Jak na roční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rock.rebel
Povídálka 16 příspěvků 23.05.19 21:29
Jak na roční dítě

Ahoj, mám ročního syna, a nějak se plácám v jeho výchově. Syn je dost temperamentní, těžko zvládnutelný, alespoň pro mně. Neposlouchá moje,,ne,, např. otáčí knoflíky u sporáku, čímž by pustil plyn, opakuju, vysvětluju, se smíchem a potutelností otáčí knoflíky dál, plácnu přes ruku - nic, dvakrát třikrát, pak mi rupnou nervy a dostane na zadek. A to je ono, nechci mu dávat na zadek, nechci mu nadávat ani být vůči němu nervní. Vždycky mě to mrzí a nadávám si, nechci to brát touhle cestou fyzických trestů a mých prupovídek u toho. Vím, že je to období, kdy být trpělivá je nutné, ale vůbec nevím, jak na to :nevim:. Díky za komentáře. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
warita
Extra třída :D 10941 příspěvků 23.05.19 21:33
@Rock.rebel píše:
Ahoj, mám ročního syna, a nějak se plácám v jeho výchově. Syn je dost temperamentní, těžko zvládnutelný, alespoň pro mně. Neposlouchá moje,,ne,, např. otáčí knoflíky u sporáku, čímž by pustil plyn, opakuju, vysvětluju, se smíchem a potutelností otáčí knoflíky dál, plácnu přes ruku - nic, dvakrát třikrát, pak mi rupnou nervy a dostane na zadek. A to je ono, nechci mu dávat na zadek, nechci mu nadávat ani být vůči němu nervní. Vždycky mě to mrzí a nadávám si, nechci to brát touhle cestou fyzických trestů a mých prupovídek u toho. Vím, že je to období, kdy být trpělivá je nutné, ale vůbec nevím, jak na to :nevim:. Díky za komentáře. :kytka:

velmi jednoduse: neocekavej, ze te poslechne. Se ti nedivim, ze jses vyfrustrovana.

Reknu ne a decko dela dal? Prijdu, vezmu dite, postavim do vedlejsi mistnosti. Samozrejme se dite pokusi vratit. Zvednu, odnesu, postavim do jine mistnosti a ooakuju to tak dlouho, nez ho to prestane bavit.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 23.05.19 21:36

Dávat ročnímu na zadek je fakt mimo, on to nechápe a chápat ještě nemuze. Zabezpeč byt tak, aby byl pro něj bezpečný a pokud objeví něco, co nesmí nebo je to nebezpečné, tak ho dodnes pryč a zkus odvézt pozornost (A toto opakuj stále dokolecka)

Rock.rebel
Povídálka 16 příspěvků 23.05.19 21:44
@warita píše:
velmi jednoduse: neocekavej, ze te poslechne. Se ti nedivim, ze jses vyfrustrovana.Reknu ne a decko dela dal? Prijdu, vezmu dite, postavim do vedlejsi mistnosti. Samozrejme se dite pokusi vratit. Zvednu, odnesu, postavim do jine mistnosti a ooakuju to tak dlouho, nez ho to prestane bavit.

To dělám, ale vztekle…a pak je vzteklý syn a je to bludný kruh. :(

Elessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 23.05.19 21:45

Chapu, ze vas to stresuje a vytaci. Je jeste malicky na to, aby vas pochopil. Resila jsem takove situace tak, ze jsem proste se synem u toho sporaku sedela a „pracoval“ s nim pod dohledem. Kdyz to tak bylo treba po 10, delal uz jen bezpecne „ukony“ a po 15 uz ho to nebavilo a na sporak si uz nevzpomnel. Chce to byt trpeliva a take nechat dite veci zkouset, jinak ho budou lakat a na „ne“ urcite neuslysi. Doporucuji knizku Rodicovstina, do budoucna se urcite bude hodit, zodpovi spoustu otazek a pomuze s komunikaci ;)

Rock.rebel
Povídálka 16 příspěvků 23.05.19 21:47
@Adelka951 píše:
Dávat ročnímu na zadek je fakt mimo, on to nechápe a chápat ještě nemuze. Zabezpeč byt tak, aby byl pro něj bezpečný a pokud objeví něco, co nesmí nebo je to nebezpečné, tak ho dodnes pryč a zkus odvézt pozornost (A toto opakuj stále dokolecka)

Je to mimo, já to taky tak cítím, přesto vybouchnu…nevím, jak to zvládat. Chodím k terapeutce, měla jsem dost narušené dětství plné ran. Proto si tak strašně vyčítám když mu dám na zadek. Nechci, aby to měl tak, jako já.

Rock.rebel
Povídálka 16 příspěvků 23.05.19 21:49
@Elessa píše:
Chapu, ze vas to stresuje a vytaci. Je jeste malicky na to, aby vas pochopil. Resila jsem takove situace tak, ze jsem proste se synem u toho sporaku sedela a „pracoval“ s nim pod dohledem. Kdyz to tak bylo treba po 10, delal uz jen bezpecne „ukony“ a po 15 uz ho to nebavilo a na sporak si uz nevzpomnel. Chce to byt trpeliva a take nechat dite veci zkouset, jinak ho budou lakat a na „ne“ urcite neuslysi. Doporucuji knizku Rodicovstina, do budoucna se urcite bude hodit, zodpovi spoustu otazek a pomuze s komunikaci ;)

Moc Vám děkuji za radu :kytka: Problém je v tom, že objektivně vím, co dělat, subjektivně nevím JAK to dělat. Na knihu mrknu.

Mandarines
Kecalka 465 příspěvků 23.05.19 21:52

@Rock.rebel Také mám ročního syna :) nezbývá než opakovat a prostě odnést a zabavit jinak :-) dlouho jsme bojovali se zasuvkama, samozřejmě doma jsou zabezpečené, ale nebudou všude kde budeme, tak chci aby věděl, ze do nich nesmí sahat :D také mi říkali plácat přes ručičku, tak jsem to zkusila, samozřejmě lehounce takže nakonec sranda :mrgreen: nevím jak dlouho jsme opakovali a odnaseli od zásuvky, ale teď sedi u zásuvky a dělá NE NE NE :D ale chvilku to trvalo, jsou to broučci zvědavý, potřebují prozkoumávat svět, neví, ze to je nebezpečné, tak odnést a dát prozkoumávat neco bezpečného :)

Elessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 23.05.19 21:55
@Rock.rebel píše:
Moc Vám děkuji za radu :kytka: Problém je v tom, že objektivně vím, co dělat, subjektivně nevím JAK to dělat. Na knihu mrknu.

Jeste edit: pokud otocenim knofliku muze pustit plyn, tak bych u nej sedela a vzdy mu dala pryc rucicku, jakmile by chtel otocit, nebo otocil. V klidu, nekricte, reknete si, ze na to mate spoustu casu, nikam nemusite. To funguje u me :D

pet p
Kecalka 254 příspěvků 23.05.19 21:58

Já bych doporučila knížku Jak žít a nezbláznit se. Jinak mi moc pomohla Nevýchova, hlavně v tom, že se dokážu na svět podívat víc dětskýma očima a mám pak daleko daleko větší pochopení pro to, jak se chovají a nevytáčí mě to. A to jsem dřív byla zastánce přísné autoritativní výchovy - naštěstí mě to velice brzo přešlo a pochopila jsem, že to jde i jinak, dalek lepším způsobem pro všechny zúčastněné.
Myslím, že zvlášť s temperamentnějším dítětem to v autoritativní výchově skouzne právě k tomu, že je vzteklé dítě i matka, že se trestá plácáním na zadek a přes ruku atd. Temperamentnější nebo tvrdohlavější dítě prostě reaguje na ten „nátlak“ autoritativní výchovy větším a větším vzpouzením a vztekem. Takže rodič pak musí ještě víc přitvrdit, aby dítě „srovnal“ (potlačil), jak chce on, anebo musí dojít ke změně komunikace a přístupu. A jak změnit přístup, o tom je třeba ta Nevýchova, ale taky řada knížek, např. Respektovat a být respektován.

warita
Extra třída :D 10941 příspěvků 23.05.19 22:02
@Rock.rebel píše:
To dělám, ale vztekle…a pak je vzteklý syn a je to bludný kruh. :(

nevztekej se. Ja takto odnasela dceru, kdyz jsem zehlila. Nechtela pochopit, ze u zehliciho prkna si hrat nebude. Udelala jsem to klidne i 15× nez pochopila, ze fakt ne. Nevztekala jsem se, vedela jsem, ze to tak dlouho bude trvat.

Co se tyka elektrospetrobicu, to je strasne lakadlo. Ja to resim tak, ze hodim tabletku do pracky nebo mycky a zavolam dcerku, ze mi ma prijit pomoc. Ukazuju ji, ktere tlacitka ma stisknout a ona dulezite macka. Nekdy zmackne i to, co nema. Tak to vynuluju a jedeme znova. Decko je v sedmem nebi.

a12
Hvězda diskuse 36803 příspěvků 23.05.19 22:11
Rock.rebel
Povídálka 16 příspěvků 23.05.19 22:17
@warita píše:
nevztekej se. Ja takto odnasela dceru, kdyz jsem zehlila. Nechtela pochopit, ze u zehliciho prkna si hrat nebude. Udelala jsem to klidne i 15× nez pochopila, ze fakt ne. Nevztekala jsem se, vedela jsem, ze to tak dlouho bude trvat.Co se tyka elektrospetrobicu, to je strasne lakadlo. Ja to resim tak, ze hodim tabletku do pracky nebo mycky a zavolam dcerku, ze mi ma prijit pomoc. Ukazuju ji, ktere tlacitka ma stisknout a ona dulezite macka. Nekdy zmackne i to, co nema. Tak to vynuluju a jedeme znova. Decko je v sedmem nebi.

Syn miluje pračku a myčku. U myčky je to riskantní, ale u pračky mi pomáhá, tam je to ok. Šuplíky neřeším, jsou tam dětské pojistky, odkoukal jak se otevírají, sedím u něho, tam to problém taky není. Když vařím, mám ruce od masa, nebo špinavé od něčeho jiného, tak ho nemůžu hned chytit, aby nepustil ten plyn. Tuhle jsme byli na úřadě, vyváděl tak, že jsme museli jít pryč. To samé v obchodě. Chci mu vycházet maximálně vstříc, ale pak jsem tak moc v minusu, že bouchnu. To je ten problém. Ale samozřejmě zapracuju na té trpélivosti, je to základ všeho.

Rock.rebel
Povídálka 16 příspěvků 23.05.19 22:21
@pet p píše:
Já bych doporučila knížku Jak žít a nezbláznit se. Jinak mi moc pomohla Nevýchova, hlavně v tom, že se dokážu na svět podívat víc dětskýma očima a mám pak daleko daleko větší pochopení pro to, jak se chovají a nevytáčí mě to. A to jsem dřív byla zastánce přísné autoritativní výchovy - naštěstí mě to velice brzo přešlo a pochopila jsem, že to jde i jinak, dalek lepším způsobem pro všechny zúčastněné.
Myslím, že zvlášť s temperamentnějším dítětem to v autoritativní výchově skouzne právě k tomu, že je vzteklé dítě i matka, že se trestá plácáním na zadek a přes ruku atd. Temperamentnější nebo tvrdohlavější dítě prostě reaguje na ten „nátlak“ autoritativní výchovy větším a větším vzpouzením a vztekem. Takže rodič pak musí ještě víc přitvrdit, aby dítě „srovnal“ (potlačil), jak chce on, anebo musí dojít ke změně komunikace a přístupu. A jak změnit přístup, o tom je třeba ta Nevýchova, ale taky řada knížek, např. Respektovat a být respektován.

Co na to říct, máte absolutní pravdu. Ten přístup chce opravdu změnu.

warita
Extra třída :D 10941 příspěvků 23.05.19 22:34
@Rock.rebel píše:
Syn miluje pračku a myčku. U myčky je to riskantní, ale u pračky mi pomáhá, tam je to ok. Šuplíky neřeším, jsou tam dětské pojistky, odkoukal jak se otevírají, sedím u něho, tam to problém taky není. Když vařím, mám ruce od masa, nebo špinavé od něčeho jiného, tak ho nemůžu hned chytit, aby nepustil ten plyn. Tuhle jsme byli na úřadě, vyváděl tak, že jsme museli jít pryč. To samé v obchodě. Chci mu vycházet maximálně vstříc, ale pak jsem tak moc v minusu, že bouchnu. To je ten problém. Ale samozřejmě zapracuju na té trpélivosti, je to základ všeho.

kdyz jsem varila a dcera se mi drala do kuchyne, dala jsem ji do ohradky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama