V roce nestojí

17.5.16 22:30

V roce nestojí

Ahoj,
jsem velmi trpělivá, ale už jsem i trochu na vážkách. Syn (1rok) už 5 měsíců leze jak diví, ale nestoupá si, ani o to nemá zájem. Naučil s mezitím sedět a dál nic. Četla jsem, že můžou mít takové děti slabé svaly, ale on každý den tak lítá po čtyřech, že se mi to nezdá. Doktorka říká, že je v pohodě, že mu mám dát čas. Ale nezdá se mi, že se ani nesnaží stoupat, o chůzi ani nemluvě.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22707
17.5.16 22:35

Lezení po čtyřech je strašně důležitý. Čím déle, tím lépe, posiluje svaly a mozkové hemisféry :D (haha, dělám chytrou, ale nedávno mi to říkala jedna známá, co pracuje v PPP). Naše 9 měsíční zase hned, jak zalačala lézt, tak stoupá, stojí pořád a u všeho, ale nesedí. Co bych dala za to, kdyby lítala po čtyřech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
17.5.16 22:41

Je pravda, že čím dýl bude lézt, tím líp. Opravdu si posiluje svaly. Moje dcera si poprvé stoupla asi ve 13-14. měsících? Teď nevím přesně. Ještě si navíc stoupala blbě. Ale u ní se zjistily právě ty slabý svaly (resp. svalové napětí - hypotonie). Ještě bych počkala. Nestresuj se tím a dej mu čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62640
17.5.16 22:46

@Pavluška24 no a motivujes ho? Davas mu veci nad neho a lakas ho, aby se pro ne natahnul?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
17.5.16 22:47

Náš prostřední si stoupnul až ve 14m, lézt začal v 10,5m, on neměl potřebu, doteď je to lemra líná, do 3 a třičtvrtě ušel max 1 km, a byl naštvanej, a sháněl kočár…až před 4. rokem se to zlomilo, ujde už hodně, ale extra pohyblivý dítě to není, a asi ani nebude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
17.5.16 22:52

@Pavluška24 nejdůležitější je právě to lezení. Je to nelepší prevence všech poruch učení. Tak buď šťastná :kytka: Je to lepší než mít dítě, které si stoupá v 8-mi měsících, v 9-ti chodí a pak má x dys- poruch ve škole, protože přeskočilo lezení :think:

Pokud je lékařka spokojená, tak bych to nehrotila  ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.16 22:55

On je dost pohyblivý, maká, že je věčně zpocený. Sahá si po věcech na poličkách, na gauči, do myčky, ale jen z kolínek, dál se neodváží. Nijak mu však pomáhat nechci.
Problém asi je, že mám kolem sebe samé „šikovné“ děti, co si stoupají a chodí od nějakých 8 nebo 9 měsíců, tak mi připadá jako standard, že děti chodí před rokem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62640
17.5.16 22:56
@Eveelin píše:
@Pavluška24 nejdůležitější je právě to lezení. Je to nelepší prevence všech poruch učení. Tak buď šťastná :kytka: Je to lepší než mít dítě, které si stoupá v 8-mi měsících, v 9-ti chodí a pak má x dys- poruch ve škole, protože přeskočilo lezení :think:Pokud je lékařka spokojená, tak bych to nehrotila ;)

A jake poruchy jako muze mit? Je to podlozeno necim a mas odkaz? Jen pro zajimavost se ptam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62640
17.5.16 22:57
@Pavluška24 píše:
On je dost pohyblivý, maká, že je věčně zpocený. Sahá si po věcech na poličkách, na gauči, do myčky, ale jen z kolínek, dál se neodváží. Nijak mu však pomáhat nechci.
Problém asi je, že mám kolem sebe samé „šikovné“ děti, co si stoupají a chodí od nějakých 8 nebo 9 měsíců, tak mi připadá jako standard, že děti chodí před rokem..

My mame 15,5 mesice a nechodime. Par kroku sice udela, nekdy treba 20 a vic a druhy den zase radeji lozi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3422
17.5.16 23:06
@Pavluška24 píše:

Buď v klidu. Syn si sice stoupl v 9 měsících, v 10 obcházel nábytek a pustil se až v 15 měsících. Tvůj prďola během měsíce může lítat jak ďas. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3R
2824
18.5.16 00:52
@Pavluška24 píše:
Ahoj,
jsem velmi trpělivá, ale už jsem i trochu na vážkách. Syn (1rok) už 5 měsíců leze jak diví, ale nestoupá si, ani o to nemá zájem. Naučil s mezitím sedět a dál nic. Četla jsem, že můžou mít takové děti slabé svaly, ale on každý den tak lítá po čtyřech, že se mi to nezdá. Doktorka říká, že je v pohodě, že mu mám dát čas. Ale nezdá se mi, že se ani nesnaží stoupat, o chůzi ani nemluvě.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Můj syn si stoupl ve 13-14 měsících. Buď v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
18.5.16 07:53

@blumen zeptej se kterékoliv neuroložky. Jde o všechny poruchy učení, které začínají na dys-…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62640
18.5.16 08:13
@Eveelin píše:
@blumen zeptej se kterékoliv neuroložky. Jde o všechny poruchy učení, které začínají na dys-…

Tak ja bych to chtela pisemne, neco si o tom orecist, tezko se budu jen tak nekoho ptat, proto se ptam Tebe, zda nemas blizsi info.

Jinak dcera lezlaintenzivne asi 4 mesice, ted sice par kroku sama udela, ale radeji jeste leze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
24.5.16 23:22

Některé děti se prostě najednou zvednou z ničehonic a jdou. Taky jsem takové případy slyšela. U naší to je opak, se vším se táhne jak nudle z nosu. Lozí už taky pět měsíců, v 10. měsících pořádně stála u něčeho v 11. měsících obcházela nábytek, v roce si stoupla sama v prostoru a ted jí je 13. měsíců a ujde dva tři metříky a padne na zem. Takže počítám další dva měsíce, že bude takhle napůlchodit. :D za to výlízt na jakejkoliv gauč postel stolek atd, to jí nedělá problém, i slízt. Jo a udělat dřep bez opory nebo stát bez opory to by jí taky šlo ale udělat krůček no to jsou srandičky, to vždycky nějakou motivací, a když má dobrou náladu tak řeknu tap a jde kousek :D takže vývoj je u každého dítěte fakt originál. To asi nikdo nikdy nepochopí :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama