Jak naučit dítě jíst?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kateřina107
Povídálka 22 příspěvků 29.06.19 12:14
Jak naučit dítě jíst?

Ahoj holky, potřebuji radu. Malá (2 roky), mi nechce jíst co já uvařím, ji mi jen 4 druhý příjmů od Hippu (takové ty srdíčka 1-3 roky). Bokem mi toho sní hodně, lupínky v mliku, chleba s maslem/sýrem, ovoce, nějakou zeleninu a samozřejmě sladké. Ale jako hlavní jídlo jen ty příkrmy. A to se celkem prodraží když jeden stojí 65kč. Už jsem vyzkoušela různé kuchařky a recepty pro děti i dávat ji normálně naše jídlo které je normálně ochucene, ale vždy si dá lžičku a hned sousto zase vyplivne, v horším případě se pozvraci. Nechat ji vyhladovět nepomůže, ani tak to nechce a radši bude o hladu. Máte někdo podobnou zkušenost? Případně nějaký trik jak ji naučit jíst co uvařím? Jo a napomáhá ani namichat ty jídla půl na půl, jako že do toho příkrmu prodam co uvařím, aby si pomalu zvykala, prostě to pozná a nechce to. Už jsem vážně zoufalá. Děkuji za jakékoli rady.

Reakce:
berry4
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 29.06.19 12:17

Nemám. Nesklinkovala jsem, nikdy, max. nějakou výživu do kabele. Ta jídla tuším nejsou slaná, že? Tak nesolit? Nebo lpí na mixovaném?

nozu
Extra třída :D 12576 příspěvků 29.06.19 12:18

U nás pomáhali to, že děti chodily do jeslí a tam jedlý normálně. O víkendech ale vyžadovaly ty hotové příkrmy do cca tří let. Já to nehrotila, kolem třetího až čtvrtého roku se to srovnalo.

P4ja
Extra třída :D 10039 příspěvků 29.06.19 12:19

@Kateřina107 U známých pomohlo dávat normální jídlo do skleniček od příkrmů. Ale tvoje dcera je už velká no :( Jinak bych samozřejmě sladké zkusila vyřadit a jí nabízet tvoje jídlo v průběhu dne. Jinak mě napadá není to tím, že v té skleničce jsou ta jídla přece jen víc namixovaná?? Ale nvm, jak je to u těch větších. A nebo poslat k babičce nebo někam, kde se tohle prostě nedává.

jahuhudka
Extra třída :D 14421 příspěvků 29.06.19 12:22

Vyhladovet jako zadne jidlo, nebo ty prikrmy? Diteti bych oznamila, ze proste neni

Kateřina107
Povídálka 22 příspěvků 29.06.19 12:24

@berry4 nelpi na mixovanem, ty příkrmy co jí tak jsou normálně kousky, ano nejsou slaná. To jsem taky zkousela, solit, nesolit, s bylinkama, bez bylinek, prostě nic nechce

Heivka
Závislačka 4102 příspěvků 29.06.19 12:26

Nedávat nic bokem, dát prostě 3 jídla a dvě svačiny a nic mimo to. A taky dát jí na pár dní k někomu jinému, ona si už z vás dělá dobrý den. Neteř takhle taky jedla jenom jeden druh skleničky, pak na dva dny musela k nám a kupodivu bez větších řečí po půl dni půstu se navečeřela úplně normálně a druhý den vylizovala talíř a ty skleničky co jsem pro ni dostala jsem poslala neotevřené zpátky, bohužel když se vrátila domů tak za týden byli na starém, protože ségra je na to moc měkká a holka vidí že jí na tom utáhne. (Já jsem zase měkota v knihkupectví, kolikrát stačí hot kolem a syn si vydyndá další knížku o dinosaurech :mrgreen: )

Janli
Echt Kelišová 9259 příspěvků 29.06.19 12:59

Když už jsi si ji naučila na tyhle jídla, co chutnají všechny jako rozmočený papundekl, tak budeš muset odnaučovat postupně. Začni jí je polehounku dochucovat a solit nebo míchat s normálním jídlem.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 16995 příspěvků 29.06.19 13:11
@Kateřina107 píše:
Ahoj holky, potřebuji radu. Malá (2 roky), mi nechce jíst co já uvařím, ji mi jen 4 druhý příjmů od Hippu (takové ty srdíčka 1-3 roky). Bokem mi toho sní hodně, lupínky v mliku, chleba s maslem/sýrem, ovoce, nějakou zeleninu a samozřejmě sladké. Ale jako hlavní jídlo jen ty příkrmy. A to se celkem prodraží když jeden stojí 65kč. Už jsem vyzkoušela různé kuchařky a recepty pro děti i dávat ji normálně naše jídlo které je normálně ochucene, ale vždy si dá lžičku a hned sousto zase vyplivne, v horším případě se pozvraci. Nechat ji vyhladovět nepomůže, ani tak to nechce a radši bude o hladu. Máte někdo podobnou zkušenost? Případně nějaký trik jak ji naučit jíst co uvařím? Jo a napomáhá ani namichat ty jídla půl na půl, jako že do toho příkrmu prodam co uvařím, aby si pomalu zvykala, prostě to pozná a nechce to. Už jsem vážně zoufalá. Děkuji za jakékoli rady.

A zkusila jsi jí prostě nic jiného nedat? Schovat to a říct, že není? Syn (4) občas s jídlem stávkuje i teď, prostě nevstanu a nejdu mu dát to, co obvykle sní. Další jídlo je svačina, do té doby nic sladkého. Kupované příkrmy jsem od roku vypustila úplně, jedl to, co bylo, nebo jsem mu jeho část nedosolovala a nedávala koření.

Lulina999
Kecalka 426 příspěvků 29.06.19 13:21

Já teď měla jiný problém, který měl ale docela podobné řešení.
Malé je rok a půl, oběd a ovoce nesnědla jinak, než rozmixované. I když tam byl malý kousek, plivala, nebo se klidně pozvracela. Ze dne na den dostala k obědu prostě guláš s kolínkama (maso jsem teda rozmixovala s tím gulášem, zatím) a řekla jsem jí, že mixér nefunguje, že musí jíst jako velká holka. Jde to pomalu, sní toho míň, jí to přes půl hodiny, ale jí… A po každém polknutí má radost, že hezky papá a je šikovná :-) Ovoce trochu mačkám vidličkou, ať po ní hned nechci zázraky.

Ou
Echt Kelišová 8088 příspěvků 29.06.19 19:27

Hlad a žádné alternativy.

Váš příspěvek
Reklama