Jak na tvrdou vánočku

4929
23.12.19 18:30

Jak na tvrdou vánočku

Prosím, neví některá z vás, jestli a jak je možné „změkčit“ vánočku?

Každý rok dostávám domácí vánočku darem a letos se úplně nevydařila - vypadá jako vánočka (tzn. není spláclá), ale tak dva týdny stará, i když byla pečená včera večer. Nerada bych, aby přišla vniveč (dotyčná, která ji peče, si na svém tradičním vánočním „úkolu“ zakládá), tak jsem se ještě chtěla zeptat tady, jestli se s tím nedá něco dělat? Byl by to asi téměř zázrak, na druhou stranu existují i fígle na změknutí perníčků, tak budu doufat, že mi třeba někdo něco poradí :)

Díky a hezké Vánoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

23.12.19 18:36

Namočit do kakaa :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4929
23.12.19 18:37
@rendulinka3 píše:

To mám ještě před variantou nasypat do krmítka ptákům :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
23.12.19 18:40

Skopírované z mimibazaru:

Ja mam oblubene a aj doporucujem. Nakrajat vianocku, namazat maslom, dzemom alebo nutelou a na chvilu dat do toustovaca.Po opeceni posypat skoricovym cukrom. Nemusi byt.Ja to robim ked mam staru vianocku alebo stare lupacky.Je to vyborne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2041
23.12.19 18:40
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21527
23.12.19 18:53

Nadrobila bych ji do žemlovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 18:54

@blobfish udělej z ní zemlovku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 18:54

Udělat z ní zemlovku s jablky. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2204
23.12.19 18:56
@blobfish píše:
To mám ještě před variantou nasypat do krmítka ptákům :))

Ptáčkům ne, prosím :)

Udělala bych žemlovku, ale musí být opravdu „mokrá“, hodně jablek, hodně tvarohu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1379
23.12.19 18:59

My dáváme k vánočce do sáčku rozkrojené jablko, aby neztvrdla, ale nevím, jestli by to nějak pomohlo s již tvrdou vánočkou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21327
23.12.19 19:08
@blobfish píše:
Prosím, neví některá z vás, jestli a jak je možné „změkčit“ vánočku?

Každý rok dostávám domácí vánočku darem a letos se úplně nevydařila - vypadá jako vánočka (tzn. není spláclá), ale tak dva týdny stará, i když byla pečená včera večer. Nerada bych, aby přišla vniveč (dotyčná, která ji peče, si na svém tradičním vánočním „úkolu“ zakládá), tak jsem se ještě chtěla zeptat tady, jestli se s tím nedá něco dělat? Byl by to asi téměř zázrak, na druhou stranu existují i fígle na změknutí perníčků, tak budu doufat, že mi třeba někdo něco poradí :)

Díky a hezké Vánoce.

Znáš to - nereptáme, aspoň máme něco pro kočku. Asi jsi ji nenechala dostatečně kynout ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18968
23.12.19 19:34
@rendulinka3 píše:

Nebo do kaficka. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10767
23.12.19 19:46

Zkusit rozpéct jednotlivé plátky- pokud máš topinkovač tak v něm, jinak na pánvi - na másle. Určitě z ní můžeš udělat francoizské tousty/chudé rytíře- totiž smíchej 2 vajíčka s troškou mléka, přidej do vanilku a/nebo skořici, namoč do toho plátky vánočky, aby nasákly a opečto na troše másla. Případně to pak ještě můžeš obalit v moučkovém cukru - ale nemusíš.

A nebo teda žemlovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5705
23.12.19 19:55

Francouzský toust z vánočky. Je to mňamka :* :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
23.12.19 20:15

Z toho dělám žemlovku, mame radsi křupavější, cca na platek dávám tak lžíci mleka. Pak klasicky jablka, tvaroh. Zase zakryt platky pokapanými mlékem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama