoba přebalovacích dětských podložek), ale jsou mnohem větší. Anulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
1.12.06 23:13

POdlozka z IKEA - v tomto smeru je k nezaplaceni. Vypada jako netkana textilie na jahody, ale funguje na 100% - jen je mala. Ja to vyresila tak, ze jsem ji nasila na normalni prosteradlo a je to OK: Nahore a dole mam cca 20-30 a po stranach 10 cm nechraneneho prostoru matrace. A zatim se tam Ada nestrefila.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
1.12.06 23:18

Díky moc za rady… DM drogérii tu nemáme, ale zkusím se zeptat v Droxi, snad budou mít něco podobného a v Ikee se stavím příští týden až budu v Praze. Teď už tu postel nezachráním, ale pro druhého prcka nebo na novou postel se to bude určitě hodit.
Hezký večer!!!
eKita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
2.12.06 08:30

my jsme koupili tzv. klinipur v centru zdraveho spani rovnou, kdyz jsme kupovali velkou postel. Je uplne super, vespod ma neco jako gumu, nahore je frote, cili ho muzes pouzit primo bez prosteradla, my ale na nej davame jeste prosteradlo. Ma ve vsech rozich gumy, ktere pretahnes pres roh postele a tak ti po posteli nijak neklouze a neshrnuje se. A posledni vyhody, da se prat na 95°. Fakt muzu vrale doporucit, jen ta cena neni moc suprova - 750Kc. ALe holt za kvalitu se plati. Vrabi ho i na detske postylky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
2.12.06 09:10

ahoj

taky doporučuju Klinipur -
http://www.hlobil.cz/…0x200cm-95oC

http://klinmam.cz/index.php?…

mám ji do malé postýlky a určo budu kupovat i do velké - malý se rozhodně nepotil ani v létě , prostěradlo na to dávám, a pozor v obchodě mě upozorňovali, že pod stejným názvem Klinipur vyrábí nepročůrací podložku i jiná firma (našla jsem na netu - cena poloviční) ale říkali že to zkoušeli a že to po pár vypráních propouští vodu… takže je de facto k ničemu.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
27.12.06 15:23

Mako,

a dá se to snadno ohnout? Že bych dceři pořídila tu velkou verzi, ale postýku má kratší, nicméně s ní roste… Dala by se ta vaše podložka ohnout pod matraci????

Díky za info,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama