Co na průjem u 5letého dítěte?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
85
21.1.22 21:27

Co na prujem u 5 leteho dítěte?

Dobry den maminky,
syn od neděle prujem a měl i zvýšenou teplotu.
V pondělí měl prujem 2× a pak v pohodě. V úterý jen 1×, ale od středy ho to trápí hodně.
Ve středu asi 7× vodnatý. Včera i dnes opět cca 4-5× denně. Spíše ráno a večer
Jinak mu nic není, bříško prý nebolí
Drží dietu, ale ani hlad moc nemá. Dávám 2× ( ranno a večer)enterol a tasectan mezi tím po 6 hodinách. Ale stejně.
U MUDr jsme byli v pondělí a prý máme držet dietu. Bohužel má teď dovolenou a zastupuje jiná a ta tvrdí, ze je to normální.
Máme držet dietu
Ale je normální mít stále prujem? Já jsem to taky chytla, ale po 2 dnech klid a malého to stále drží :( prosím nějakou radu co pomůže?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3713
21.1.22 21:33

Dieta a cerny uhli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
21.1.22 21:41

Zkusila bych i probiotika. Ono to trvá, než se to zklidní. Dcera měla teď taky, od úterý do soboty. Postupně se snižovala četnost. Podle tvého popisu to ustupuje i u vás. Dohlédni na pitný režim. Kdyby se to zase zhoršilo, asi bych jela na pohotovost, aby udělali stěr, jestli to není třeba bakteriální infekce, salmonela nebo rotaviry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8201
21.1.22 21:45

Smecta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2159
21.1.22 21:49

Doporučuji hylak 🔝 ‼️ … a dietu, rýži, suchý starší rohlík … nic víc bych nedala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
21.1.22 21:59

Já bych přidala probiotika..syn měl nedávno silný průjem, až krvavý. A jen smecta, dieta a probiotika. Mezi smectou a probiotiky musela být dvouhodinová pauza. Po pár dnech byl syn v pohodě 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32806
21.1.22 22:04
@lucije28 píše:
Doporučuji hylak 🔝 ‼️ … a dietu, rýži, suchý starší rohlík … nic víc bych nedala

ano i naše doktorka doporučuje na tyhle vleklé průjmy Hylak, je výborný,
akorát když to kluk už má téměř týden, tak nemůže pořád jíst jen tvrdý rohlík s rýží,
může určitě vařené kuře například, i vejce naměkko se kupodivu doporučuje při dlouhodobém průjmu - bílkoviny jsou potřeba, ta striktní dieta má být 1 - 3 dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
21.1.22 22:19

Hylac, smecta nebo v Dr. Maxovi mají jejich lék pro děti. Je to na způsob smecta s pomerančovou příchutí. To mi brala i tříletá na milost. Trvalo to u nás taky týden a celá rodina jsme se v tom plácali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1524
21.1.22 22:23

@Ajena16 My jsme měli podobný průběh. Nakonec pomohl Tasectan, který je na rozdíl od Smecty bez příchuti a dítě ani neví, že má něco v pití. Kombinovali jsme s probiotiky. Doktorka říkala, že pokud do týdne nepřejde, tak raději na výtěr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4270
22.1.22 08:43

Suchý rohlík, dává se aj suchá rýže a Hylak Forte je super :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
22.1.22 22:10

My používáme v případě potřebu Smectu všichni od dvou let věku a vždy zabrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
30.3.22 15:39

Malá 5 let za 4 dny shodila 2 kg

Ahoj,
dcera má od pátku (to je 5 dní) vysoké teploty a průjem. Dr doporučila jen dietu a srážet teploty. Sama jsem nasadila Hylak, ale trápí mě, že za nemoc shodila 2 kg, od soboty fakt nic nejí (kousne si 1×,2× do rohlíku, uzobne BeBe, kousne do bananu) S průjmem nelita na WC. Je něco na podporu chuti k jídlu nebo jak jí pomoct, aby začla něco jíst? Už na ni visí i legíny :,( Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6185
30.3.22 17:31

@vtipna
Předpokládejme, že má běžně zhruba 20 kg, ztráta 10 % hmotnosti už je indikace k hospitalizaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17419
30.3.22 17:40

@vtipna A jak se dcera celkove citi? My mame taky zrovna doma, asi rotaviry (muj osobni tip), skoro 5r dcera taky od patku zvracela, tri dny udrzela sotva trochu vody, taky uz jsme skoro jeli na Motol… Trochu jist zacina dnes… Asi taky zhubla dost, dnes poprve neusnula po obede na 4 hodiny, tak myslim, ze je to na dobre ceste. Kdyby se byla dnes nevzpamatovala, uz bych ji brala k lekari. Zkus ji nastrouhat jablicko a nechat zhnednout, a pak ji to po lzickach davat. Je to babska rada od lekarnice z DE na silne prujmy, vypada to jako blbost, ale nam uz nekolikrat zachranila kuzi. Dnes zacal zvracet syn, uz tu taky spi s horeckou na gauci, a mne je taky vselijak :?. Jinak aspon k Dr. bych ji urcite vzala, treba zitra. Dehydratovana neni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
30.3.22 20:19

Jablíčko si dává, teda ne nastrouhané, to by nepozřela. Chvilku se cítí dobře, tancuje tu, pak zase lehne a spí třeba 2 hodiny. Včera jsme byli u Dr, řekla srážet teploty a dodržovat dietu. Je taková smutná, není ji dobře. Teď usnula a pokakala se. Už nemá vodnatý průjem, že to tak musím říct. Je na Hylaku Forte od včera. Výsledky z výtěru budou snad v pátek. Tak držím palce, ať jste taky brzy fit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat