Teplota u miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.1.22 11:38

Teplota u miminka

Ahoj holky, prosím o radu. Mám 3m chlapečka, v noci nechtěl spát, naměřila jsem mu 37,6 v zadečku, dala jsem paralen čípek. Teď ráno už nepláče, ale po změření má 38,2. Nezdá se mi, že by měl něco dalšího - rýma nebo tak. Jet na pohotovost nebo dát ještě čípek a čekat? Teď měl růstový spurt, může to mít souvislost? Vím, že na pohotovost se má u takto malých dětí jet, když mají 38 a více, ale je to myšleno po odečtu nebo to co naměříme? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8747
22.1.22 11:51

Teplota měřená v zadečku se odečítá 0.5 stupně.
Takže pokud měl 37.6 po odečtení 37.1 byl čípek zbytečný.
Bříško ho nebolelo, že se mu špatně usínalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 12:06

Bříško ho nebolelo. No byl rozpálený a pak usnul. Moc se mu nechce v noci spát. Uspavali jsme ho do cca 2 v noci, pak kojení, o půl čtvrté se vzbudil a byl rozpálený a po tom čípku usnul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28731
22.1.22 12:06

Čekala bych, to není teplota ani na ten čípek, minimálně v noci si mu ho dávala zbytečně. 37,6 v zadečku musíš odečíst půl stupně a malé děti mívají kolem 37 i normálně. Můžeš na tu pohotovost třeba zatím aspoň zavolat, ale osobně bych nejezdila, aby k lehce zvýšené teplotě nechytil spíš něco horšího tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 12:09

@Kriss Tina Ok, díky za radu. Právě proto se mi tam moc nechce, aby nechytil ještě něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18915
22.1.22 12:13
@aralkaklarka píše:
Ahoj holky, prosím o radu. Mám 3m chlapečka, v noci nechtěl spát, naměřila jsem mu 37,6 v zadečku, dala jsem paralen čípek. Teď ráno už nepláče, ale po změření má 38,2. Nezdá se mi, že by měl něco dalšího - rýma nebo tak. Jet na pohotovost nebo dát ještě čípek a čekat? Teď měl růstový spurt, může to mít souvislost? Vím, že na pohotovost se má u takto malých dětí jet, když mají 38 a více, ale je to myšleno po odečtu nebo to co naměříme? Díky

Teplota/horecka neni konec sveta, pri ktere by mel clovek resit pohotovost.
Organismus proste s necim bojuje a je potreba mu ten boj umoznit, proto se teplota srazi az od 38,5 - driv ne! Ja treba nesrazim leky ani pak.
Imunita se teprv trenuje a vyviji a kdyz das hned zbytecne cipek, tak tenhle proces dost nabouravas.

Zasadni je, jak se to bude vyvijet dal, doktor je na miste az tehdy, kdy se to po cca trech dnech nelepsi, dite nepije, je apaticke apod. Pak ano, resit co nejdriv.

Hodne koj, chovej a uvidis (klidne ho nech viset na prsu co pul hodiny, holt to ted potrebuje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
22.1.22 12:34

Malej mel do 9mesicu každý večer před odečtení 37,5- 37,7.. zaprve děti mají lehce vyšší teplotu( dle MUDr těch 37 večer naprosto adekvatni)..stačí dat kousek hlouběji a těch 38 bez odectu ti namerim u zdravého dítěte..takže spis hledat příčiny jinde..dokud dítě nehori, nemerim..zvýšenou teplotu změřis vždy i do půl hodiny po probuzení, po pláči apod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 12:41

@Lucie_Sx ok, jsem z toho lehce nervózní, to je fakt. Tak budeme sledovat a případně v pondělí zajdeme k doktorce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2492
22.1.22 12:54

Zvýšená teplota není tak hrozná jako horečka, ta je od 38 nahoru (po odečtu 0,5 stupně při měření v zadečku). Ale pozor, u dětí neplatí to, co u dospělých, tj. nechat vypotit, takže pokud dítko hicuje, tak nenabalovat, nedávat mikinku, punčošky apod., naopak by v normálně teplém bytě mělo stačit bodyčko s krátkým rukávem. V případě potřeby mohu nafotit a poslat stránky z knížky Kdy (ne)jet na pohotovost, kdy je i hezky napsané, jak horečku u dětí srážet. Důležitá je poučka posuzovat vždy celkový stav dítěte: je apatické, spavé, nechce se mu jíst? Nebo i přes zvýšenou teplotu / horečku má normální projevy, chuť k jídlu apod.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 13:20

@PenelopaW děkuji za rady, je víc plačtivý, má červené oči, ale jinak reaguje celkem normálně, kojení je v pohodě. Po knížce se mrknu, díky moc za tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 13:23

@NicknackEK Já jsem ho právě změřila proto, že měl horkou hlavičku a nohy. Ale děkuji všem za uklidnění, první dítě, tak mě to lehce nervuje :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1253
22.1.22 14:09

Horkou hlavičku mají podle mě mimča dost často. U nás je znakem teploty až když má hodně teplé ruce, to pak měřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2492
22.1.22 16:01

@aralkaklarka Většinou zkouším teplotu měřit „pocitově“ - přitisknu dítěti na tvář nebo na čelo svoji tvář. Když mi přijde, že je hodně horké, tak měřím teplotu :).

Buď naprosto v klidu, když první dítko mělo vysoké horečky, tak jsme doma taky zpanikařili, moje první reakce byla ho nabalit, takže mi usnulo při kojení a teplota vylítla nahoru. Až pak mě napadlo kouknout do knížky, kde jsem se uklidnila, dítko vysvlékla, dala antipyretika a nenervovala se, protože si normálně žvatlalo, hrálo s ručičkama, mělo chuť na kojení. Ale pamatuji si, že jsem jednou v lékárně před sebe pouštěla maminku s kočárkem, která hodně hysterčila a svěřovala se, že v noci dítěti volala sanitku kvůli horečce, aniž by ji nejprve napadlo dítěti horečku srazit a zamýšlet se nad tím, že je jinak v klidu. (Později se ukázalo, že horečka byla od zubů.) Přesně jako já tehdy argumentovala větou: „Je to moje první dítě, tak jsem měla strach.“ :) (Já tedy mám strach i u druhého a u třetího :mrgreen:, ale díky té knížce jsem mnohem víc v klidu, nejprve doma provedu diagnostiku a teprve pak případně plaším.)

Jinak já osobně nedám dopustit na studené zábaly, sice si sama jako dítě pamatuji ten tepelný šok, ale fungují naprosto zázračně.

Kdybys nesehnala (nevím, zda je kniha ještě v prodeji), mohu nafotit nebo v pondělí poprosit manžela, aby naskenoval, alespoň ty stránky, které se týkají horečky. Pak je tam o bolestech břicha, vyrážkách apod.

Edit: Přidávám odkaz na Databázi knih, kde jsou vypsané jednotlivé kapitoly v knížce:
https://www.databazeknih.cz/…iteti-277317

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 16:55

@PenelopaW děkuji za uklidnění :hug: Knížku jsem bohužel už v prodeji nenašla, pokud bys teda měla výhledově čas mi tu kapitolu o horečkách vyfotit nebo naskenovat, byla bych ti vděčná :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat