Jak na dítě které chce všechno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anny2148
Kecalka 289 příspěvků 16.05.19 11:17
Jak na dítě které chce všechno...

Ráda bych získala nezaujatý pohled na naší situaci. Téměř šestiletý syn musí mít všechno co se mu líbí. Předem říkám, že praktikujeme klasickou výchovu, takže opravdu nedostane vše, ale je to náročné na nervy. Přiblížím situaci, poslední scéna byla na školkové besídce, kde jsem od mladší dcery dostala ozdobený kolíček (ano opravdu klasický kolíček na prádlo) a synovi se hrozně líbil, ale protože to byl dárek pro mě, tak jsem mu řekla, že mu ho nedám, ale dáme si ho doma na nějaké viditelné místo, kde si ho užijme oba. Následovala šílená scéna, že ne že ho chce…Další situace je například návštěva zoo. Prodávají tam spoustu krásných plyšáků a pokaždé je scéna, že nějakého nutně potřebuje. Vzhledem k tomu, že tam chodíme cca jednou za měsíc mu je opravdu nekupuji. Naposledy prudil celý den, ve finále si odmítl objednat oběd a pak mi řekl, že když jsem za něj ušetřila, tak mu musím toho plyšáka koupit. :-D Jakmile má některý ze sourozenců něco co on chce nebo se mu to líbí, tak prudí a prudí aby to z nich vydyndal. Většinou to řeším tak, že si to samé může přát k svátku atd., ale tak nějak si říkám jestli není někde chyba. Má někdo doma to samé? Dokud byl mladší tak jsem do brala jako že z toho vyroste, ale po té poslední scéně už fakt nevím.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Alyss1
Závislačka 3098 příspěvků 1 inzerát 16.05.19 11:21

Co zkusit davat mu kapesne? A pak at si koupi co chce.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52607 příspěvků 16.05.19 11:25
@Alyss1 píše:
Co zkusit davat mu kapesne? A pak at si koupi co chce.

Souhlas, kapesné tydle boje ukončily. Jsou škrti a ze svého si nechtěj kupovat nic.

Anny2148
Kecalka 289 příspěvků 16.05.19 11:25

Má nějaké svoje peníze, ale ty jsou přeci JEHO a za ty si nic kupovat nechce. Navíc to tak úplně neřeší ten problém, že on chce třeba i blbou nálepku kterou dostane dcera na cvičení a je schopný kvůli tomu hodinu brečet…

Anny2148
Kecalka 289 příspěvků 16.05.19 11:27

@Lama Lama jak jsem psala, peníze má, ale ty nehodlá utratit. Když mu řeknu, že plyšák stojí polovinu toho co má v kasičce, tak ho za své nechce, ale stejně bude prudit, že chce abych mu ho koupila já…já na to přeci mám korunky

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 16.05.19 11:28

Od té doby co dáváme synovi každý týden v neděli 50 Kč kapesné (už rok a teď má 6 let), tak opravdu uvažuje kdy a co si pořídí… Už několikrát si koupil velké Lego, když dostane peníze na narozeniny, tak se rozhodne jestli je máme poslat na stavebko, jestli si za ně něco koupí a nebo jestli je nechá u nás a koupíme mu něco, když jdeme ven, teď třeba kolotoče…
neděláme to vůbec proto, že mu nemůžeme koupit vše co chce, můžeme, ale je vidět, že nad tím přemýšlí, počítá a to se mi líbí

kve-tinka
Kelišová 5023 příspěvků 3 inzeráty 16.05.19 11:29

Já většinou to nějaké CHCIIIII, přecházím, nebo vysvětlím že na Vánoce, narozeniny, bla a bla. Onehda mě ale prudil v obchodě s nějakou číčovinou na 70,–, říkám, ok, ale doma mi to dáš z pokladničky. A dal… a byl klid, kravinka už leží někde zapomenutá. U nás jsou nejhorší poutě a různé akce s těma stánkama kolem. Babičky podlehnou, koupí a ejhle věc z aliexpressu je za hodinu rozpadlá :roll: a řev je znova.

Tazvesnice
Kecalka 285 příspěvků 16.05.19 11:30

Pardon, ale za me je to rozmazlenec, ktery vzdycky dosahoval sveho tak proc by se ted omezoval? :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 14356 příspěvků 16.05.19 11:33

Je rozmazleny. Pokud si do toho nechce investovat sám, tak smůla. A ať se klidně vzteká a brečí - u sebe v pokoji nebo někde stranou.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 1 inzerát 16.05.19 11:34

@Anny2148 Ale nemas na to korunky.usis mu kupovat veci na snidani, obed i veceri, platit za veci do skoly, za obleceni, za papir, kterym si utira zadek, za zubni pastu i kartacek, za benzin, za boty, za bydleni, sviceni a teplo, za leky a milion dalsich veci. Vubec bych o tomhle s nim nediskutovala. Chces plysaka? Dobre, ale prodame neco jineho nejdriv, nebo si to kup ze sveho. Uplne bez hracek urcite neni. A kolicek si muze vyrobit sam (nebo s tebou) Nechce? No tak nic nebude, asi ho tak moc nepotrebuje… A penezenka neni bezedna, to by mel ve svym veku chapat.

Anny2148
Kecalka 289 příspěvků 16.05.19 11:35

@Tazvesnice jak jsem psala, tak v naprosté většině případů tu konkrétní věc kterou chce nedostane. Větší věci co se mu líbí si může přát na narozky atd. Má možnost si to koupit za své, ale to se mu většinou nechce. Nemyslím si, že je rozmazlený, dle mého prostě když něco chce a ví že to nedostane tak nedokáže ovládat emoce a je z toho pak řev… Chtěla jsem zkušenost někoho kdo má doma něco podobného…

alifie
Extra třída :D 13636 příspěvků 16.05.19 11:37

Chce to pevné nervy. Já jsem takhle trpěla asi půl roku - poté, co šel syn párkrát do obchodu s babičkou a ona mu tam pokaždé koupila něco sladkého. Takže pak to zkoušel snad půl roku i na mě - návštěva obchodu byla každodenní záležitost, takže mně z toho docela tekly nervy. Nakonec to probíhalo jako dva kolovrátky. Jeho zněl v různých obměnách, „Mami já bych chtěl…, koupíš mi to?“ a můj, „Ne, ale můžeš si vybrat rohlíček.“ (tj. normální obyčejný rohlík) :nevim: Po nějakém půl roce ho to přešlo - pochopil, že moje NE je opravdu NE.

Anny2148
Kecalka 289 příspěvků 16.05.19 11:39

@Tichošlápek ale on to většinou nedostane, nemyslím si, že je rozmazlený. Když se vzteká pošlu ho do pokoje (má na něco zákaz), ok to neřeším. Já bych spíš chtěla radu, jak pracovat s tím, aby prostě dokázal respektovat, že někdo má něco co on chce/líbí se mu a on prostě ne…

Lama Lama
Hvězda diskuse 52607 příspěvků 16.05.19 11:40
@Anny2148 píše:
@Lama Lama jak jsem psala, peníze má, ale ty nehodlá utratit. Když mu řeknu, že plyšák stojí polovinu toho co má v kasičce, tak ho za své nechce, ale stejně bude prudit, že chce abych mu ho koupila já…já na to přeci mám korunky

no, když on nechce, já nechci. Konec diskuze. Zkouší to, prudí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52607 příspěvků 16.05.19 11:41
@Tazvesnice píše:
Pardon, ale za me je to rozmazlenec, ktery vzdycky dosahoval sveho tak proc by se ted omezoval? :nevim:

A to čteš kontrétně z čeho? :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama