Váš názor na nevýchovu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kamila44455
Kecalka 195 příspěvků 19.05.19 14:05
Vas nazor na nevychovu?

Ahojky holky, jakž mate nazor na moderni nevychovu? Myslíte, ze prospívá nebo si stojíte toho názoru, ze prisna vychova je lepsi? Za me je lepsi takovy,, mix”.. Nebudu lhat, ze mi nidly Neumětely nervy a nepleskla jsem deti po zadku. Jednou doslo i pohlavku. Zato ce dost stydím..
Nasla jsem na fb toto video : https://www.facebook.com/…448396190447?…

Co si o nem myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Dana112
Kecalka 345 příspěvků 19.05.19 14:25

Jsem celkem zvedava, kdo co sem napise :mrgreen:, ale uz tohle tema tu bylo fakt hodnekrat

Příspěvek upraven 19.05.19 v 14:27

AnastazieB
Echt Kelišová 8769 příspěvků 19.05.19 14:27

Myslíš nevýchovu nebo „Nevýchovu“ Katky Králové? Názor mám takový, že inteligentní dospělý člověk se s dítětem dokáže domluvit, dokáže pochopit proč se třeba vzteká atd. A pokud je nějaký problém mezi rodičem a dítětem, bývá tam nějaký „psychologický“ problém, třeba že rodič vidí vše jen ze svého pohledu, který považuje za jediný správný.

Jinak si ale myslím, že dítě potřebuje hranice, potřebuje vysvětlit, co je správné a co ne a proč. Nechávat dítě jen tak dělat si co chce jen proto, aby nebrečelo, nevztekalo se nebo se necítilo špatně je cesta do pekla.

Video jsem si ale nepustila, takže na to nereaguju.

Příspěvek upraven 19.05.19 v 14:28

Alkata
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 19.05.19 14:28

Vychovávat dceru nevychovou tak se za par let od ni mužů těšit na par facek a skončilo by to černou kronikou, kdy mě zapichla pro petikilo :lol: Ale vážně. Výchova a když je potřeba přísná musí být. Nedokážu si představit děti nechat růst jako dříví v lese. Vidím to kolem. Nevychovanych fakanů je plno a je to katastrofa.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 14:29

Anonymne, jelikoz je to dnes uz pomalu trestne, ale dle meho placnuti na zadek a obdobne fyzicke tresty jsou naprosto prirozene, i ostatni zivocichove v roli rodicu sva mladata nestavi do zivota jen prikladem a trpelivym ucenim ale fyzickymi tresty a prijde mi to daleko setrnejsi nez domaci vezeni, vyhruzky, zakaz sladkosti, televize atd.

Dana112
Kecalka 345 příspěvků 19.05.19 14:30
@Alkata píše:
Vychovávat dceru nevychovou tak se za par let od ni mužů těšit na par facek a skončilo by to černou kronikou, kdy mě zapichla pro petikilo :lol: Ale vážně. Výchova a když je potřeba přísná musí být. Nedokážu si představit děti nechat růst jako dříví v lese. Vidím to kolem. Nevychovanych fakanů je plno a je to katastrofa.

Tak to je i vtom videu, jak jsem zkopirovala zakladatelka, tam asi 8 leta holka mlati svoji mamu, vzteka se, hazi po chodníku s taskou.. Skvela ukázka nevychovy :palec:

4-1.cz
Kecalka 147 příspěvků 19.05.19 14:31
@Alkata píše:
:potlesk:
09Veronika09
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 14:49

@Alkata přesně tohle jsem chtěla napsat :-)

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53697 příspěvků 19.05.19 14:53

Myslím, že to může fungovat, ale…
Myslím, že obecně k těmto směrům se mají tendenci uchylovat rodiče, kteří své děti nezvládají, nedokážou jim nastavit hranice a nedoukážou je nastavit ani s nevýchovou ani s jakmkoli výchovným stylem. A svou neschopnost pak skrývají za podobné výchovné styly, že vlastně to, že si dělají, co chtějí a skáčou jim a všem okolo po hlavě, je vlastně ta jejich výchova.

09Veronika09
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 14:58

Když byla dcera malá, tak dostávala na zadek pokaždé, když se začala vztekat (což bylo poměrně často), to úplně nesnáším. A od jisté doby je najednou zlatá, už asi tři roky nedostala snad ani vynadáno, prostě jako malé jsem jí včas nastavila hranice a za ně prostě nejde. Když vidím děcko, které má v obchodě hysterák, že chce něco koupit, pomalu mámu mlátí, tak jsem šťastná za svoje dítě.

Kelsey
Hvězda diskuse 46248 příspěvků 19.05.19 15:02

Myslim si, ze vysledek nevychovy se ukaze nejvic v dospelosti, az se budou mladata stavet na vlastni nohy. Pak se uvidi, jestli to bylo dobre nebo spatne.
At si kazdy vychovava, jak umi a nevnucuje to sve.
Ty alternativne zalozene jsou velmi doterne (nektere). Jedna mela zajem se kamaradit a nechapala, kdyz jsem ji slusne naznacovala, ze nemame zajem o pratelstvi, kontakt a domu ji proste nepozvu. Neustale vnucovala svou demagogii. Citi se osamele.

Aduš8
Kelišová 5229 příspěvků 19.05.19 15:03

Nevychova má dobrou myšlenku, ale v praxi nemůže fungovat. Každé mládě potřebuje nastavit hranice a vychovat. I fenka dokáže být pěkně ostrá na svá štěňata, to samé kočka na koťata, když přehání. I u velkých šelem člověk vidí, že jim maminka jednu plácne, když přesáhnou svoje hranice. Je pravda, že některé příklady z nevychovy dokáží pomoct pochopit, co dítě cítí, ale to neznamená, že si ho necháme skákat po hlavě

Reflex
Závislačka 3904 příspěvků 19.05.19 15:11

Nevýchova může být zajímavá pro laika, protože přináší spoustu pohledů na to, co vaše chování vyvolá v dítěti, kdy je kontraproduktivní, kdy dítě reaguje zásekem a vztekem, vzpomenete si, jak jste to dělali vy, když jste byli malí (nakonec ty rodiče stejně obejdete, jen jim lžete - třeba), ale Nevýchova taky znamená, že když si dítě roztrhá knížku, tak budeš v klidu, protože je to jeho knížka a on si může rozhodnout. Když si počmárá zdi v pokojíčku, jsi v klidu, je to jeho pokojíček. Nechce se učit, má blbé známky, jsi v klidu, jsou to jeho známky a jeho život. Nechce někomu něco půjčit, OK, je to jeho majetek, je jedno, že návštěva (dítě) odejde smutné, že se nesměla na nic ani podívat. Někomu sebere hračku v herně, stojíš za ním, protože je to jejich spor a mají si to vyřešit děti samy. Jako jsou tam momenty, kdy si fakt klepu na čelo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 15:14

Mně především jsou videa od Nevychovy necim dost nesympatická. Takové lanareni do „sekty“, i když to sekta žádná není. Ale videa například zvací na nějaký webinář či seminář nemůžu vidět. Co se týče samotneho principu Nevychovy, souhlasím s ní jen v necem. Nejsem zastánce tvrdých trestu a snažím se s dítětem vždycky nejdřív domluvit. Pokud to nejde, i mě ujedou nervy a třeba plácnu přes zadek. Ale dost často tam třeba řeší různé konkrétní příklady, jako například říct ci nerict o existenci Ježíška a podobne. Tak na dané téma spustí video, co teda máme dělat. Ale tohle už jsou dle mého tak strašné individuální témata, že nemůžou říct, že to jejich je správné. Možná je správné pro 10 děti, ale pro 20 není.
Takže si myslím, že zdravý selský rozum, žádné tvrdé fyzické tresty, snaha o domluvení se je to to nejlepší. Zbytek už by pak měla samotná máma vycítit :-)

Evulina
Neúnavná pisatelka 17243 příspěvků 19.05.19 15:17

Hranice lze nastavit i bez fyzických trestů.
Neříkám, že by se mělo plácnutí na zadek kriminalizovat, to už je zase přehnané, ale aby se dítěti denně plácalo na zadek kvůli každé kravině (a za tu třeba považuju právě i to, že se vzteká), tak to už je zas taky moc.
Všeho s mírou. Mnohé děti, když se na ně jde důrazně, ale v klidu a rodič dokáže zachovat chladnou hlavu i v případě, že je dítě na vystřelení na měsíc, tak to zabere víc, než nervama rozklepaná matka, která dítě plácne po zadku. Už jsem byla svědkem více případů, kdy často plácané dítě si pak už z toho ani nic nedělá a klidně s úšklebkem řekne mámě „tak mě zas klidně plácni“. Můj muž nepotřebuje např. číst žádné „Nevýchovy“, ale má „hromový hlas“ a jak řekne NE, tak prostě to znamená NE a malá ho poslouchá jako hodinky. Já se stále zdokonaluju, ale na mého muže pořád ještě nemám :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama