Jak najít práci u čd

Anonymní
29.3.16 21:08

jak najít práci u čd

Je tu některá maminka která pracuje jako průvodčí? Zajímá mě pracovní doba a platové podmínky. Už jsem se trochu zajímala o tuto práci a vždy to nějak nedopadlo nebo vyznělo do ztracena. Mám střední školu nj jazyk bavila by mě práce s lidmi. Berou vůbec nové zaměstnance nebo spíš snižují stavy. Díky za rady a tipy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3711
30.3.16 17:22

Většina těch, co jsou dělat k dráze jsou do toho zapálení a věcí, jak to s vlaky chodí.

Co se týče snižování stavů - tak snad víš, jak to u vás v okolí je - posilují se vlaky (př. některá dálková doprava se posiluje) nebo se naopak ruší. Příp. se zavádějí spoje bez průvodčího (typicky v okrajové časy - brzo ráno, pozdě večer).

Jinak celkově jak je to se tendencí stavu uvidíš tady: http://www.ceskedrahy.cz/…islech/-778/

Nevím, jak je to s možností se dostat do ČD z venku bez „jejich“ školy. Zkusit to můžeš.

Co se platu týče, tak nevím, nicméně benefity (jízdné, FIP) mají krásné.

Jinak u ČD nepracuji, ale spolupracovala jsem s nimi. Benefiti krásné, ale ideální práce to není ;) (Směny, příp. turnusy, nocování i mimo domov, někteří cestující nejsou příjemní, ale až nebezpeční)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.16 18:15

Bratr mého přítele nastoupil jako hlídač vlaků, jezdí některé trasy, pendluje po česku sem a zpátky a sám chce jinam. Neustále vyhazuje bezdomovce, lidé na průvodčí hnusní… hledá práci jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
30.3.16 22:37

@hudečice
Hlídač vlaků je zaměstnanec ČD? Nejezdí jim SECURITAS? Vím, že SECURITAS hlídají na nádražích, ale viděla jsem je jít i do vlaku (pokud to tedy nebylo, že měli někoho vyhodit nebo něco).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
31.3.16 17:19

@zvidavajanca ahoj díky za zajímavou stránku mám na to podobný náhled jako ty samozřejmě člověk by měl mít k tvé práci vztah no spíš mám obavu z těch nepříjemných cestujících při které člověk narazí jako průvodčí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
31.3.16 21:40

@loulek
Myslím si, že u práce průvodčí je vztah potřeba. Ono i při školení si člověk ledasčím projde - počítání jízdného papír tužka dle JŘ, tj. člověk musí vědět jak se odkud kam dostat.
Takže práce opravdu pro člověka, co cestuje rád. Ne jen, že chce pracovat s lidmi.

Jinak já potkávám, jak mladé průvodčí, tak starší (před důchodem). Muže i ženy. A ženy mají i směnu, kdy vlak vyjíždí cca v 0:30 (!). Takže žádné, že ženy na nočních nejezdí ;) A že zvlášť před nepracovním dnem někdo něco vypil a ve vlaku následně usne je běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
1.4.16 13:42

@zvidavajanca to je vše pravda co píšeš já právě cestuji moc ráda spíš jsem vázaná tím že dcera má čtyři a půl a myslím že by nebylo vhodné abych nebyla dva dny doma tak až trochu povyroste. Zas si říkám že tam není ten stereotyp a práce je každý den jiná. A nevíš kolik si tak vydělají? jsem ze zlínského kraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
1.4.16 17:01

@loulek
Ne nevím, průvodčí sicě nějaké znám, ale ne tak dobře, abych se ptala na plat.
Znám však jiné pozice na železnici a žádná platová hitparáda to není, ale právě to kompenzují FIPky + neomezené cestování po ČR takřka zadarmo.

Internet uvádí průměrně 20 000,– (http://www.platy.cz/…uvodci-vlaku) nicméně tím, že se jedná o turnusy, tak to může být někdy míň někdy víc. Potom něco udělají příplatky. + samozdřejmě jaké vlaky člověk jezdí (EC vs Os, 1. vs 2. třída).
Vím i o průvodčích, co zároveň dělají pokladní ve stanici.

Spaní mimo není jen na dálkových vlacích, ale i regionálních Os, na ubytovně ČD ve stanici (příp. poblíž). Vzhledem ke stavu budov bych nečekala nic extra. Žádné jak mají letušky hotely. Ve vlaku jsou služební oddíly, nicméně jejich zabezpečení (vysací zámek) je mizerné a často jsou vykradeny (vím o průvodčí, co jí ukradli osobní věci 3× za rok!), ne vše je možné mít sebou. Nicméně, kde se průvodčí znají, tak si dávají věci ke strojvedoucím (ale k těm se často v průběhu jízdy vlaku nedostanou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
1.4.16 21:22

@zvidavajanca tak to jsi mě docela rozmluvila plat nic moc a ještě spát někde po ubytovnách které nebudou nic závratného vzhledem ke stáří to tak bude jak píšeš. To by se mně nechtělo a ještě když člověk narazí na nějakého nepřizpůsobivého tak to asi není nic radostného. Já pracuji ve fabrice 8 hodin práce se dá zvládnout zatím se toho budu držet jinak mám udělaný kurz zubní instrumentářka tak se v budoucnosti mohu rozhodnout spíš pro tohle. Práci průvodčí pouštím z hlavy ale díky za tvé postřehy a rady asi jsem od té průvodčí očekávala víc. :srdce: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.18 12:48

ČD průvodčí - plat 2018

Obnovuji :-) Je zde někdo, kdo má tušení, kolik (zhruba) je plat průvodčího u ČD…? :-) Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.19 00:11

Plat je nyní okolo 30 tisíc čistého

• Citovat
  • Nahlásit
386
2.6.20 10:21

Ahoj, já jsem vlakvedoucí (průvodčí).
Připrav se na směny dlouhé min. 10hodin, ale neni vyjímka 24 hodin i déle. Spánek téměř žádný, konflikty s lidmy, těžké zkoušky, jazykové zkoušky, málo volna, běhání kolem vlaku za každého počasí, spaní bůhví kde.
Většinu času (životního) budeš vypadat jak zombie. Když je zpoždění, jsi bez pauzy, naopak některé pauzy nejsou placené… Peníze jsou za to všechno bída, musíš k tomu mít cit.
A samozřejmě vstávání uprostřed noci nebo směna od 9 ráno do 1.30 v noci a další den nanovo.. Úplně normální :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat