Děti a svět kolem nich

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 13:31
Děti a svět kolem nich

Ahojky jaký máte pohled na své děti kde se okolo nich jsou TV, telefon atd. Na co se koukají vaše děti v TV u nás tedy jede Decko, ale třeba naše 6,5 léta dcera se sami koukala na Strazmistra topinku, byla to taková blbost ale dcera se ráda s námi na to koukala, je to podle vás nevychovne malá by koukat jen na pohadky a nic by nemalá vidět na co se koukají dospělí, je špatně když necháme dceru aby se denně koukala cca 20 min na tablet. Když je to možné jsme celý dny venku. Kolo, hřiště, venkovníhry atd. Známá mi řekla že takové dítě by se mělo koukat pouze a jen na pohádky a v žádném případě by nemělo znát co je to tablet, net, že ona to taky neměla a že ani její děti to nepotřebuji. A prý jestli z ní mají dělat dobrou matku že to neznamená že se dítě bude koukat na detektivku či na tablet. Připadala jsem si před ní jak kdybych neuměla vychovat své dítě. Dcera půjde od září do školy a myslím si že by mala byť seznamena s technikou co na nás všude kouká. Mé dítě u toho netravi mnoho času max 20 denně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 04.05.19 13:40

Tablet používá i můj ctyrletak :lol: na TV moc nekoukame, tak to neposoudím, ale pohádku po večeři jim normálně pouštím a když se na něco koukám já, tak jsou taky občas u toho. Je mi celkem fuk, co si myslí okolí ;) žijeme ve světě, kde jsou tyto věci běžné a já chci, aby je mé děti znaly a uměly využít.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 04.05.19 13:47

Mám 4 leteho, tablet dostává tak na hodku ráno, protože vstává hrozně brzo (ještě předtim než chlap vstáva do práce), tak si tam tu hodinku něco mydlí, buď hraje hry (má tam nějaké puzzle atak) a nebo si pouští YouTube a tam si pouští buď výuková videa třeba s aj, nebo klasicky klipy s písničkama (třeba ho hrozně baví kissaci) :D a jinak že by koukla v televizi jenom na pohádky na decku to fakt nehrozí, to u nás moc nejede. Když už pouštíme telku, tak aby tam běželo něco, z čeho nehrabne nám dospělým. Takže občas nějaké animaky (takové ty novější co dávají třeba v kinech a zasměje se u toho i dospělý), ale spíš pouštíme věci jako filmy od Marvelu, na tom už byl i syn v kině, nějaké fantasy (jako Harry Potter, pan prstenů atd) a občas teda necháváme běžet i seriály jako jsou vikingove nebo hra o truny. Malej to stejně tolik nevnímá, většinou u ty televize ještě třeba kreslí, jezdí si tu autama apod. Takže to má jako kulisu a já fakt neřeším jestli náhodou někde nezahledne něco nevhodného. Koukat jenom na ty dětské blbinky tak mu za chvíli spíš hrabne…

Gaforia
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 04.05.19 13:50

Presne, jak pise @Tichošlápek . Muze Ti byt jedno, co si kdo mysli. Ty vis, co ji dovolis, jake jsou u Vas meze apod. At si znama vychovava svoje deti zase po svem. Ty ji, hadam, do toho taky nemluvis.. :rolling_eyes: je rozdil rict nazor, kdyz se ji zeptas, ale aby Ti rikala co mas nebo nemas.. to asi ne, ne? :wink:

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 14947 příspěvků 04.05.19 13:50

Pouštíme déčko a nebo prima zoo, tv jde celý den mám to jako kulisu, děti nekoukají pokud jde pohádka co je zaujme kouknou a odejdou
tablet nemáme a hry na tel si občas pustí, je 21 století musí to umět aby nebyli za pitomce

řeřicha
Kecalka 384 příspěvků 04.05.19 13:54

Koukám, že tady bude hodně odlišných názorů… :-)
4-letá kouká půl hodiny ráno na dečko (většinou mikiho klubík) a výjimečně někdy odpo nebo večer ještě třeba půl hodiny. Na youtube může koukat třeba 20 minut (odhad), ale spíš ji nutím pouštět písničky a ať si na ně tancuje, aby to měla jen jako kulisu, ne vyloženě hledět do mobilu.

@Kriss Tina píše:
Mám 4 leteho, tablet dostává tak na hodku ráno, protože vstává hrozně brzo (ještě předtim než chlap vstáva do práce), tak si tam tu hodinku něco mydlí, buď hraje hry (má tam nějaké puzzle atak) a nebo si pouští YouTube a tam si pouští buď výuková videa třeba s aj, nebo klasicky klipy s písničkama (třeba ho hrozně baví kissaci) :D a jinak že by koukla v televizi jenom na pohádky na decku to fakt nehrozí, to u nás moc nejede. Když už pouštíme telku, tak aby tam běželo něco, z čeho nehrabne nám dospělým. Takže občas nějaké animaky (takové ty novější co dávají třeba v kinech a zasměje se u toho i dospělý), ale spíš pouštíme věci jako filmy od Marvelu, na tom už byl i syn v kině, nějaké fantasy (jako Harry Potter, pan prstenů atd) a občas teda necháváme běžet i seriály jako jsou vikingove nebo hra o truny. Malej to stejně tolik nevnímá, většinou u ty televize ještě třeba kreslí, jezdí si tu autama apod. Takže to má jako kulisu a já fakt neřeším jestli náhodou někde nezahledne něco nevhodného. Koukat jenom na ty dětské blbinky tak mu za chvíli spíš hrabne…

Neumím si představit, pustit jako „kulisu“ hry o trůny… to teda hledím, pro 4-leté děcko podle mě úplně nevhodně - buď se vraždí nebo šu**jí…

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 04.05.19 14:00

@řeřicha tak nepouštím ty první série, kde je jedna erotická scéna za druhou, ty ke konci už sou v pohodě, on na to nekouká že by to žral. Řečem nerozumí koukám v aj a číst neumí a že se tam sem tam někdo zabije, to je snad v každém filmu poslední dobou. I v tom pánovi prstenů litaj občas hlavy. Ale spíš sem to myslela tak, že se nehroutim z toho když v Telce zahlidne nějakého zombika nebo souboj rytířů. Ale že bych mu to pouštěla cíleně a řekla tak teď seď a koukej jak se tam řežou to ne :mrgreen:

řeřicha
Kecalka 384 příspěvků 04.05.19 14:03

@Kriss Tina JJ, v pohodě, já viděla asi jen ty první série, tak si to doma moc neumím představit… takhle vlastně nasává angličtinu, to možná není úplně špatný, i když nic pro mě, u nás jako kulisa nejede nic, mám ráda ticho :mrgreen:

Aduš8
Závislačka 4495 příspěvků 04.05.19 14:07

U nás můj telefon dostane můj osmnáctiměsíční syn, kouká na písničky na YouTube. Zapnu mu to ráno tak na 20 minut a tulíme se k sobě v posteli. Jinak by okamžitě vylít a začal běhat. Jelikož vstává v šest, jsem vděčná za každou minutu. Občas mu to zapnu někde, kde ho potřebuju na chvilku zabavit, aby se nevztekal v kočárku, při jízdě vlakem, autobusem, v čekárně u doktora(když tam nejsou hračky). Dnešní děti s tím vyrůstají, je to prostě technologický pokrok, jako pro nás bylo Tamagochi a Gameboy, nebo jak se ta potvora jmenovala…

brisco
Závislačka 3444 příspěvků 04.05.19 14:08

Naučit dítě na TV jako kulisu je hodně blbej nápad. Takhle si zadělalá na poruchu soustředění.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 04.05.19 14:29
@brisco píše:
Naučit dítě na TV jako kulisu je hodně blbej nápad. Takhle si zadělalá na poruchu soustředění.

Není to spíš naopak? Já nevím, ale když je zvyklý dělat všechno v nějakém ruchu, malovat si když mi na pozadí běží televize nebo rádio, skládat přitom puzzle, něco vytvářet a tolik ty kulisy nevnímat, tak se přece soustředí na tu činnost co dělá. Já mám opačný problém, za nás žádné kulisy doma neběžely, na všechno byl klid a teď mám problém se soustředit, třeba nedokážu číst, něco počítat apod, když nemám absolutní klid a ticho kolem sebe (což s dětmi není nikdy) :nevim:

Aduš8
Závislačka 4495 příspěvků 04.05.19 14:41

@Kriss Tina já bych taky řekla, že se poslední dobou začíná spekulovat, že tohle tvrzení není pravdivé. Když je manžel doma, televize běží pořád a náš malý sedí, prohlíží si knížku, napodobuje zvířátka a vůbec ho nezajímá. Když běží něco, co ho zajímá (zprávy, miluje moderátory), tak si k ní stoupne a chvíli kouká. Pak si zase odejde hrát.

Fazulina
Závislačka 4427 příspěvků 04.05.19 14:55

Moje pětiletá dcera má tablet a umí s ním velmi dobře zacházet. Umí si ho zapnout, otevřít aplikaci, pustit youtube, pustit video, z nabídky si vybrat další. Umí si otevřít obchod, najít hru, stáhnout ji, pustit a většinou i přijde na to, jak ji hrát. Občas zkontroluju, zda nenarazila na něco už pro její věk nevhodného, ale jinak to ovládá sama. Zatím neumí číst a psát, později samozřejmě učiním nějaká opatření, aby se nedostala k nevhodnému obsahu a budu ji vést k tomu, aby přemýšlela nad tím, co na internetu dělá, hledá, čte či na co kouká. Já mám k technologiím kladný vztah, vidí to u mě, odjakživa pracuju doma na PC a dělám to před ní, nebudu jí zakazovat něco, co sama dělám.

Jinak bydlíme na vsi, takže pohybu, pobytu venku, samostatné hry a jiných podnětů má dost, takže myslím, že OK.

Nicméně respektuji, pokud to má někdo jinak, ale nijak ho nepoučuju, je to každého věc, jak si dítě vychovává…

pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 04.05.19 14:55

My trávíme hodně času venku, takže od jara do podzimu u nás jede vyjímečně televize až teda večer a tablet dítě předškolák nepoužívá.

mrav
Nadpozemská drbna 28080 příspěvků 04.05.19 15:24

My pouštíme večer PC - bez písniček dcera neusne. Televizi jen někdy, více jsme spolu venku. Taky si ráda maluje a modeluje. Co ale v televizi s oblibou sleduje je Tulík. Na toho nesmíme nikdy zapomenout. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama