Dnešní generace

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 22:17
Dnešní generace

Ahoj :mrgreen:, v cem Vam prijde, ze dnesni generace horsi/lepsi? Mne se prijde, takova rozmazlena, ale zade v rodinách je vsem jasny, ze se maji radi.
Na FB jsem nasla tento obrázek a je to dost výstižné. Ja mam výplatu 30 tisic a mam mobil za 2 tisice, manzel ma výplatu tak 45 tisic a ma mobil taky za ty 2 tisice, syn nic a ma Iphona za 15 tisic :P (Prosim ponechejte anonym, pisu tu o našich financích)
A mam takovou jeste jednu otazku, jak dlouho jsou vase deti na mobilu? Mate taky doma zavislaky? :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 2317 příspěvků 06.05.19 22:24

To chceš diskusi o tom, jaká je dnešní generace, redukovat na hodnocení, jaký kdo má/chce mít telefon? :nevim:

Ještě mi prosím přibliž, v jakém věkovém rozpětí vnímáš „dnešní generaci“.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 06.05.19 22:29

Záleži co rodiče koupí a dovolí… kolik je synovi?? To asi záleží. U nás děti mají mobily za 3500 je jim 8 a 12.

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 25370 příspěvků 06.05.19 22:31

Ne, takto to u nás není. Já i manžel máme drahe smartphony, dítě 7leté nemá žádný mobil. :jazyk: až bude čas, určitě dostane nějaký starší po nás, v nejlepším případě, nebo spis naky levnější.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 22:31

Ahoj,
doma zatím zavislaky nemam, tedy dcera 2 roky ma ráda písnicky na notebooku, ale dokaze pochopit, že proste Dáda děla hají a nebudou zádne pisnicky. Poustím opravdu velmi vyjimecne.
Co se tyka toho mobilu, tak jako pedagog mohu potvrdit, Já mobil za par tisic a vetsina detí Iphony, ze prostě rodice koupili. A ty rozdíly mezi dětmi jsou, kdyz jeden nema dobry telefon, uz se mu smějí. Bojím se, kam ta doba půjde dál.
Moji rodiče mají také mobily do 5tis. cca. Berou to jako spotrebni zbozí, nevidi duvod, proc to mobilu investovat, kdyz jen píší a volají. Setří peníze na jiné a mnohem dulezitejsí veci.
Jsem s nimi v tomto zajedno.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 06.05.19 22:33
@Anonymní píše:
Ahoj,
doma zatím zavislaky nemam, tedy dcera 2 roky ma ráda písnicky na notebooku, ale dokaze pochopit, že proste Dáda děla hají a nebudou zádne pisnicky. Poustím opravdu velmi vyjimecne.
Co se tyka toho mobilu, tak jako pedagog mohu potvrdit, Já mobil za par tisic a vetsina detí Iphony, ze prostě rodice koupili. A ty rozdíly mezi dětmi jsou, kdyz jeden nema dobry telefon, uz se mu smějí. Bojím se, kam ta doba půjde dál.
Moji rodiče mají také mobily do 5tis. cca. Berou to jako spotrebni zbozí, nevidi duvod, proc to mobilu investovat, kdyz jen píší a volají. Setří peníze na jiné a mnohem dulezitejsí veci.
Jsem s nimi v tomto zajedno.

Ano 5000 je můj strop co bych dala za mobil pro sebe :-), u dítěte to mám níž, a když chce dražší ať si doplatí z brigády.

Medičkaa
Kecalka 315 příspěvků 06.05.19 22:34

Taky mám pocit že zrovna příklad s telefonem není o tom jaké jsou ty děti ale o tom co jim rodiče koupí nebo dovolí! A hlavně dnes působí na ty děti úplně jiné věci než působily na nás. Teď chce mít dítě drahý mobil proto že ho mají ostatní, dřív to ale bylo stejné jen jsme to neřešili s mobily (protože prostě nebyly) ale s hračkami nebo oblečením atd… Tím nechci dnešní děti nijak obhajovat, rozhodně se mi tahle doba závislosti na internetu apod nelíbí ale za to ty děti opravdu nemohou

adriana24
Závislačka 3043 příspěvků 06.05.19 22:37

Mně teda nepřijde tato generace zas tak jiná, vždyť moje máti, když byla mladá( sorry mami :mrgreen: ), tak měla zas rifle v hodnotě celé výplaty :nevim:

adriana24
Závislačka 3043 příspěvků 06.05.19 22:37

@Medičkaa no přesně

kibi
Stálice 51 příspěvků 06.05.19 22:45
@Anonymní píše:
Ahoj :mrgreen:, v cem Vam prijde, ze dnesni generace horsi/lepsi? Mne se prijde, takova rozmazlena, ale zade v rodinách je vsem jasny, ze se maji radi.
Na FB jsem nasla tento obrázek a je to dost výstižné. Ja mam výplatu 30 tisic a mam mobil za 2 tisice, manzel ma výplatu tak 45 tisic a ma mobil taky za ty 2 tisice, syn nic a ma Iphona za 15 tisic :P (Prosim ponechejte anonym, pisu tu o našich financích)
A mam takovou jeste jednu otazku, jak dlouho jsou vase deti na mobilu? Mate taky doma zavislaky? :)

Tak to s tím mobilem je blbost. Tady nejde ani tak o tu cenu toho mobilu, ale o to, co ten mobil umí a zvládne. A kolik starších lidí potřebuje využívat různé aplikace, sociální sítě a tak podobně? Pro starší lidi je mobil na volání a zprávy. Pro moje rodiče taky. Nepotřebují ve svém věku telefon, který má různé vychytávky a zvládá třeba i to, co notebook. Pár lidí teda znám, co jdou s dobou. Ale pro staršího a mladého člověka znamená mobil něco úplně jiného. A co se týče generace? Myslím, že rozmazlená je spíš ta předešlá, než současná… vzhledem k tomu, že dřív lidi dostávali byty, auta… dneska si na to každý musí vydělat a vzhledem k neskutečným astronomickým cenám dnešních bytů a celkově všeho, s tím, že platy tu stojí celkem obecně za prd, to dneska jednoduché není ani omylem. Všem musejí pomáhat rodiče, známí nebo lidi musí šetřit a stejně na tu hypotéku nebo bydlení mladí nedosáhnou ;)

Ou
Kelišová 7393 příspěvků 06.05.19 22:47

Nadávání na zkaženou mládež je neklamnou známkou mentálního stáří. Je na to lék, ale je dost nepříjemný - jmenuje se sebereflexe, empatie, aktivní udržování mentální pružnosti a schopnost nadhledu.

Ale zase je to pro staré báby a vzteklé dědky velmi tradiční hodnota - děje se tak již od té doby, co ti nemožná mladí začali používat oheň, namísto toho aby žvýkali maso syrové, to my jsme takoví nebyli.

A co terpve ti rozmazlenci, co začali používat kameny jako zbraně, pořádný chlap si svoji kořist uloví rukama, bez nějakých idiotských nástrojů, jen to ničí motoriku a blbne se z toho!

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 25370 příspěvků 06.05.19 22:54

A proc by starší lidé nepotřebovali smartphony? Naši, oba přes 70, je používají zcela běžně - hledají na netu, nakupuji přes nej, volají videohovory, fotí a natáčí… jen teda sociální sítě nepoužívají. :D není to o veku a nikdy bych si nedovolila jim říct - vy jste starý, vy tyhle telefony nepotřebujete, stačí vám sms a volat.

Uživatel je onlineLAlezane
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 06.05.19 23:08
@Anonymní píše:
Ja mam výplatu 30 tisic a mam mobil za 2 tisice, manzel ma výplatu tak 45 tisic a ma mobil taky za ty 2 tisice, syn nic a ma Iphona za 15 tisic :P

A není tohle spíš na diskuzi „minulá generace a její výchovné metody“? ;) Jen tak ouplně na okraj. :mrgreen:

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 25370 příspěvků 06.05.19 23:10
@LAlezane píše:
A není tohle spíš na diskuzi „minulá generace a její výchovné metody“? ;) Jen tak ouplně na okraj. :mrgreen:

Taky si myslím. :D

Martha03
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 06.05.19 23:55

Jaká je dnešní generace? Úplně normální. Doba se spíše dělí na tu před internetem a po něm. Jinak jsou děti stejné a dělají to co jim rodiče dovolí. Já bych dneska nechtěla být puberťák, mají to těžké s tím vším sdílením, fotkama a prostě vším. My dělali taky bordel, rošťarny. Pili jsme, kouřili jsme, prostě puberta. Každopádně dneska být v jejich věku jsou moje opilecky fotky někde na FB až do konce mého života, když by mě chtěl někdo sikanovat nebude to jen ve třídě 30ti děti, ale může se přidat prakticky celý svět. Pro dnešní děti je to obrovský nápor. Jaký má kdo mobil je irelevantní, je takový na jaký rodiče maji/půjčí si. Sociální status dítěte je stále stejný, dřív to bylo, kdo má značkové věci, dneska je to kdo má jaký mobil.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama