Kniha pro osmiletou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Coolca
Stálice 95 příspěvků 13.05.19 11:08
Kniha pro osmiletou

Prosím poraďte knihu pro osmiletou neteř. Co rády čtou vaše děti zhruba v tomto věku? Díky. :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zorbas
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 13.05.19 11:12

Dcera chce k 8. narozeninam Harryho Pottera ;)

Coolca
Stálice 95 příspěvků 13.05.19 11:13

@Zorbas díky. Harry už u ní dofrčel :?

krtek93
Neúnavná pisatelka 18550 příspěvků 13.05.19 11:24

K Vánocům jsme na doporučení kupovali tuhle https://www.databazeknih.cz/…rozec-343587 Dobře se četla, má krásný ilustrace, ale mohla by být delší :) A teď z knihovny máme půjčeno https://www.databazeknih.cz/…kniha-368646 Docela jsem se bála, že je to spíš ještě pro starší, ale zatím dobrý. Jen některý věty musim číst já, neb jsou francouzsky (je tam postava takový tý protivný francouzský vychovatelky, něco jako v Bylo nás pět). Jinak u nás stále frčí Potter a taky různý Disneyovky (posledně o vílách - též z knihovny https://www.databazeknih.cz/…i-vil-146417 )

welovefashion
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 87 inzerátů 13.05.19 11:25

Nevím, ale vtírnu se sem pro inspiraci, mám 7 letou a chci jí koupit něco na prázdniny, ale aby to bylo na její čtenářské možnosti ;), takže Harry Potter taky nehrozí @Coolca

Coolca
Stálice 95 příspěvků 13.05.19 11:31

@krtek93
Děkuji za typy. Justynka vypadá dobře.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17400 příspěvků 13.05.19 11:45

Moje dítě moc číst nechce, ale co jí baví jsou knihy Martiny Drijverové - Zlobilky, Příšerné zlobilky, Sísa Kyselá. Prý je to zábavné. ;)

ugluk
Hvězda diskuse 46243 příspěvků 13.05.19 11:46

U nás na konci první třídy objeven Harry, takže teď už se mu musí knihy aspoň přiblížit délkou a tloušťkou, tenké z knihovny jsou kolikrát přelouskány za odpoledne. Takže se taky ráda nechám inspirovat a zkusím pohledat v knihovně, neb by nás jinak její čtenářskej apetýt zruinoval :mrgreen: Před spaním si teda nechá stále předčítat od nás a zatím nejvíc frčí klasika Lindgrenová - Děti z Bullerbynu, Ronja, Pipi…

eela
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 13.05.19 11:50

U nas vede Ztresteny dum na strome, je to neco na zpusob deniku maleho poseroutky, spousta obrazku a cteni tak akorat, syn nic jineho cist nechce ( knizku nam doporucila tehdy osmileta slecna)

krtek93
Neúnavná pisatelka 18550 příspěvků 13.05.19 11:55

@ugluk Jo, klasika od Lindgrenový i u nás docela baví. Já domů kupuju jen právě takovou klasiku, co vim, že jí bude bavit víckrát. „Jednohubky“ (a zejména ty Disneyovky) půjčujeme v knihovně. Harryho jsme začali číst z knihovny a Ježíšek pak přines ilustrovaný vydání. Problém je, že dočítáme 3. díl a další vyjde zas až před Vánoci a další nejdřív za rok, za dva - takže opět najedeme na knihovnu, ale chtěla bych mít doma komplet sérii ilustrovanou, když už teda jsme začali.

Ještě se hned v první třídě zamilovala do Bubáčka, co jim četla paní učitelka (jsou to zatím tři knížky, z edice První čtení) - a ráda se k němu vrací. Ale nevím, pro osmiletou už možná „málo“, naše se k tomu vrací, protože si ho prostě zamilovala v nějakých šesti letech. Já takhle milovala Gabru a Málinku a Děti z Bullerbynu, četla jsem to ještě i jako dospělá (a Bullerbyn nedávno dceři - a opět jsem si to užívala :) )

Lama Lama
Hvězda diskuse 52541 příspěvků 13.05.19 11:57
@welovefashion píše:
Nevím, ale vtírnu se sem pro inspiraci, mám 7 letou a chci jí koupit něco na prázdniny, ale aby to bylo na její čtenářské možnosti ;), takže Harry Potter taky nehrozí @Coolca

Naše čte Anička a kamarádky a další díly této série.

Uživatel je onlineelen-ka
Extra třída :D 13653 příspěvků 12 inzerátů 13.05.19 12:02

@Coolca Babička drsňačka, Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky, taky se jí líbila kniha, kterou dostal syn - Půlnoční gang. Jinak tedy u ná ten Harry Potter, ale to jsem četla v komentářích, že už dočetla.
Také si četla Kroniku Kocourkova (máme ji po mě).

ugluk
Hvězda diskuse 46243 příspěvků 13.05.19 12:04

@krtek93 té mé je teprv sedm a na Harryho mi přišla ještě dost malá, no, našla si ho sama :lol: Přemýšlím, po kterém díle to „utnout“ a počkat, protože ty poslední už mi fakt nepřijdou jako moc OK pro takhle malé dítě, navíc ona je dost strašpytel. mám doma komplet v originále, tak možná až bude schopná si to přečíst anglicky :mrgreen: Ne, samozřejmě jí to pořizuju česky.
Mně to první čtení pro ni přijde už nedostatečné, ještě tak to druhé, ale ona je fakt knihomol a louská všecko. Na druhou stranu teď si půjčila svázané čtyřlístky a taky to jede.
No a přesně - děti z Bullerbynu jsem milovala jako malá a užívala jsem si je i teď jako dospělá, skoro jsme se s mužem hádali, kdo bude dneska číst :mrgreen:
Ještě mě napadá Vikung Vike a pak z mého dětství, dnes už sehnatelná jen z antikvariátu - kir Bulyčov a Alenka z planety Země a následující dva díly.

Uživatel je onlineelen-ka
Extra třída :D 13653 příspěvků 12 inzerátů 13.05.19 12:05
@ugluk píše:
U nás na konci první třídy objeven Harry, takže teď už se mu musí knihy aspoň přiblížit délkou a tloušťkou, tenké z knihovny jsou kolikrát přelouskány za odpoledne. Takže se taky ráda nechám inspirovat a zkusím pohledat v knihovně, neb by nás jinak její čtenářskej apetýt zruinoval :mrgreen: Před spaním si teda nechá stále předčítat od nás a zatím nejvíc frčí klasika Lindgrenová - Děti z Bullerbynu, Ronja, Pipi…

V tomto případě bych zkusila serii o Nicolasi Flamelovi.

https://www.megaknihy.cz/…flamela.html?…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21139 příspěvků 13.05.19 12:08

@ugluk na konci první třídy Harry Potter?
8o No to je síla teda…
Náš mladej je hroznej, číst vůbec nechce ( i když dřív knížky miloval a miluje je, ale jen když nemusí číst on sám :jazyk: ) :zed:
A mě jako knihomola to hrozně dráždí :lol: :lol: :lol: Pro něj je vopruz i Kvák a Žbluňk jsou kamarádi :lol: :lol: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama