Recept na kašel

451
8.11.06 11:07

Recept na kašel

Ahoj holky, jdu k vám pro radu. Moje 5 letá dcera trpý strašným kašlem . Doktorka nám dala Mukosolvan a Ventolín, který má zabrat až za dva ,tři dny. Nemáte některá nějaký recept, jak se zbavit kašle dřív? Je mi jí strašně líto, kašle až blinká. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
8.11.06 12:46

já jsem jako dítě hodně trpěla na průdušky, pamatuju si,že se hodně shánělo psí sádlo,které bylo zaručené-namazat na hrudník a záda, zabalit. Potom mi teta vozila z Německa mast Vick VapoRub, ta je dnes k dostání i tady-Luky je zrovna po krátké době zase marod a taky hodně chrchlá. Dřív jsem používala mast Koalka, protože VapoRub je až od 2 let,ale nyní jsem jí pořídila, zabalit se nenechá, ale na noc ho vždycky mažu. 1.den jen tak lehce pokašlával, druhý den víc-to jsem koupila mast a Stodal-do té doby nám fungovaly jen kapky Sinecod a nic jiného,ani zaručené sirupy,ani čaj s medem, prostě nic, včera to byl 3.den a pokaždé odkašlával krásně, už to nebyl ten dráždivý kašel,kdy skoro zvracel, dneska už je skoro po kašli. Ještě tedy podotknu,že máme vyzkoušeno při rýmě a kašli, pokud je bez teploty, napustit mu vanu, zavřít koupelnu a nechat ho hrát si tam dlouho-včera tam zrovna byl skoro hodinu,protože dostal nové hračky do vany, potom ale hodně zabalit a rovnou pod peřinu,aby nenastydl ještě víc-po tom saunění se vždycky nádherně odhlení. Myslím,že okamžitě asi nefunguje nic, ještě nám dr.radila dudlík nebo u starších pak bonbon-třeba bez cukru-když dítko cucá a polyká, nemá pak nutkání tolik kašlat. Ta mast VapoRub stojí skoro 200kč, ale je na mě odzkoušená. Brzké uzdravení.
laura

• Citovat
  • Upravit
1177
8.11.06 12:56

Re: Recept na kašel

Nakrájet cibuli a dát ji do medu. Cibule pustí šťávu. Tu šťávu potom dávej malé zhruba každé 3 - 4 hodiny jednu kávovou lžičku. Pokud se kašlem vzbudí, tak i v noci. Šťávička je sice cítit cibulí, ale jinak je sladká a děti ji v pohodě sní. Mé 4 leté neteřince to zabralo na podobný kašel - taky blinkala, ale nevím už, jak rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.11.06 02:28

Ten cibulovy sirup je fakt vyborny, pomaha. Pokud nemas doma med, muzes pouzit i cukr (krupici nebo krystal)
Pokud sirup udelas rano, tak ho ale vecer uz vyhod a udelej novy.
Alia

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama