Jak na tom jsem?

18.5.16 08:43

jak na tom jsem

Mam 13 m holcicku a prijde mi kdyz ji neco vypravim nevi co po ni chci… je to normalni… specham na ni moc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6354
18.5.16 08:45

@Ivetka.chumlenova ano, spěcháš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
18.5.16 08:46
@Ivetka.chumlenova píše:
Mam 13 m holcicku a prijde mi kdyz ji neco vypravim nevi co po ni chci… je to normalni… specham na ni moc?

A co po ni chces kdyz ji vypravis?
Ja kdyz jsem tak malemu synovi neco vypravela, tak jsem necekala, ze by tak dlouho udrzel pozornost.
To az ted a to mu budou za chvilku dva roky, reaguje na vypravovani a ctene pohadky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
18.5.16 08:53

Záleží co po ní chceš pokud chceš po ní pro ní těžkej příkaz tak to opravdu nezvládá áe třeba udělej malá apod. By zvládat měla :nevim: Kamarád hnal 1,5 starou holčičku k psychologovi že nerozumí :pocitac: No vyšlo najevo že těm lehkým rozumí pěkně ale když ji řekne v roce a pul srovnej kostičky podle barev :zed: Nebo vezmi si to druhý lego to červený jak ho máš ve skříňce tak fakt nerozuměla :mrgreen: No holt tatínek si myslel že se rovnou narodí školák. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.16 08:55

Myslim tim… kdyz mi utika samozdrejme po ctyrech a ja na ni zavolam aby tam nechodila tak jako by me uplne ignorovala… nebo kdyz mlati do stolu a ja xkrat povim a ukazu ze to nema delat tak to nechape a dela to dal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8511
18.5.16 08:56

Jak to myslíš vyprávíš. Takto staré dítě většinou dává maximálně jednoduché příkazy nebo dotazy na ano nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
18.5.16 08:57

@Ivetka.chumlenova ale to není vyprávění, ale příkazy. Dle mne uplne normální - u nás funguje neříkat, co dělat nemá, ale říci, co naopak udělat ma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
18.5.16 08:58

U nás to bylo tak, že ve 13 měsících rozuměl jednoslovnému pokynu (pojď, vezmi, ukaž), složitější pokyn zvládl v 17 měsících (např. vezmi to a podej to tátovi). Pohádky ho nebaví doteď (skoro 2,5 roku), když mu něco povídám, tak to musí být přesné a jasné informace, jinak nevnímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2446

@Ivetka.chumlenova a co ze ji to vypravis? :think:
okolo roka deti zacinaji vnimat a reagovat na jednoduche prikazy. jakou ja mela radost když v podobnem veku kluk chapal a vedel, co znamena ‚podej mi auticko‘, ‚prines si backory‘, ‚vyhod to do kose‘…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568

Mám stejný problém s manželem, ale tomu tahne na 40… :-D

ne vážně, je ještě maličká, nechtěj zázraky. A spíš než na zákazy a říkání, co nemá dělat, se zaměř na to, co může dělat, nabízej zábavu a ona bude naslouchat o dost víc (což bych nejspíš měla vyzkoušet i na svého muže :think: :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
18.5.16 09:00
@Etcetera78 píše:
Mám stejný problém s manželem, ale tomu tahne na 40… :-Dne vážně, je ještě maličká, nechtěj zázraky. A spíš než na zákazy a říkání, co nemá dělat, se zaměř na to, co může dělat, nabízej zábavu a ona bude naslouchat o dost víc (což bych nejspíš měla vyzkoušet i na svého muže :think: :lol: )
:mrgreen:
presne
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
18.5.16 09:02
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
18.5.16 09:03
@Ivetka.chumlenova píše:
Myslim tim… kdyz mi utika samozdrejme po ctyrech a ja na ni zavolam aby tam nechodila tak jako by me uplne ignorovala… nebo kdyz mlati do stolu a ja xkrat povim a ukazu ze to nema delat tak to nechape a dela to dal

Jo tak, tak tos napsala dobře - ne že to nechápe, ignoruje tě. A x-krát mlátit do něčeho a x-krát říkáš ne - to fakt dělá i ten 2,5letý ;) A když ji řekneš, pojď a udělej toto, tak rozumí? Ono je někdy fakt lepší říct, co dítě může, než co nesmí. Jak náš slyší „ne“ tak ještě přidá, ale odvést pozornost jinam funguje skoro vždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
18.5.16 09:04

@Etcetera78 Vyzkoušej, ono to na chlapy často funguje víc než na ty děti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
18.5.16 09:19
@Ivetka.chumlenova píše:
Mam 13 m holcicku a prijde mi kdyz ji neco vypravim nevi co po ni chci… je to normalni… specham na ni moc?
:mrgreen: :mrgreen: neboj, stejný pocit budeš mít ještě za 20 let
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama