Kamarádství mezi dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Životježivot
Nováček 4 příspěvky 10.05.19 20:19
Kamarádství mezi dětmi

Dobrý den, dnes přišel náš 13ti-letý syn ze školy s tím, že se s ním ve třídě téměř nikdo nekamarádí. Když jsem se ho zeptala, proč si myslí, že se s ním nechtějí děti kamarádit, řekl mi, že si myslí, že to je např. proto, že nemáme tolik peněz, jako oni, že žijeme ve starém bytě, nemáme auto, nejíme maso. Řekla jsem mu mimo jiné na to také to, že ten, kdo by se s ním kamarádil jen proto, že má značkovou bundu, není opravdový kamarád. Syn na to pohotově reagoval, že pokud nám na něm záleží, tu značkovou bundu mu koupíme, aby si mohl kamaráda najít. Vůbec jsem nevěděla, jak zareagovat. Snažila jsem se trochu více popovídat a přátelství, ale syna na to vůbec nezajímalo a jen stále opakoval, to co řekl. Jana

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Reakce:
Dlouhá punčoška
Kecalka 140 příspěvků 10.05.19 20:24

Bohužel deti jsou nemilosrdné. Kdo není jako oni, těžko ho k sobe pustí. Spíš bych řešila, co syna baví a jakým koníčkům by se mohl věnovat. Tam si najde kamarády se společnými zájmy a značkovou bundu přestane řešit. A pokud není nijak vyhraněný tak do skautu.

Příspěvek upraven 10.05.19 v 20:25

Kriss Tina
Extra třída :D 10814 příspěvků 10.05.19 20:25

Bohužel no, děti které se něčím liší, jsou v tom kolektivu méně oblíbené. Sice je fajn, že ho učíte že to nejsou opravdový kamarádi, když se s nim nebaví kuli věcem, ale zas pokud by se kuli tomu měl trápit, tak mu sem tam něco pěkného koupím, ať trochu zapadne. :think:

Alušáček
Závislačka 3721 příspěvků 10.05.19 20:25

Bohužel děti jsou v tomhle věku povrchní, skutečně hodnoty ocení až časem, až je zivot poučí.. Synovi bych bundu koupila, nejen kvůli tomu aby si našel kamaráda, ale aby se cítil dobre, ne jako lůzr.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 20:29

Zazila jsem sikanu z podobnych duvodu.. mama jakozto samozovitelka si fakt nemohla dovolit mi koupit znackovou bundu a ani by me nenapadlo ji vydirat tim, ze pokud ji na me zalezi, tak mi ji koupi 8o u me to vyvrcholilo pomerne drsnym fyzickym napadeni ze strany spoluzacek a tak jsem do sedme tridy sla na jinou zakladni skolu, kde jsem si rikala, ze na sobe za zadnou cenu nic z toho, co jsem zazila, nedam znat a povedlo se ;) rozhodne se ale nenech synem vydirat, to k nicemu nepovede :nevim: myslim, ze by se syn mel zamyslet sam nad sebou proc se s nim nikdo doopravdy nebavi, ptze to co jsi psal jsou jen velmi povrchni duvody a ve finale to z toho duvodu vubec byt nemusi, ale muze to byt tim, ze si syn hraje na neco, co neni (nerikam, ze to tak je, jen uvadim priklad).. kazdopadne preji Tobe i synovi hodne stesti :kytka:

Bledulicka
Kecalka 325 příspěvků 10.05.19 20:30

Ahoj skuz se podivat do sekacu unas maj obcas znackove zbozi jakou velikost syn ma mam dva kluky treba bych neco po nich nasla

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 10.05.19 20:33
@Životježivot píše:
Dobrý den, dnes přišel náš 13ti-letý syn ze školy s tím, že se s ním ve třídě téměř nikdo nekamarádí. Když jsem se ho zeptala, proč si myslí, že se s ním nechtějí děti kamarádit, řekl mi, že si myslí, že to je např. proto, že nemáme tolik peněz, jako oni, že žijeme ve starém bytě, nemáme auto, nejíme maso. Řekla jsem mu mimo jiné na to také to, že ten, kdo by se s ním kamarádil jen proto, že má značkovou bundu, není opravdový kamarád. Syn na to pohotově reagoval, že pokud nám na něm záleží, tu značkovou bundu mu koupíme, aby si mohl kamaráda najít. Vůbec jsem nevěděla, jak zareagovat. Snažila jsem se trochu více popovídat a přátelství, ale syna na to vůbec nezajímalo a jen stále opakoval, to co řekl. Jana

Vyrůstala jsem celkem v chudých poměrech a bydleli jsme v paneláku. Neměli jsme ani auto. Kamarádku jsem vždycky měla.

Synovi bych řekla to, co jsi mu řekla ty. Kamaradství se neměří značkovým oblečením. Jestli bundu vyloženě chce, koupila bych mu ji, ale řekla bych mu, aby nebyl zklamaný, kdyby to kamarádství zase nepřišlo. Protože nemá zase značkové boty.
Posilovala bych jeho sebevědomí nějakým koníčkem, kde bude dobrý a kde si najde kamarády se stejnými zájmy. Ne nosiče značkových hadrů. Jak dopadla ta pašeračka, co si libovala ve značkách…

mau-mau
Závislačka 3944 příspěvků 10.05.19 20:34

@Životježivot Ty máš pravdu, že by to nebyl opravdový kamarád, kdyby se s ním bavil JENOM proto. Tak to ovšem není. JENOM. Pokud chodí jak hadrník, tak prostě vypadá asi tak trochu ošklivě a nepřitažlivě… :think: Takže to, že má sem tam něco pěkného, je vstup do společnosti :palec: Taky máme ve školce jednoho chlapečka a říkám si, bože, to mu ta mamka nemůže koupit něco pěkného? Každý den jak ze sekáče.. kalhoty krátké, trička opraná, nudná.. :nevim: A to jsem dospělá :think:

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 10.05.19 20:35

@Životježivot tak pozor… ubližujete mu… protože VY (s mužem?) jste si svůj alternativní způsob žití SAMI ZVOLILI, ale ON o tom nerozhodoval!!! jak k tomu on přijde!??
bych se mu kuwa omluvila a snažila se, aby zapadl do kolektivu..
vy s mužem si dělejte dle svého - zřejmě sluníčkářského - světonázoru i suché vrby, ale nepoznamenávejte tím laskavě svoje děti.. pak se budete divit, až se bude věšet (ano, jezdím i na sebevraždy a pokusy o ně - nezletilců a mladistvých)…
takže se laskavě proberte ze svého soukromého komatu a začněte fungovat v normální současné společnosti. děkuji za něj (jsem vš pedagog původně, nyní 26 let krim. vyšetřovatel) a tyhle alternativy mě fakt serou, Kupte mu laskavě normální bundu. Nazdar.

Příspěvek upraven 10.05.19 v 20:37

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 20:36

Souhlasím s tulipánem. Děti mají radar a neberou mezi sebe jen ty hodně odlišné. O oblečení to není. Učím kluka, který chodí v onošených, rozdrbaných věcech, někdy je i špinavý a je jeden z nejoblíbenějších ve třídě.

lolink
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 10.05.19 20:41
@Lucy75 píše:
@Životježivot tak pozor… ubližujete mu… protože VY (s mužem?) jste si svůj alternativní způsob žití SAMI ZVOLILI, ale ON o tom nerozhodoval!!! jak k tomu on přijde!??
bych se mu kuwa omluvila a snažila se, aby zapadl do kolektivu..
vy s mužem si dělejte dle svého - zřejmě sluníčkářského - světonázoru i suché vrby, ale nepoznamenávejte tím laskavě svoje děti.. pak se budete divit, až se bude věšet (ano, jezdím i na sebevraždy a pokusy o ně - nezletilců a mladistvých)…
takže se laskavě proberte ze svého soukromého komatu a začněte fungovat v normální současné společnosti. děkuji za něj (jsem vš pedagog původně, nyní 26 let krim. vyšetřovatel) a tyhle alternativy mě fakt serou, Kupte mu laskavě normální bundu. Nazdar.Příspěvek upraven 10.05.19 v 20:37
:mrgreen: drsne
Lucie_Sx
Závislačka 3747 příspěvků 10.05.19 20:43

A co mu koupit ty nejznačkovější hadry široko daleko a domluvit se s ním, že jestli to nezafunguje (jako že ne), tak se už nic dalšího kupovat nebude (resp. může on sám třeba z přivýdělku) a půjdete na to kamarádství jinak (třeba přes kroužky, sport)?

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 10.05.19 20:43

@lolink bohužel pravdivé… až uvidíš děti a mladistvé v přímém ohrožení života (a nebo i po něm.. nebo s prořezanými žílami… ) - právě jen třeba kvůli „bundě nebo mobilu“ tak to bohužel nabude reality…

Šarlota4
Extra třída :D 11370 příspěvků 10.05.19 20:47

Tohle je hrozne smutny a strasne me to s.ere.! Je mi tech deti hrozne lito. Ne kvuli bunde, ale kvuli tomu jak se citi. Pritom za par let teprve zjisti, ze jejich “jinakost” muze byt vlastne skvela, uzasna, ojedinela a treba i na ni postavi karieru apod.

lolink
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 10.05.19 20:49
@Lucy75 píše:
@lolink bohužel pravdivé… až uvidíš děti a mladistvé v přímém ohrožení života (a nebo i po něm.. nebo s prořezanými žílami… ) - právě jen třeba kvůli „bundě nebo mobilu“ tak to bohužel nabude reality…

Ja ti to verim. Prave, ze bohuzel jo. Me se libil tvuj styl psani. Zadny s*ani :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Váš příspěvek
Reklama