Co ocekavat od dobre skolky?

9.9.06 13:38

Co ocekavat od dobre skolky?

Zdavim vsechny!
Moje trileta dcera zacala navstevovat zdesi skolku. A ja jsem z ni dosti rozpacita. Dceri se styska (s tim jsem samozrejme pocitala), ale je to predevsim tim, ze se nudi. Ona je velice placha, do kolektivu se zapojuje velmi obtizne, sama si hrat neumi. Od skolky jsem ocekavala hlavne programove vedenou zabavu pani ucitelkou. To ovsem chybi. Po detech se chce aby si hraly samy. Vyzvedavam dceru po obede a jejich program je:
8-9 hodin volna zabava
9-9:30 svacina
pak cca 10 az 15 minut nejake pisnicky, divadylko (jedina zabava, kterou organizuje ucitelka)
pak prochazka, bohuzel jem bloumaji ulicemi, nemame tu les ani park, detske hriste z nepochopitelnych duvodu nevyuzivaji,
pak je obed.
Loni jsem davala dceru na takove dopoledni hlidani deti jednou tydne, kde se dceri moc libilo. Za tri hodiny vzdy stihli vyrobit nejaky vyrobek (darek pro maminku), vzdy probehla nejaka pohadka nebo cviceni nebo divadelko apod. a jeste stacili jit ven. A nebyla to jen obyc. prochazka, ale zase prochazka ucelova a programem. Tak si deti proste nestihly ani vzpomenout na rodice a bylo to moc fajn. Totez jsem ocekavala od skolky a jsem zklamana.
Pokousela jsem o tom mluvit s ucitelkou, ale evidentne me nepochopila a takhle to tam proste funguje. Ucitelka tam je proste proto aby deti hlidala. Verim, ze nekterym detem to vyhovuje, umi si hrat samy nebo spolu, ale dcera je trosku „jina“ a jen sedi v koutku. Je mi to lito, protoze vim, ze staci malo…
Co si o tom myslite? Jsem narocna? Muze takovy pristup detem neco dat? Proste jsem si myslela, ze skolka deti neco nauci, vzdelava…
Diky za nazory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1311
9.9.06 14:05

Ahoj,

mám střední ped.školu, nějakou dobu jsem ve školce pracovala. Mohu ti jen říct, že učitelka tam rozhodně není na hlídání, to si tam potom mohou zaměstnat člověka bez kvalifikace.
Každý den by měla probíhat nějaká činnost- tělesná, výtvarná, pracovní, hudební.Prostě tyto složky by rozhodně měly být v tom denním programu školní třídy začleněny.
ve školce,kde jsem pracovala vypadal den takto:

• 7-9 příchod, volná zábava, behem této doby se děti šly nasvačit-podle vlastní potřeby
  • 9-10.30 tělesná výchova, pracovní,hudební nebo výtvarná,přírodovědná výchova
  • 10.30-11.30 vycházka nebo hry na hřišti
  • Následoval oběd a spánek -odpočinek.
  • Svačina
  • Volné hry ve třídě nebo na hřišti dle počasí,ale i v tuto dobu jsme měly vždy připravenou nějakou činnost pro děti,které si nechtěly hrát, stejně tak ráno od 7-9.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
9.9.06 14:10

Ahoj, tak já mám povahou podobné dítko - klidnější povahy, za týden bude tříleté, ale do školky jsem ho i z tohoto důvodu nedávala. Mám obavy, aby se nenudil. Doma se mu snažím věnovat, malování, zpívání, úkoly dle pracovních listů a kontakt s dětmi mu vynahrazuji zatím v sokole a v MC. Do školky, o kterou jsme měli zájem, ho nevzali, a tam kam ho vzali, je to samé, jak jsi popsala, jen s tím rozdílem, že tam ani nemalují ani nezpívají a jediný program je 15min cvičení s míčem, zbytek dne - pobíhání po zahradě s dalšími 2 třídami a nebo volné hraní. to se mi zdá trochu málo a doufám, že nám za rok vyjde už ta naše vybraná školka, která má pro děti všestranný program. Klára a Tobiáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
9.9.06 14:17

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.9.06 14:18

Jířa začal do školky chodit 1. září a je naprosto nadšen. Chodí na 4 hodiny, abych nepřišla o rodičák, takže časově to je tam takhle - příchod do 7,45 (my máme výjimku kvůli tomu rodičáku, chodím až po osmý).
8,30 svačina (snídaně)
9-10 hry vevnitř, zpívání atd.
10-11 - pobyt venku (školka má vlastní hezké hřiště, + v horším počasí vycházky - je na kraji města, kolem je promenáda a louky)
11,30 - 12 - oběd
12,15 - 12,30 vyzvedávání dopoledních dětí, ostatní jdou spát

Vždycky když jsem tam přišla, tak se učitelka dětem věnovala, jednou už ráno kolem osmé rozdávala modelínu, podruhé vybarvovali berušky.
Jířa si vůbec nestěžuje, že by se mu stýskalo, naopak první dny se sám budil před šestou a radostně skandoval, že jde do školky (a maminka zůstane doma)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
18.9.06 12:30

Rorenko,
já bych ještě neházela flintu do žita.Píšeš,že malé jsou tři roky,takže předpokládám,že většina dětí z její třídy jsou stejně staré a ve školce jsou taky poprvé.Taky jsem dělala ve školce a musím říct,že ty začátky u těch nejmenších jsou pěkně náročné.Děti si potřebovaly zvyknout,navzájem jsme se oťukávaly a pomalu jsme zaběhávaly určitý režim,který při větším počtu dětí prostě být musí.Podobné to ´bylo i na procházkách.Postupně jsme začaly přidávat naročnější činnosti(zpívání,kreslení,cvičení atd.)Navíc takhle malé děti pozornost moc dlouho neudrží,tak kolem15 min.,takže se to musí střídat z volnou zábavou.
Určitě se informuj na jejich vzdělávací program,máš možnost do něj kdykoliv nahlédnout a tam se dozvíš co plánují dělat třeba dalšího půl roku.Většinou je tak měsíc dopředu rozpracován podrobně.
Určitě bych zkusila znovu s učitelkou promluvit.No a možná jste skutečně měli smůlu na ne moc dobrou učitelku a pak bych si promluvila s řiditelkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama