Reklama

Zlobí a neposlouchá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sindarela 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.06 12:56
Zlobí a neposlouchá

Prosím o radu, nebo povzbuzení.
Naše malá 3-letá holčička vůbec ale vůbec neposlouchá. To o ní víme já s manželem a rodina dávno, ale teď začala chodit do školky. Učitelky si myslely, že je to hodná holčička, protože vypadá jako andílek. Kéž bych mohla říkat, že se chová jako andílek.
Je to úplný raubíř. Prý dovede srovnat starší kluky, nenechá si nic líbit. Je divoká a vůbec neposlouchá paní učitelky. To jsem se dnes dozvěděla, když jsem pro ni přišla po obědě do školky. Prý i z vedlejší třídy učitelky se ptaly: „Co to Je?“ Ani nevíte, jak mě to zamrzelo. Když je tam vlastně jedna z nejmenších a už dělá takové věci. Co na ni bude platit? Jaká metoda? Ona je chytrá až vyčuraná, jak bych to tak uvedla na pravou míru. To o ní víme. Jsou tam ostatní holčičky a ty mě připadají mnohem klidnější. Člověk kolem dítka běhá od narození, věnuje se mu, všechno mu vysvětluje i co se má a nemá a pak vypadá takhle nevychovaně.
Možná si to moc vztahuju, protože když jsem já chodila do školky, byla jsem puťka a hodně poslušná. Všechno jsem plnila a starších kluků jsem se bála. Je zkrátka jiný temperament. Ona má svou hlavu už od malička. Nejdřív mi dělala problémy s jídlem, to jsem málem zešedivěla, pak se furt pokakávala až do teď (i párkrát ve školce) a teď na ni ve školce slyším, že vůbec „neslyší“ zkrátka jako by měla špunty v uších a dělá si co chce. Prý to tak mám nechat být, že si s tím ony učitelky poradí. Ale já to chci taky nějak řešit. JAK?????? Poradíte? Moc děkuju. Jsem z toho fakt vykolejená.
Sindarela

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Verunka
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 11.10.06 13:10

Ahoj,

připadá mi jako by jsi psala o naší Verunce, akorát s tím rozdílem, že jsou jí teprve 2roky a 4měsíce. Úplně chápu jak ti je, taky to zažívám. Taky vypadáme jako andílek ale zlobíme jako 10 čertů. Nejvíc mě dostává když já na ní mluvím, že něco nesmí nebo tak a ona na mě třeba kouká, ale to úplně vidíš, že tě vůbec nevnímá a stejně jde a dělá to znova. Nebo když něco dělá a ví, že to nesmí a já na ní zavolám aby to nedělala, tak dělá jako že mě neslyší už vůbec.

Fakt na zastřelení. Ale jinak je to moje zlatíčko a nedám na ní dopustit, ale tohle mě taky mrzí.

Jsem zvědavá, jak nám holky poradí.

Sindarela 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.06 13:15

Verunko, to jsem taky zvědavá, jak nám holky poradí. Ona takhle neposlouchala už i v těch 2 letech, ale teď, co se přehoupl ten 3. rok, si ještě víc začala uvědomovat své JÁ a tuplem si dělá co chce. Bojím se, aby to s ní nerostlo. :cry:

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 11.10.06 15:28

Jo mě taky připadá, že píšeš o naší Verunce (té je 7 let a jediné v čem se lišíme, že se už nepokakává), jinak je taky nejmenší ve škole a srovnává všechny okolo (vidět ji není,m ale slyšet jo).
Ve školce jí říkali malý generál.
A špunty v uších má doma dodnes. J
e ale divné, že zatímco doma mě dohání k šílenství, tak ve školce a ve škole problémy nemá, naopak patří mezi tzv. oblíbené děti.
Je to divné......:twis­ted: šárka

lenysmith
Povídálka 12 příspěvků 11.10.06 16:00

Ahojki spolutrpitelky. Už jsem taky rozvinula debatu na téma malý terorista
Mám sice kluka takže je možné trošku přivřít očka :wink: , ale je to totéž. Skoro nikdo před ním není v bezpečí a neustále si sedí na uších. Jedno jsem ale zjistila. Neřvat a nebít. Vysvětlování je samozřejmě taky na nic. A ty jejich naučené odpovědi typu: Já už budu hodný, víckrát to neudělám, vím, že se to nesmí a mám tě moc rád maminko moje milovaná mě někdy už také pěkně točí a navíc ten upřímný výraz. Teď zkoušíme láskyplný klidný přístup(asi týden) a malé rozdíly tam jsou. Kňourání a rozčilování ignorujeme. Při velkých přestupcích odebíráme hračky a necháváme o samotě v pokoji. Stačí 10 min. a hlavně vydržet. Myslím, že si opravdu jen trénují osobnost. Bohužel rodiče to snáší nejhůř. Někdy bych se taky hanbou někam propadla. Ale co je hlavní, milujeme je i zlobivé. A doufejme, že to pochopí alespoň časem. Mimochodem byla jsem úplně stejná. A řekněme, že v 16ti jsem dostala rozum, takže vyhlídky máme dobré, ne? Přeju hodně lásky a sil.

dejna
Stálice 56 příspěvků 06.11.06 15:35
raubíř

Ahojky,
myslela jsem si, že takové problémy se svým 3letým školkáčem Tomáškem mám jen já, ale asi to bude dáno věkem, snaží se prosazovat, neposlouchá , vzteká se, ubližuje sestřičce, napodobuje její prozkoumávání světa a od té doby co chodí do školky je to ještě horší. Kolikrát šílím a přes to, že svoje děti miluji a nedala bych je za nic na světě, tak mi přijde že je mám za trest. No, to je nadsázka. Ráno se snažím vše řešit v klidu, v poledne už občas vypěnim a večer už ječim jak hysterka a občas přistane jedna na zadek. Když jde spát a já rekapituluji náš dnešní den tak konstatuji, že jsem neschopná, nevyrovnaná matka, která nezvládá své 3,5 leté dítě. Nedokáži řešit situace jinak než řevem a ránou přes zadek. Každý večer si říkám, zítra to bude lepší budu se držet, nebudu ječet, nepraštim ho. Ale Ráno začne vztekání, protože nechce do školky, nechce se oblékout. V poledne když ho vyzvedávám veškolce, protestuje při oblékání , pak při poutání v aute do sedačky, do toho se přidá se stejnou nevolí i malá Kájina, při cestě domů si vynucuje bombon, nebo žvíkačku, kterou mu v autě samozřejmně nedám a vzteká se , že si doma nepůjde lehnout a ve stejném duchu to vypadá doma. K večeru , když si děti hrajou, náhle slyším malou ječet, když kouknu co se děje tak mladý pán drží malou za hlavu ve vzduchu, tak co mám dělat, jak to mám zvládnout. Nechci své chování vůči svým milovaným dětem omlouvat,naopak ho odsuzuji, ale jak se nenechat vytočit? Vždyť tříleté dítě už nějaký rozum má, ne? Pomóóóc, jak na ně? Nebo spíš co sesebou udělat?

ajakos
Nováček 1 příspěvek 19.04.07 18:57

Přeji krásný den všem maminkám a prosím o radu.Máme šestiletého kluka a poslední dobou jsou na něj jen stížnosti.Když mu bylo 5 tak se nám narodila holčička.Doma si spolu rozumějí a hrají si spolu( malé je 11 měsíců), nikdy nebyli nějaké výrazné problémy.Začátkem roku byl na 2 měsíce v lázních a když se vrátil do školky tak to prý začalo.Doma byl hodný, se vším pomáhal a nebyl s ním žádný problém.Teď jsem se (po dvou měsících kdy se vrátil) dozvěděla samé špatné věci.Ve školce si stěžují učitelky, děti i rodiče, že je zlý a bije děti.Chová se jako miminko, s předškoláky není schopný vyjít,stále si hraje jen s mladšími dětmi.Nesoustředí se na práci.Učitelka zadá úkol a on okamžitě začne pracovat, ale na něčem úplně jiném a neví co má dělat.Když do něj někdo omylem vrazí tak se po dětech strašně zle podívá a myslí si, že to dělají schválně.Dokonce ted doma plive na koberec,když myslí, že ho nevidím, smrká do trička co má na sobě a dnes jsem našla na zdi rozmatlané nudle.Je to nechutné a omlouvám se za to, ale už nevím jak dál.Vysvětlová­ní,zákazy nic nepomáhá.Připadá mi, že mě ůbec neposlouchá, když mu něco říkám nebo to pouští jedním uchem tam a druhým ven.Prosím poradíte? Děkuji předem

Gissele
Kecalka 450 příspěvků 19.04.07 19:39

Cauves vsichni,
neberte to prosim spatne, ale jsem rada, ze v tom nejsem sama :) . Mam skoro trileteho kluka, do skolky jeste nechodi, ale bude od zari. Uz asi od dvou let, mozna i drive, se neustale vzteka jakmile neni po jeho, vubec neposloucha co mu rikam, priklad: hrajeme si s auticky, ale bohuzel jedu jinak nez si on predstavuje - zachvat, jdeme jinudy nez on chce - vzeka se, zachvat :x , i v aute mi „keca“ do rizeni (nechtejte videt ty okopane a omlacene dvere :( ), neustale dela ze ho neco boli, no a tak dal..... Myslim, ze se mu venuji dost, temer neustale, hrajeme si, chodime ven, skaceme, blbneme, co se da… myslim, ze tim to nebude. Ale dneska me napadlo ( po skoro celodennim hysterickem vystupu, kdy jsem ho ani nemohla vzit za ruku, pac zacal hystericky kricet ze to boli :( a to jsem mu opravdu ale opravdu vubec nic neprovedla) no tak me napadlo jestli to neni tim ze se svym detem venujeme az moc. Ze je tim treba otravujeme tou vecnou peci, ale to je spis na diskuzi, tak sup sem s vasimi nazory, budu vdecna za vsechny :)

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 19.04.07 22:33

Můžu do klubu??? Prosííím :lol:
Taky máme doma raubíře a začíná nám přerůstat přes hlavu (hlavně mě, protože jsem s ním převážně já). Samé NE, NECHCI, ječení, řev, vztekání, všude vleze (okna nejsou vyjímkou :evil: ), všechno chce do ruky, co teče to vylije, se vším mlátí, bouchá, hází hračkama… :twisted: :twisted: :twisted:
Mé křičení nepomáhá, plácnutí přes zadek, ruce, atd…také ne. Už to pomalu vzdávám, jeho ječení a vztekání se snažím ignorovat, jinak bych už byla v Bohnicích :(
Na druhé dítko nemám ani pomyšlení 8)

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 20.04.07 07:57

Ahoj,
tak já se bohužel taky můžu přidat do klubu :-( Synovo chování obsahuje vše z výše uvedených příspěvků. Do školky ještě nechodí, ale je největší divočák v jeslích. Teď to vylepšil ještě tím, že tam přestal po obědě spát a ruší. Jinak je ale moc šikovný a chytrý. Mluví líp, než některé čtyřleté děti.
Myslím, že s tím nic moc neuděláme. Je to temperamentem a povahou dítěte a i kdybychom se postavili na hlavu, tak žádných zázraků nedosáhneme. Maximálně vychováme nějakého neurotika věčnými příkazy, zákazy a řvaním. Mě se občas podaří větší i menší pokroky tím, že zakážu oblíbenou činnost, či hrozbou že odněkud jdeme okamžitě domů (blbé je, že když to nerespektuje, tak fakt musím odejít, i když bych ráda zůstala). Taky někdy pomáhá, že jako tu jeho zakázanou činnost nevidím (když začne něco dělat schválně a chce mě vytočit). Někdy reaguje i na to, když mu pořádně vysvětlím, proč dannou činnost nemůže dělat. Ale musím vysvětlovat jako dospělákovi, ne jako dítěti.
Já už jsem se smířila s tím, že se s jeho temperamentem musím naučit žít a korigovat opravdu jen největší excesy. A takhle jsme celkem v pohodě.
Možná se tu ale najde někdo erudovaný, kdo poradí něco lepšího. Byla bych ráda.
Martina

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 20.04.07 10:13

No, tak za nějakou radu bych taky byla moc vděčná. Když pan na něj věčně ječím nebo ho plácnu, připadám si jako špatná máma, ale přitom ho miluju a nikomu bych ho nedala :wink:

nonita
Nováček 2 příspěvky 07.12.07 23:46

Ahojky maminy tak jsem si myslela že nejzlobivější dítě mám já,už si se synem nevím rady,jsou mu čtyři roky a začal chodit do školky vždycky jsem se toho bála no a vim proč,ve školce si s nim nevědí rady,hned první den jsem byla na koberečku,nepos­louchá(no mě vůbec ale věřila jsem že tam by mohl)dělá si co chce a nikdo s ním nehne.Jdou třeba z venku a on se sekne a nedostanou ho dovnitř,nebo nechce spolupracovat,dělá si co chce,bere dětem hračky,ubližuje jim,křičí.Je to malá školka a kvůli mému synovi si prý budou muset najmout ještě jednoho člověka k¨terý by se věnoval jen jemu aby nezdržoval ostatní,nic ho nezabaví,prostě katastrofa už mě s ním chtěl poslat k psychologovi,jen­že mi jsme z vesnice,mám ještě jedno malé dítě moc peněz nemáme a hlídání také ne a představa že s ním budu lítat po doktorech protože psycholog chce neurologické vyš.atd. no je mi z toho nanic.Je prostě nezvladatelný,mohli byste poradit prosííím??? :roll:

tterka
Kelišová 5419 příspěvků 10.12.07 15:04

Nonito, myslím, že když je tvůj syn takhle nezvladatelný, tak je opravdu na místě psycholog - a být tebou, tak bych moc dlouho neotálela, protože nikdy není tak zle aby nemohlo být ještě hůř. K dětskému psychologovi tě určitě může poslat doktorka - takže je to hrazené pojišťovnou a mladší dítě ti může hlídat manžel. Já být ve tvé situaci, tak to řeším hodně rychle. A že máš vzít dítě k psychologovi ještě neznamená, že tvůj syn je blázen. Prostě je jen hodně temperamentní. Určitě neotálej :wink:

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 10.12.07 20:00

Nonito, souhlasím s tterkou. Může být hůř a určitě by bylo lepší, kdyby jste všichni věděli jak na něj :wink:
Manžel, rodiče, tchánovci, švagrová/švagr, kamarádky…nepoh­lídají ti menší dítko? A někdy se ty děti dají vzít s sebou po doktorech, nebo taky zlobivec?
Já mám taky doma syčáka, včera se celou mikulšskou prorval s kamarádem o 4 měs.starším :roll: Ale ve školce je zlatej, přesně jak jsi si myslela ty :wink:
A přesně jak píše tterka, neboj se že máš blázna, vůbec bych se za to nestyděla, naopak i já bych možná byla ráda, kdyby mi odborník řekl jak na něj v jeho výbuších vzteků…Prostě nezávislý pohled na mé dítě.
Držím palce a kdyžtak se přidej do našeho klubu tříletých puberťáků (tři roky nejsou ani tak rozhodující) :wink:

Peacess 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.12 15:09

Ahojte holky tak jak tu jedna maminka psala ,že nekřičet nebít a vše v klidu … bohužel můj syn neslyší když mu to říkáme v klidu … seřvu ho,že leze po stole a on mi řekne nemluv a je na tom stole znovu a tohle je se vším řekne mi,že jsem hloupá,háže po mě pití,prská na mě mlátí nás … i když jsme už vytáhli vařečku vůbec to na něj neplatí :( jsem zoufalá opravdu jo je mu dva a půl roku na noc má pořád plínky … a když zvýšíme hlas nebo se mu něco zakáže či přikáže tak hnedka spustí,že chce domů ,říká to i když je doma … na otázku kde je doma neodpoví, zkoušeli jsme to ignorovat,ale říkal to dokud jsme neodpověděli je schopný jednu věc opakovat půl hodiny … už jsme ho i oblíkli a šoupli za dveře ječel jak praštěnej ve chvíli kdy byl zase v bytě ami mu řekli at už neřve znovu opakoval,že chce domů … obět mi rajtuje po stole a to už mám totálně vyřvaný hlasivky … jinak máme ještě roční dceru … a ted babo rad:(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >