Živnostenský list - co vše je potřeba?

Anonymní
22.1.10 17:42

jak na ŽL

ahoj holky,
protoze nemam s ŽL vubec zadne zkusenosti, tak se budu mozna ptat hloupe, ale co je potreba pro vystavení zivnostaku? kolik stoji a na jak dlouho se vydava? je potreba nejaka praxe v oboru?
a dal by me zajimalo od tech, co si privydelavaji prodejem na internetu, jestli se tim daji vydelat penizky…zacina mi rodicak a ten financni propad je celkem znatelny, tak uvazuju kde a jak si privydelat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1702
22.1.10 18:01

ja vždycky nechápu ty anonymy,čeho se furt všeci bojíte???…podle toho jakou živnost si vybereš,tak musíš mít praxi, jsou tzv. volné živnosti a tam jen zajdeš na živ.úřad,zaplatíš 1000,– a doatneš živn.list,seznam všech živností je na netu, stačí zadat volné živnosti a je to.Samo,že pokud chceš živnost jako kadeřnice,manikérka a pod.je nutné dokládat praxi a mentora.Vydává se na neurčito,dá se pozastavit, nebo zrušit úplně.Nikoho,kdo se prodává na netu neznám:-)))ale přivydělat se tím asi dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
15.3.10 15:01

ahojky! to nemusíš mít strach protože když v té době nic nevyděláš tak samozřejmě neplatíš žádné daně. A daňové přiznání stejně budeš podávat až příští rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
16.3.10 13:27

Moc děkuju uklidnila jsi mě :huban:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JirkaT
13.12.11 19:59

Dobrý den já bych zase potřeboval poradit jak zrušit živnost.
založil jsem jí s kamarádem aby mě na rychlo vzali do práce a místo sem nedostal, přišel jsem tak o 1000kč,živnosták mam nastole a nevím co s ním a rád bych to zrušil chtěl bych bít zase čístý student co všechno musim udělat?
děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
2698
14.12.11 10:15

Zrušit živnost lze na živnostenksém úřadě, zřejmě tam, kde jste si ji vyřizoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.12 11:12

Prosím Vás, potřebovala bych zjistit jak to funguje, když si student zařídí živnostenský list? Musí platit sociální, zdravotní? Zůstává mu status studenta? Musí hlásit na pojištovnu? Nebo jak to probíhá? Děkuji moc :)

• Citovat
  • Nahlásit
21857
8.9.12 11:21

@Anonymní Statut studenta platí, pokud studentem je. Student je hlavní činnost, OSVČ vedlejší, tudíž soc. i zdrav. platí stát. Akorát je potřeba pak udělat daně. Na pojišťovnu, finančnák i socku to hlásí myslím živn. úřad po zřízení Ž. oprávnění, stává se ale, že to chtějí osobně. Takže za sebe bych doporučila si to obejít a mít od toho papír… Jinak žádný závazky z toho myslím neplynou… Za mě to takhle aspoň bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14679
8.9.12 12:23

Zdravotní se neplatí pouze první rok podnikání, po roce se platí zálohy vypočtěné z výdělku.
citace odpovědi vzp: pokud započnete živnost, je třeba tuto skutečnost oznámit na ZP a doložit. Jste-li státním pojištěnce ( RD) neplatíte měsíční zálohy v prvním roce podnikání.
V účetním období po podání daňového přiznání a podání Přehledu na ZP budete platit zálohy, které vám vyjdou z výpočtu, s tím, že nemáte jako státní pojištěnec stanoven min. vyměřovací základ.

sociální se neplatí, platí se jen v případě, překročení výdělku letos to vychází něco kolem 60 000,./rok.

FÚ: se platí jen daň z příjmů pokud nebudeš daňový plátce.

informace jsou čerstvé z minulého týdne, rozjíždím taky podnikání jako vedlejší činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
8.9.12 13:48

r.

Segra je student, prvni rok neplatila zadne socialni a zdravotni, po prvnim danovem priznani ji dane vysly nula - mela i docela dost vydaju, ale socialni a zdravotni ji vysla teda pekna sumicka a uz musi platit zalohy, takze na to pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74402
8.9.12 16:31

Já jen opravím, že první rok se neplatí zálohy na sociální a zdravotní, ale zdravotní se pak vždy doplácí podle skutečného výdělku, sociální pouze v případě, že je výdělek nad těch cca 60tis. jak tu už někdo psal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
8.9.12 16:44

@j.a.n.i1 ja teda zdravotni prvni rok nedoplacela… mno, asi jsem fakt byla v minusu, uz si to tolik nepamatuju, ale subjektivne mi to nejakou korunu hodilo a treba z toho byly vanoce. Ted jsem byla v plusu asi 800 a platim 6 kc na zdravotnim :mrgreen: …ale celkove nic z toho :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74402
8.9.12 16:45

@suik Tak ono se dá být v mínusu i se slušným subjektivním příjmem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
8.9.12 20:12

@j.a.n.i1 jako ja mela naklady, nic jsem si moc nevymejslela :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.13 22:30

Muz si chce delat zivnostensky list na remeslnou zivnost. Co jsme tak vycetli na internetu, vseobecne podminky pro ziskani ZL jsou vek nad 18, pravni zpusobilost a trestni bezuhonost - ale dnes mu znamym bylo receno, ze je nutna i bezdluznost vuci statu. A tady by mohl byt problem, protoze ma v soucasne dlobe nejaky dluh na zdravotnim pojisteni.
Hledali jsme na internetu a nasli jsme v nejakych diskuznich prispevcich ze ano, v jinych zase ze ne a ze od r. 2007 se snad mel menit nejaky zivnostensky zakon(?) ktery o tom hovoril.
Nevite nekdo, prosim, jak to tedy aktualne je? Jestli je opravdu nutna i bezdluznost, nebo ne?
Diky za odpoved :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat