Jak naučit 3leté dítě smrkat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17
23.1.22 06:47

Jak naucit 3.lete dite smrkat?

Ahoj maminky, jdu si pro radu. Jsem uz zoufala. Muj 3,5lety syn se nechce naucit smrkat. On vi jak se to dela, ale nechce to delat. Nic nezabira. Vyhrozovani, slibovani, povzbuzovani, chvaleni, hrani, proste nic. V zari nastoupil do skolky, a je vice doma jak tam, a to jen diky ryme. Mate nejake zarucene typy?? Predem dekuji 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12212
23.1.22 06:59

@AandreeZ neporadím, synovi už byly 4 a smrkat prostě nebude. Je to čuník a tahá to do sebe :poblion: můžu dělat, co chci, slibovat, trestat, ukazovat, vysvětlovat. Prostě mám smůlu. O dva roky mladší dcera už to umí normálně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1343
23.1.22 07:10

To do tří let neměl žádnou rýmu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
23.1.22 07:30

Me smrka dvouletacka.
Rada vse napodobuje, tak jsem to mela asi snazsi. Kdyz mela rymu a musela jsem parkrat odsat, tak se radsi fakt snazila foukat jako o zivot abych odsavat nemusela. Taky se ji nekdy nechtelo, ale rekla jsem ji, ze kdyz to nevysmrka, ze to budu muset odsat, jinak ji pak budou bolet ouska.. A tak radsi smrkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
23.1.22 07:39

Ja to deti naucila, jak se zacaly zajimat o zvuky zviratek, tak krome mnau a haf se u nas uci i jak dela jezek, to funime nosem a strasne nahlas. A kdyz pak prisla ryma, tak stacilo jen s kapesnikem u nosu rikat udelej jezecka! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 08:00

Učila jsem mimo rýmu, že jsme foukali nosem kuličky z papíru, sfoukavali svíčky, dělali slona… No a je mi to k ničemu, protože syn má blok a prostě smrkat nebude. A už nevím, jak to odbourat. Dávno chodí do školy a maximum je, že si kapesnikem utre nos.
Mladší smrkal v roce a půl bez her a nácviků.

• Citovat
  • Nahlásit
433
23.1.22 08:12

Takže je radši, když si nechá odsávat nos? Syn měl na výběr - vysmrkat nebo odsát. Takže radši smrká. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
23.1.22 08:53

@LenaMarry tak nejspíš měl, ale malým dětem se rýma odsává, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
23.1.22 09:05

Ja mu davam taky na vyber, zda smrkat nebo odsavacku, ale nechce ani jedno, a kdyz vytahuju vysavac, tak mi dela takove sceny… taky si myslim, ze ma blok, a jen tak rychle smrkat nebude, ale co s tim? Mam strach, aby z toho nemel dalsi nemoc. Uz jsem vazne zoufala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7375
23.1.22 09:16
@AandreeZ píše:
Ja mu davam taky na vyber, zda smrkat nebo odsavacku, ale nechce ani jedno, a kdyz vytahuju vysavac, tak mi dela takove sceny… taky si myslim, ze ma blok, a jen tak rychle smrkat nebude, ale co s tim? Mam strach, aby z toho nemel dalsi nemoc. Uz jsem vazne zoufala :nevim:

Prostě bych mu to odsála a hotovo!! Zasednou zalehnout, pomoci muže. A 2× denně odsát.
Pak budou záněty uší a pod. pichat ucho by asi taky nechtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17403
23.1.22 09:20

Ja mela blok po zanetu stredousi a naucila se to snad v 10r, mela jsem smrkani spojene s bolesti. Nastesti jsem ale netrpela na rymy. Mladsi dceru jsme bez milosti odsavali, protoze jednu dobu se ji taky ryma vrazela do usi, takze jsme volili radsi trochu revu nez opakovane navstevy ORL :?… Pak nejak zacala sama od sebe najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
23.1.22 09:33

Holky syn má 7 a strkat neumí. Nebo spíš proste nechce :mrgreen: Už tři roky to s ním trénuje i logopedka a když to není smrkani, ale má něco sfouknout nosem tak to v pohodě umí, ale strkat nebude. Uvitam jakékoliv tipy a rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
23.1.22 09:38

Druhý syn v pohodě smrka Už od 2,5 let. Odsávání Už taky nejde, nechce a 35kg fakt nezalehnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
23.1.22 12:17
@Veru1987 píše:
Prostě bych mu to odsála a hotovo!! Zasednou zalehnout, pomoci muže. A 2× denně odsát.
Pak budou záněty uší a pod. pichat ucho by asi taky nechtěl.

Presne tak. Nekdy i ja odsavat musim i presto, ze se snazi smrkat. Taky musim zakleknout a zapasit s ni. Ale je to proste pro jeji dobro… Rozhodne se ji na vse neptam, nekdy to proste jinak nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
23.1.22 12:59

Me smrkaji uz od roka, obe deti… musis trenovat, kdyz nemaji rymu, s rymou je to nekdy pro ne neprijemne smrkat a je potreba vetsi premlouvani… mimo rymu trenujeme formou hry - troubi jako slon, musi zatroubit vic at slysi i tata za rohem apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat