Dcera má okousané nehty

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 10:25
Dcera ma okousane nehty

Dobry den chtela bych se zeptat dcera ma okousane nehty a to tak brutalne ze se na to neda divat je ji 13 let a uz nevim co s ni a jak ji v tom zabranit prosim o pomoc vkladam foto abyste mi verili

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10811 příspěvků 21.05.19 10:28

V lékárně ji kup lak na nehty proti okusovani nehtů. On je hořký a odrazuje od toho si ty nehty kousat :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 10:29
@Kriss Tina píše:
V lékárně ji kup lak na nehty proti okusovani nehtů. On je hořký a odrazuje od toho si ty nehty kousat :)

To nepomaha nevadi ji to

Jolynka
Extra třída :D 13648 příspěvků 21.05.19 10:31
@Kriss Tina píše:
V lékárně ji kup lak na nehty proti okusovani nehtů. On je hořký a odrazuje od toho si ty nehty kousat :)

To je úplně na nic. Upřímně od dětství mám okousané nehty, zkusila jsem už všechno možný a nepomůže nic. Prostě když bude chtít, tak si je bude kousat tak nebo tak.

warita
Extra třída :D 10941 příspěvků 21.05.19 10:32

To je tezke… obzvlaste pokud to ma v takovemto stavu. Svedci to o tom, ze to nema absolutne pod kontrolou.

Nejsem z tech, co radi psychologa/terepeuta v kazde druhe diskuzi, ale z vlastni zkusenosti vim, ze sam to pod kontrolu nedostane. Okusovani nehtu je obsesivne kompulzivni porucha, je to forma zavislosti a je prakticky nemozne s tim seknout. Obzvlaste pokud je dcerka uzkostna a reaguje spatne na stres.

Zkuste toho odbornika, nejakeho co se specializuje na OCD, uvidite, co vam doporuci.

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 21.05.19 10:33

Já jsem si kousala nehty do 19 let, nezabránilo mi nic až potom jsem se za to začala stydět a prostě toho nechala. Nedokážu si představit, jak tomu zabránit. na mě nezabíralo nic.

jannina1
Závislačka 4732 příspěvků 21.05.19 10:35

Nekde jsen cetla, ze pomaha nechat dat umele nehty.

Jolynka
Extra třída :D 13648 příspěvků 21.05.19 10:38
@jannina1 píše:
Nekde jsen cetla, ze pomaha nechat dat umele nehty.

Mně ani to nepomohlo, já už jsem prostě marná a smířila jsem se s tím.

Térouš
Echt Kelišová 8675 příspěvků 21.05.19 10:39

Nechat udělat gelovky. Jediné, co zabralo po letech

unuděná
Echt Kelišová 7834 příspěvků 21.05.19 10:39

Syn si taky kouše nehty, ale takhle do masa teda ne :? Od té doby, co začal (po přestěhování a nástupu do nové školy) ho napomínám, když ho vidím, a musím říct, že se to lepší. Je to stresový zvyk, ani si to kolikrát neuvědomuje. Pokud nepomáhá lak proti okusování, nepomohl by nějaký pěkný decentní barevný? Už by mohla dát na tu estetiku. Nebo krátké umělé nehty.

debra.morgan
Echt Kelišová 8935 příspěvků 21.05.19 10:52

Jako mala jsem si taky kousala nehty. když jsem byla vetsi tak pomohlo normalne nalakovat. ted už si je skoro nekoušu, vetsinou uz jen pri uceni na zkousku tesne pred zkouskou. :nevim: treba az si je zacne taky lakovat, tak to pomuze nebo se treba jako starsi zacne stydet…

iwinek
Kecalka 413 příspěvků 21.05.19 11:00

Od malička jsem si kousala nehty jak o život…a nejen nehty, ale i záděry…naši už nevěděly jak na mě… Na lak jsem si zvykla, pak mi i chutnal…ruce mi máčely ve všem možným i nemožným a nic nepomohlo…Pomohlo až to, že jsem si řekla, že se chci líbit a sama jsem přestala…nehty už nekoušu, ale záděry mě bohužel drží :oops: bohužel u mě ze začátku nepomohlo ani lakování barevnými laky… Ty jsem vždy po chvilce oškrábala a jelo se dál…prostě to muselo přepnout nějak samo…bráchovi kousání nehtů vydrželo do dospělosti a nikdo s nim nehnul ani on sám…

J.O.V
Kecalka 377 příspěvků 21.05.19 11:17

Syn to má taky takle dohryzané, řekla jsem že jestli nepřestane nalakuju mu je na růžovo a taky to udělám. Jedna věc je kousat, taky jsem to dělala, ale tohle je masakr, divím se že je to nebolí :roll: už nemá pomalu žádná lůžka.

Russet
Neúnavná pisatelka 16570 příspěvků 21.05.19 11:17
@Anonymní píše:
Dobry den chtela bych se zeptat dcera ma okousane nehty a to tak brutalne ze se na to neda divat je ji 13 let a uz nevim co s ni a jak ji v tom zabranit prosim o pomoc vkladam foto abyste mi verili

Zeptej se jí, kdy si je kouše. Má nějaký problém a vybíjí si ho na nehtech. Byla bych proti, aby si od třinácti lepila umělé drápy. Spíš ji motivovat, že jakmile poporostou a neuhryzne to, bude odměna. Sestra je mívala jako paličky, nepomohlo nic, nosí gelové.

xammy
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 21.05.19 11:52

Koupila bych ji barevnej lak dle jejiho vyberu s tim, at zkusi neokusovat a kdyz to dokaze, smi si je nalakovat. porad lepsi nalakovane nez tohle.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama